Zdanie okolicznikowe celu z "zu" w czasie przeszłym Perfekt

Temat przeniesiony do archwium.
Witam na forum:)

Potrzebuje pomocy w sprawdzeniu przetłumaczeniu zdania:

On porównywał ubrania aby wybrać najlepsze.

I teraz nie wiem czy zdanie powinno brzmieć:

Er hat die Kleidungen zu die Besten auswählen vergleichen.

lub:

Er hat die Kleidungen vergleichen, zu die Besten auswählen.

czy to jest o po zu ma być po zdaniu w czasie przeszłym (tłumaczenie drugie) czy w tym zdaniu?

Dzięki za pomoc!
um zu
No ok racja - ale gdzie to mam dodać? Tak jak w pierwszym czy drugim przypadku? a może to nie ma znaczenia?
Er hat die Kleidung verglichen,um die besten zu wählen
Cytat: Diego44
Er hat die Kleidung verglichen,um die besten zu wählen

no, niestety, nie jest to poprawne
TopBolek, Du traust Dich aber :) - czy masz "do tego odpowiednie kompetencje nie wystarczy krzywych zdan trche poprawic bo istnieje w zdaniach inne jeszcze relacje jak relacje semantyczne ktore trzeba zachowac zeby zdanie mialo sens jezeli sie tego nie umie to trzeba sie nauczyc a potem polemizowac" ....

... "um die beste zu waehlen" muss es heissen, Diego.
tak masz racje die Kleidung l.p powinno byc die beste
Cytat: mamapia
TopBolek, Du traust Dich aber :) - czy masz "do tego odpowiednie kompetencje nie wystarczy krzywych zdan trche poprawic bo istnieje w zdaniach inne jeszcze relacje jak relacje semantyczne ktore trzeba zachowac zeby zdanie mialo sens jezeli sie tego nie umie to trzeba sie nauczyc a potem polemizowac" ....

... "um die beste zu waehlen" muss es heissen, Diego.

nawet najlepszym zdazaja sie przeoczenia muss es heißen poprawiaczko heißen ma ß
Cytat: Fistach
No ok racja - ale gdzie to mam dodać? Tak jak w pierwszym czy drugim przypadku? a może to nie ma znaczenia?
Patrz nasza zakładka "Nauka" = zdania z um....zu.
I nie denerwuj.
THINK!
Cytat: mamapia
TopBolek, Du traust Dich aber :) - czy masz "do tego odpowiednie kompetencje nie wystarczy krzywych zdan trche poprawic bo istnieje w zdaniach inne jeszcze relacje jak relacje semantyczne ktore trzeba zachowac zeby zdanie mialo sens jezeli sie tego nie umie to trzeba sie nauczyc a potem polemizowac" ....

... "um die beste zu waehlen" muss es heissen, Diego.

napewno nie jezeli twoja poprawe uznaje za ok.
skandal zeby innym takie rzeczy wciskac jako poprawne w przedszkolu tureckie dzieci znaja lepiej niemiecki jak ty
Cytat: Diego44
Cytat: mamapia
... "um die beste zu waehlen" muss es heissen, Diego.
nawet najlepszym zdazaja sie przeoczenia muss es heißen poprawiaczko heißen ma ß

;) "Regel 160: 1. Fehlt das ß auf der Tastatur eines Computers oder einer Schreibmaschine, schreibt man dafür ss. In der Schweiz kann das ß generell durch ss ersetzt werden <§ 25 E2>." (http://www.duden.de/sprachwissen/rechtschreibregeln/doppel-s-und-scharfes-s)
edytowany przez mamapia: 02 sty 2013
bzdury wypisujesz jak zwykle ß jest gloska bezdzwieczna i stojaca po samogloskach dlugich np. groß weiß itp ss oznacza krotkosc poprzedzajacej ss samogloski czyli robisz potezny blad ortografiiczny i phonologiczny
a jezeli nie masz literek niemieckich to kup sobie nowy komputer Schloss to nie to samo co Schloß Kuss to nie to samo co Kuß
a co to Kuss albo Kuß? ja nie kussuje nic z tego
a szkoda
diego!
ty jako phonetyczny i lodopedyczny ekspert jezyka niemieckiego oraz doswiadczona forumistka powinnas jako pierwsza zauwazyc ze ten wpis nikogo poza ekspertami nie interesuje
po kiego sie pocic dla autora ktory wciepnal temat na forum i polazl grac w pile z chlopakami wpadnie moze ta trzy cztery dni i stwierdzi ze zadanie nie jest jeszcze wcale odrobione jedynie poty ekspertow ktorych on i tak nie skmini bo nie wie jak jest ala ma kota nawet po polskiemu
jak jemu sie nie chce to po co ma sie mi chciec albo tobie
mnie sie tez nie chce
irciu ja wiem ze jestem wykolejony a wiec wklepuje poprawna wersje tego zdania bo boleczek i jego kolezanka nie maja pojecia jak to zrobic
Er hat die Kleidungsstücke verglichen, um die Beste zu wählen.Kuss
ubranie ubrania on porownywal ubrania Kleidungen uzywa sie rzadko
Cytat: Diego44
ubranie ubrania on porownywal ubrania Kleidungen uzywa sie rzadko

http://www.meet-teens.de/alles-rund-um-m-dchen/50322-schmeckt-muschi.html
Temat przeniesiony do archwium.