[list] przełożenie spotkania BŁAGAM O POMOC!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Ratunku! Mam nóż na gardle, jestem w klasie maturalnej, na maturze zdaję angielski, o niemieckim nie mam zielonego pojęcia a dzisiaj się dowiedziałam, że do jutra muszę na zaliczenie oddać list:/ Błagam o szybką pomoc!

Temat brzmi:
Napisz list do kolegi z Niemiec, którego miesięcy temu zaprosiłeś do złożenia Ci wizyty w Polsce. Niestety sytuacja się skomplikowała i uzgodniony wcześniej termin jest dla ciebie nie do przyjęcia. W swoim liście:
-wyjaśnij, co się stało i dlaczego musisz odwołać jego wizytę
-zaproponuj inny termin wizyty i wyraź nadzieję, że koledze będzie on odpowiadał
-napisz, jakie masz plany w związku z jego wizytą (wymień przynajmniej 2 atrakcje)
-poradź, co powinien ze sobą zabrać i obiecaj, że będziesz na niego czekać na lotnisku. (120-150 słów)

Moja (luźna) propozycja:

Drogi Piotrze
Piszę do Ciebie w sprawie Twojego przyjazdu do mnie na Święta Wielkanocne. Niestety muszę zmienić nasze plany. Tuż po świętach mam ważny egzamin i muszę się do niego dużo uczyć, i dlatego z przykrością muszę odwołać zaproszenie. Zamiast tego zapraszam Cię na wakacje w lipcu lub sierpniu. Mam nadzieję, że ten termin będzie Ci odpowiadał. Wtedy będziesz mógł u mnie spędzić więcej czasu. Może wtedy odwiedzimy mojego kuzyna nad morzem, który ma własny pensjonat w Sopocie. Jeśli przyjedziesz w sierpniu, to kupię bilety na festiwal piosenki, który się tam odbywa. Zabierz ze sobą sprzęt plażowy i aparat fotograficzny, gdyż myślę, że będziemy dużo zwiedzać. Niezależnie od tego, czy przyjedziesz w lipcu czy w sierpniu, wyjadę po Ciebie na lotnisko do Warszawy. Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź.
XYZ

Tak wiem przepraszam jestem straszna, ale naprawdę nie mam wyjścia, za pomoc gwarantuję dozgonną wdzięczność...
jesteś straszna

Lieber Peter,

Ich schreibe dir wegen deines Besuchs zu Weihnachten. Ich muss leider unsere Pläne ändern. Gleich nach den Feiertagen habe ich eine wichtige Prüfung und ich muss dafür viel lernen, deswegen muss ich bedauernd die Einladung zurücknehmen. Stattdessen lade ich dich zu Sommerferien in Juli oder August ein. Ich hoffe, dass dir dieser Termin passt. Du kannst dann bei mir mehr Zeit verbringen. Vielleicht dann können wir deinen Cousin, der am Meer lebt und eigenes Gasthaus in Zoppot betreibt, besuchen. Wenn du im August kommst, werde ich Eintrittskarten für das Schlagerfestival kaufen, das dort stattfindet. Nimm bitte alle Strandmöbel und den Fotoapparat mit, weil ich denke, dass wir viel besichtigen werden. Unabhängig davon, ob du in Juli oder August kommst, werde ich dich vom Flugplatz in Warschau abholen. Ich warte auf deine schnelle Antwort.

Liebe Grüsse,
Du bist es auch ;-)
Tamod kocham Cię, masz moją dozgonną wdzięczność:D

« 

Brak wkładu własnego

 »

Brak wkładu własnego