Chory

Temat przeniesiony do archwium.
Ich bin oft krank. Man kann sagen, dass icht achtmal im Jahr krank bin. Als ich Kind war, krank an: Röteln, Blatter und Mumps, Meine Stammkrankheit diese Allergie.

Choruje często. Można powiedzieć że jestem chory 8 razy do roku. Będąc dzieckiem, chorowałem na różyczke, ospe i świńke. Moia stała choroba to allergia.
Sorry, was ist: Blatter?
to Blatter ospa.
- Dobrze mam napisane.Możesz sprawdzić.

to Pocken to ospa
Powoli:
Blat|ter, die; -, -n [mhd. blātere, ahd. blāt(t)ara = Wasser-, Harnblase; Pocke, eigtl. = Geschwollenes, Aufgeblasenes] ...
Ospa = Pocken, ale nie Pocke! Uważaj z zastosowanie dla ciebie jeszcze egzotycznych określeń. Weź lepiej te potoczne.
http://de.mimi.hu/krankheit/blattern.html
edytowany przez zochama: 26 kwi 2011
Ale ogólnie to tekst jest dobrze napisany
Stwierdzasz, czy pytasz?
Pytam
spytaj mikiego, przecież przysięgły. (nie zapomnij dodać na końcu znaku zapytania = pytajnika).
edytowany przez zochama: 26 kwi 2011
Ich bin oft krank. Man kann sagen, dass icht ich achtmal im Jahr krank bin. Als ich Kind war, krank an bin ich krank gewesen/ war ich krank: Röteln, Blatter(tu bardzjej pasuje - Pocken) und Mumps, Meine Stammkrankheit diese Allergie
Jak boga koham, miki jest przysjęgły!
To dobrze ten tekst jest napisany
Cytat: miki_110
Meine Stammkrankheit diese Allergie

...verdammt auch!
1.Jestem uczulona na roztocza.
Ich bin auf Milben reagierend empfindlich
2. Oczywićcje na grype
Natürlich an der Grippe
SPRAWDZISZ MI TO PILNE
1. Ich bin auf Milben allergisch.
2. Natürlich erkranke ich oft an Grippe.

allergisch nie mozna byc na chorobe, bo alergia jest sama choroba, chyba ze ktos jest tak czesto chory na grupe, ze reagujesz juz alergicznie na to. ;))
Temat przeniesiony do archwium.