Jak to powiedzieć ?

Temat przeniesiony do archwium.
1. An der X-Achse haben wir(befindet sich) Jahre von 1970 bis 2000 - Na osi x mamy (znajdują się)

2. Im Jahr 1989 die Merc-Aktie hat die höchste Wert erreicht - W roku 1989 akcje merca osiągneły najwyższą wartość.

3. Jak powiedzieć np. "w latach siedemdziesiątych"

4. Zwei Jahre später die Merc-Aktie ist um 4 % gesinken - Dwa lata później akcje merca spadły o 4 %

5. 1970 die Merc-Firma hat (schreintete) an der Börse eingeschreiten - 1970 firma Merc wkroczyła na giełdę.

Z góry dziękuje za sprawdzenie.
Sprawdzi ktoś ? :-) Proszę
3-In siebzigsten Jahren
4-Zwei Jahre später die Merc-Aktie ist von...% um rund 4% auf ...% gesunken.
5-In siebzigsten Jahren die Firma Merc ist auf die Börse eingeschritten
>3-In siebzigsten Jahren

Der allergrößte Blödsinn!
A reszta jest dobrze ?

W latach 70tych to będzie chyba - In den 70-iger Jahren
Tak ? Gdzieś tak znalazłam
>A reszta jest dobrze ?

Niestety nie.. szyk w zdaniu, użycie wyrazów itd
1. An der X-Achse(befindet sich) haben wir Jahre von 1970 bis 2000 - Na osi x mamy (znajdują się)

2. Im Jahr 1989 hat die Merc-Aktie den höchsten Wert erreicht - W roku 1989 akcje merca osiągneły najwyższą wartość.

3. Zwei Jahre später ist die Merc-Aktie um rund 4 % gesunken - Dwa lata później akcje merca spadły o 4 % (czy trzeba pisać tak jak ktoś wcześniej napisał, że spadły z poziomu ... o ... do poziomu. Hmm ? )

4. Im Jahr 1970 schreintete die Merc-Firma an der (auf die) Börse - W 1970 firma Merc wkroczyła na giełdę

Możecie to teraz sprawdzić, trochę pozmieniałam. A co do użycia wyrazów to nie wiem, dlatego chciałam abyście mi to sprawdzili i coś doradzili.
Sprawdzi ktoś ? Proszę :)
Jeśli można to dodam jeszcze dwa zdanka do sprawdzenia .

5. Von 1990 Jahr hat sich die Zahl der Arbeitslösern wieder erhöht - Od 1990 roku liczba bezrobotnych znowu wzrosła

6. An der Y-Achse sind Prozente - Na osi Y są procenty.
Rzuci ktoś na to okiem ? Proszę :)
Ja bym napisal: Im Jahr 1989 haben die Merz-Aktien den höchsten Wert erreicht.
Pisze sie: in den siebzieger Jahren.
Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.