Czy ktoś może mi to przetłumaczyć?

Temat przeniesiony do archwium.
Prosze o przetłumaczenie punktów 1 , 2 , 3 i 4 :) z góry dziekuje :)

1. Ich wohne in Berlin. Die Mauer gibt es shon lange nicht mehr, aber meine Eltern sagen immer noch Ost-Berlin. Wir wohnen in einer Plattenbau-Wohnung. Das waren zu DDR-Zeiten billige Sozialwohnungen. Heute sind diese Wohnungen saniert und nicht so schlecht. Ich wohne gern hier.

2. Ich wohne auf einem Bauernhof in Wangen. Das liegt in Bayern. Meine Eltern sind Bauern. Wir haben viele Tiere : 12 Küche, 20 Schafe, 30 Hühner, 2 Hunde und 3 Katzen. Es gefällt mir hier auf dem Land : Die Luft ist sauber, es gibt wenig Verkehr.

3. Ist diese Villa nicht wundershön? Ich wohne... nicht hier, sondern in einem Häuschen im Park. Mein Vater ist Gärtner. Die Villa gehört Familie Waldner. Sie haben ein Juweliergeschäft in Düsseldorf. Ich spiele gern im Park. Und im Sommer darf ich sogar im Swimmingpool baden Toll!

4. Das ist mein Haus. Solche Häuser sind typisch deutsch und heiBen "Fachwerkhäuser". Ich wohne in Calle, in Celle, in Norddeutschland und hier gibt es viele Fachwerkhäuser. Mein Haus ist sehr alt : es gehörte meinem Ur-Ur-Ur-Ur- UrgroBvater. Drinnen ist es sehr komfortabl. Im Sommer ist es sehr kühl, im Winter warm.
1. Mieszkam w Berlinie. Muru nie ma, jednak moi rodzice mówią ciągle Berlin wschodni. Mieszkamy w ???-mieszkaniu. Do czasów DDR'u były to tanie mieszkania socjalne. Te mieszkania są dzisiaj zmodernizowane i nie takie złe. Mieszkam tu chętnie.

2.Mieszkam w gospodarstwie rolnym w Wangen. To leży w Bawarii. Moi
rodzice są rolnikami. Mamy wiele zwierząt : 12 ???, 20 owiec, 30
Kur, 2 psy i 3 koty. Tu na wsi mi się podoba. :Powietrze jest czyste,jest mały ruch.

Powinno być dobrze, zaraz może resztę dorzucę.
3.
3.Czy ta willa nie jest piękna? Mieszkam... nie tu, lecz w domku w parku. Mój ojciec jest ogrodnikami. Willa należy do Waldnerów. Oni mają sklep jubilerski w Düsseldorf. Gram chętnie w parku. I w lecie będę mogła nawet w Schwimmbecke (basenie) się kąpać . Świetnie/Super!
4.To jest mój dom. Takie domy są typowo niemieckie i nazywają się "domy pruskie". Mieszkam w Calle, w Celle, w północnych niemczech i wiele domów jest tu z muru pruskiego. Mój dom jest bardzo stary : należał do mojego pra pra pra-pra - pradziadka. wewnątrz jest bardzo wygodnie. w lecie jest bardzo chłodno, w zimie ciepło.


Mam nadzieję, że pomogłem.

Sorki za rozrzut wiadomości.
wielkie dzięki :) bardzo mi pomogłeś :)

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia