Bardzo prosze o pomoc w tłumaczeniu...! ;)

Temat przeniesiony do archwium.
Hej.. ;) mam do napisania list.. (120-150 słów) i jest on zbyt trudny jak dla mnie.. więc baardzo prosze o pomoc.. ;)
Twoja przyjaciółka poruszyła w liście problem narkomanii u niej w szkole.. W liście do niej:
-Napisz o swojej reakcji na tę wiadomość i wyraź współczucie dla dziewczyny, o której mowa w liście.
-Opisz przypadek uzależnienia od narkotyków w swoejej klasie, wspomnij o zaangażowaniu wychowawczyni w pomoc osobie uzależnionej.
-Napisz, jakie zasady zapobiegania narkomanii/walki z narkomanią obowiązują w Twojej szkole i jakie przynoszą one efekty
-Wyraż swoją opinię na temat przyczyn uzależnienia wśród młodzieży u najlepszych metod przeciwdziałania narkomanii.
A co trzeba przetlumaczyc?
Prosze o przetłumaczenie tych zdań..aby był ten sam sens.. nie musi być dokładnie tak jak napisałam.. :)

Jestem wstrząsnięta tym co się stało. Bardzo mi przykro, że nie poradziła sobie z problemami. Ona potrzebuje specjalistycznej pomocy, mam nadzieje że wyjdzie z tego nałogu. Mój kolega nie mógł poradzić sobie w szkole i też zażywał narkotyki. Moja wychowawczyni się zorientowała i chciała mu pomóc. Dużo z nim rozmawiała, pomagała w nauce oraz zapisała go do specjalistycznej poradni. I chłopak skończył z narkotykami. U nas w szkole aby zapobiegać narkomanii często odbywają się wizyty psychologa. Psycholog stara się każdemu pomóc i przestrzega przed narkotykami. Ta metoda jest bardzo dobra. Moim zdaniem, najczęstszą przyczyną uzależnień są kłopoty w domu, w szkole, nieszczęśliwa miłość oraz złe towarzystwo. Aby temu zapobiec trzeba dużo rozmawiać, nie bagatalizować problemów innych.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie