Tłumaczenie

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć ;) Wymyśliła kiedys bajke postanowiłam przetłumaczyć ja na parę jezyków;) W angielskim napisałam sama;) a pomozecie mi w niemieckim???;))


Dawno dawno temu za górami za lasami żył sobie żółw. Był to niezwykły żółw. Był on koloru czarnego. Nikt nie wiedział dlaczego jest czarny a nie zielony. Zółw miał na imie Tuptuś. Miał 3 przyjaciół . Sarenke Anie zajaczka Klemensa i wróbelka Elemelka. Tuptuś bardzo chciał być zielony tak jak inne zołwie. przyjaciele postanowili mu pomoc. Zastanawiali się co się stało ze Tuptuś jest niebieski. Postanowili udać się do mądrej sowy. Szli przez las i śpiewali piosenki. Doszli do starego drzewa gdzie mieszkała sowa. Sowa miała na imię Alojza. Sowa była bardzo mądra. Bardzo uśmiała się z pytania przyjaciół i Tuptusia. Alojza dokladnie wiedziała ze Tuptuś nie lubi się kąpać i od kałuży jest czarny. Powiedziała Ani Klemensowi i Elemelkowi, że zółw musi się wykąpać.
Tuptuś był przerażony, mówił że boi się wykąpać bo się utopi. ć. Lecz za namową przyjaciół, którzy powiedzieli mu że każdy zółw umie pływać wykąpał się i był zielony. I od tamtej pory bardzo lubił się kąpać. Wszyscy żyli długo i szczęsliwe ;)


prosze o pomoc;)
A bajkę masz napisać na zadanie, prawda? ;-) pomysłowa jesteś ;-)

Jeśli to jednak prawda, to pokaż nam wersję angielską :-))

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie