Tłumaczenie opisu/oprowadzanie kogoś

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Muszę na j.niemiecki przygotować schemat firmy (to akurat mam dobrze zrobione i opis jak kogoś po tej firmie oprowadzam. Muszę to ustnie zaprezentować, ale najpierw chciałbym przygotować sobie tekst który się nauczę.
Napisałem ten krótki opis, ale niestety pewnie gorzej to brzmi niż "Kali chcieć jeść". Przedstawiam najpierw tekst w j. polskim, a później w j.niemieckim. Za każdą poprawą jestem bardzo wdzięczny, zawsze to czegoś się nauczę na przyłość i pi*drzwi więcej osób mnie zrozumie.

Dzień dobry. Nazywam się Rafał R. Jestem pracownikiem w tej firmie. Dzisiaj oprowadzę Ciebie przez działy w firmie. U nas w firmie jest 5 działów.
Idziemy na lewo. Tutaj jest dział kadr. W dziale kadr pracuje pani Anna i pan Tomasz. Oni zajmują się wynagrodzeniem pracowników. Na prawo jest sekretariat. Sekretarka ma na imię Zofia. Pracuje tutaj od 5 lat. Idziemy prosto. To jest biuro prezesa. On jest odpowiedzialny za podejmowanie decyzji. Wychodzimy z biura i z sekretariatu. Na prawo jest dział marketingu. W dzisiejszych czasach żadna firma nie może się obyć bez marketingu. W dziale marketingu pracuje 4 osoby. Na wprost jest dział sprzedaży. W dziale sprzedaży pracuje Mateusz i Stefan. Teraz przejdźmy do stołówki. Codziennie korzysta z niej 20 pracowników. Na lewo od stołówki jest hala magazynowa. Tutaj pracuje 11 osób. Oni pracują na dwie zmiany.

Guten Tag. Ich heiße Rafal R. Ich bin Mitarbeiter in diesem Firma. Heute, Ich zeige Ichnen nach Abteilungen in die Firma. Bei uns in der Firma gibt es fünf Abteilungen.
Wir gehen nach links. Hier ist die Personalabteilung. In der Personalabteilung arbeitet Anna und Thomas. Sie beschäftigen sich mit der Vergütung der Mitarbeiter. Auf dem Recht ist das Sekretariat. Der Sekretär heißt Sophie. Sie arbeitet hier seit 5 Jahren. Wir gehen geradeaus. Das ist Büro Geschäftsführer. Er ist zuständig für entscheidung. Wir gehen aus von das Büro und aus das Sekretariat. Nach rechts, es ist die Marketing - Abteilung. Heutzutage kommt keine Firma ohne Marketing aus. In die Marketing - Abteilung arbeitet 4 Personen. Geradeaus vor ist die Verkaufsabteilung. In die Verkaufsabteilung arbeitet Matthäs und Stephan. Wenden wir uns der Kantine. Jeden Tag um 20 Mitarbeiter verwendert wird. Auf der linken Seider der Kantine ist die Lagerhalle. Hier zu arbeiten 11 Personen. Si arbeiten in zwei ändern.
...może lepiej pokaż to, co masz dobrze zrobione?

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Wyjazd do de i socjal