Zadanie ze stopniowania przymiotników i przysłówków.

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry,bardzo proszę o pomoc czy mógłby mi ktoś pomóc postopniować te przymiotniki i przysłówki w zdaniach.Gdzie trzeba wstawić słówka to jest napisane w nawiasie (tu wstawić).Bardzo proszę z wyjaśnieniem,zdania są napisane dokładnie tak jak w zadaniu.Dziękuję bardzo.Sein Vater hat heute wenig Zeit,aber morgen wird er (tu wstawić) Zeit haben(viel). Haben Sie (tu wstawić)Schuhe,denn diese sind zu klein. Was machst du gewöhnlich abends?(Tu wstawić) sehe ich fern. Heute ust es (tu wstawić) als gestern. Am Montag war es aber (tu wstawić) (kalt). Ich trinke (tu wstawić) Mineralwasser als Orangesaft.(tu wstawić) trinke ich aber Cola(gern).
Cytat: Annakot1
Dzień dobry,bardzo proszę o pomoc czy mógłby mi ktoś pomóc postopniować te przymiotniki i przysłówki w zdaniach.Gdzie trzeba wstawić słówka to jest napisane w nawiasie (tu wstawić).Bardzo proszę z wyjaśnieniem,zdania są napisane dokładnie tak jak w zadaniu.Dziękuję bardzo.Sein Vater hat heute wenig Zeit,aber morgen wird er (tu wstawić) Zeit haben(viel). Haben Sie (tu wstawić)Schuhe,denn diese sind zu klein. Was machst du gewöhnlich abends?(Tu wstawić) sehe ich fern. Heute ust es (tu wstawić) als gestern. Am Montag war es aber (tu wstawić) (kalt). Ich trinke (tu wstawić) Mineralwasser als Orangesaft.(tu wstawić) trinke ich aber Cola(gern).

Ale, poza tym, to czujesz się dobrze?
Tak,ale nie bardzo rozumiem.Czy moje pytanie jest źle zadane?Proszę po prostu o pomoc w uzupełnieniu kilku zdań z niemieckiego,do tego chyba służy to forum.Jestem tu pierwszy raz,więc mogę czegoś nie wiedzieć.Potrzebuję,jednak zrobić to zadanie,a są tam kwestie dla mnie niezrozumiałe.Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Masz zrobić sama, jak potrzebujesz.
Jak zrobisz źle, to może ktoś poprawi.
Tu nie jest odrabialnia lekcji.
Komprende?

A, której kwestii tak naprawdę nie rozumiesz i dlaczego?

P.s.: Pytam poważnie, a ty marnujesz czas swoim jęczeniem.
edytowany przez heniekh: 29 mar 2020

« 

Lubię niemiecki

 »

Pomoc językowa