Proszę o sprawdzenie błędów

Temat przeniesiony do archwium.
Witam ponownie.
Proszę o sprawdzenie i poprawienie błędów w krótkiej wiadomości. Wiadomość sama napisałam, więc błędy na pewno jakieś są ;). Kolejność pisania taka jak w j.polskim.

Cześć, musiałam wyjść z samego rana. Zostałam pilnie wezwana do szpitala. Mój najlepszy przyjaciel jest bardzo chory. Przepraszam, ale nie miałam czasu posprzątać po śniadaniu. Wrócę bardzo późno. Nie czekajcie na mnie z kolacją.
Zośka

Hi, ich habe am frühen Morgen verlassen gemusst. Ich wurde ins Krankhaus zitiert. Mein liebster Freund ist sehr krank. Entschuldigen Sie, aber ich habe keine Zeit nach dem Frühstück aufgeräumt. Ich werde sehr spät zurückkehren. Sie erwarten mich nicht mit Abendbrot.
Sophie
edytowany przez bochnja: 11 lut 2011
Jeśli napisałaś sama, to skąd masz to "Hi"?
Nie pisz sama. Weź Google. On to robi lepiej.
edytowany przez zochama: 11 lut 2011
Odkąd się uczę zawsze piszę Hi, mogę zmienić powiedzmy na Hallo, tak będzie dobrze? Sugerujesz, że google napisze lepiej za mnie? I to dlatego mam nie pisać sama, tylko iść na łatwiznę :)? Człowiek uczy się na błędach. Jak jest kiepsko to trudno, kiedyś może dojdę do perfekcji. Proszę o poprawienie ewentualnych błędów w zdaniach. Nie proszę o napisanie całego zadania.
Ty nie masz iść na łatwiznę. Jeśli chcesz się nauczyć języka, to korzystaj z dostępnych ci środków. Słownik, Gugle itepe. Jak można kogoś do szpitala zitieren? Nie pomyślałaś? Takich bzdur się nie poprawia.
A no fakt, bzdura. Powinno być chyba gerufen? Ale omijając chociażby tą bzdurę, to dalej mam nadzieję, że aż tak źle nie jest. Jeżeli szkoda Twojego cennego czasu na poprawianie takich bzdur, to ok. Może znajdzie się ktoś inny kto poprawi, a jak nie to trudno. Grupa na forum jasno znaczy "Pomoc językowa - Sprawdzenie". Oczekuję pomocy językowej w celu sprawdzenia poprawności tekstu. Przeważnie poprawia się właśnie bzdury jak i sens zdania, bo kto by poprawiał dobry tekst? Wiem o co Ci chodzi, że zitieren to przegięcie, ale sama nie wiem skąd się tam wzięło. Może dlatego, że pisałam to w nocy i trochę już nie ogarniałam a dzisiaj nie sprawdziłam tekstu zanim dodałam. No ale to mnie nie usprawiedliwia. To jest ostatni tekst w najbliższym czasie jaki tutaj wrzucam, tak więc dam już spokój ;).
No, to napisz wreszcie w dzień i nie pyskuj. Trzy skrzyżowane i najprostsze zdania i marudzisz, jakby to był Potop Sienkiewicza. Weź słownik i pomyśl, zanim opublikujesz.
btw. zrozumieć można.
edytowany przez zochama: 11 lut 2011
Ok, posłucham Twojej cennej rady i napiszę w dzień, wezmę słownik i pomyślę zanim opublikuję. Marudzić może i marudzę, taka natura kobiet ;-). Czy ja pyskuję? A, w którym momencie? Piszę chyba rację i już pisałam, że jeżeli szkoda Ci Twojego czasu to odpuść pisanie już w tematach, które ja założę. Zrozumieć tekst można, ok. Dzięki za informację, rozumiem, że tyle z Twojej strony. Nie mam ochoty pisać z kimś, komu tak łatwo nerwy puszczają i w dodatku do osoby, której się nie zna.
Jeżeli ktoś zechce oprócz użytkownika zochama odpisać mi i poprawić błędy to z góry dziękuję.
Cytat: zochama
No to napisz wreszcie w dzień i nie pyskuj

Cytat: zochama
Tam lądują ostatnio wszystkie "pyskacze"

Daj już spokój z tym pyskowaniem, powtarzasz się ;). Już pisałam, że nie pyskuję. Napisać kilka słów prawdy i oczy bolą, żyłki się napełniają i prawdopodobnie widać złość na twarzy? Ojj, przykre. Jak szybko trafiłam na forum, tak szybko je opuszczę.
Cytat: zochama
Weź słownik i pomyśl...

Sugerujesz brak myślenia. Ojj myśliciel się znalazł. Niestety, niektórzy pracują, mają życie towarzyskie, nie mają czasu sprawdzać (dlatego tutaj poprosiłam o sprawdzenie błędów, jakbym miała czas to bym sama sobie sprawdziła, nie uważasz? :))...i nie przesiadują całymi dniami na forum udając uczonych. Fakt, może i z niemieckim sobie nie radzę, ale pisałam kulturalnie w stosunku do Twojej osoby, po czym spotkałam się z chamstwem.
Cytat: zochama
btw. zrozumieć można.

Wystarczyło tyle napisać, wcześniejszych słów nie rozumiem w jakim celu zostały napisane? Może żeby podkreślić swoją wyższość, że niby kim Ty to nie jesteś?
Dziękuję Ci za wcześniejszą pomoc w napisaniu listu, dało się kuluralnie prawda? Ale tutaj już wyszła prawdziwa strona "zochama", nie wiem może ,,gorszy dzień"?
Temat uważam za zamknięty.
Auf Wiedersehen!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Do autora strony - uwagi, propozycje

 »

Pomoc językowa