e mail

Temat przeniesiony do archwium.
Mam do napisanie E-mail niestety nie wiem jak to zrobić. Próbowałem już kilka razy, ale zawsze kończy się wiadomą oceną w szkole. Jest to zadanie maturalne ;/

Otrzymałeś email od kolegi z Niemiec który chce mieć psa, ale jego rodzice się na to nie zgadzają. Prosi ciebie o pomoc, Napisz do Niego e-mail a w nim:
-podziękuj za email i za to że właśnie do ciebie zwraca się z tą prośbą
-napisz czy masz zwierzęta w domu i dlaczego
-zapytaj o argumenty jego rodziców i o przyczyny dla których on chce mieć zwierzę
-obiecaj, że postarasz mu się pomóc gdy poznasz argumenty rodziców i poproś o szybką odpowiedź.

Z góry dzięki za pomoc
napisz najpierw po polsku tresc tego textu
Przecież już kilka razy próbował i nic nie wyszło! Dostał pałę!
No tak bong-bongo ;) dostałem, ale po polsku mogę napisać chociaż myślę że lepiej pisać z głowy a nie tłumaczyć

U mnie super mam nadzieję że u ciebie równieżDziękuję za twojego maila i za to że zwróciłeś się do mnie z tą prośbą.
Niestety nie mam w domu zwierząt ponieważ jestem uczulony na sierść zwierząt, więc nie wiem jak to jest mieć psa w domu (coś w tym stylu). Nie rozumiem dlaczego twoi rodzice nie chcą mieć psa, dlaczego? To stworzy ciebie bardziej odpowiedzialnym;)
A ty dlaczego chcesz mieć psa.
Czekam na szybką odpowiedź i zapewniam że pomogę przekonać twoich rodziców kiedy poznam ich argumenty

Myślę że coś w tym stylu
Uczę się niemieckiego dopiero 3 rok ( czyli tak naprawdę 2) więc nie musi to być zaawansowane gramatycznie ;)
Mnie się wydaje, że sobie robisz jaja. "Noo, mogę napisać, jak już tak chceta". Takiś dla nas łaskawy? Łoł!
Bei mir ist alles super und ich hoffe,dass es bei Dir auch so ist.
Vielen Dank für deine E-Mail, und dafür, dass du dich an mich mit deiner Bitte gewandt hast.
Jaja NIE.
Po prostu wiem jak to jest z angielskim. jak mam napisac coś sam to jest dobrze, ale jak tłumaczyć coś gotowego to masakra. Wiec zrozum
Znowu zaczynasz? Już mieliśmy takiego anglika. Zamiast ze mną dyskutować przejrzyj forum, Ostatnie dwa dni mieliśmy pełno takich psów, co to ich rodzice nie chcieli. To pewnie ludzie z twojej szkoły? A, skoro ty taki anglik, to wal najpierw po angielsku, gdy nawet po polsku nie umisz. Ja rozumiem. Ty chcesz gotowaca, a ja go ni mom.
Leider habe ich keine Tiere zu Hause, weil ich allergisch gegen Tierhaare bin, sodass ich nicht weiß, wie es mit einem Hund zu Hause ist.
Ich verstehe nicht, warum deine Eltern möchten keinen Hund haben, warum? Du musst die Verantwortung für das Tier tragen.
Schreib mir,warum du einen Hund haben möchtest?
Ich warte auf deine schnelle Antwort und ich versichere, dass ich bei der Überzeugungsarbeit deiner Eltern gerne helfe, aber vorher möchte ich deren Argumente hören.
wystarczy czy cos jeszcze dodasz
diego-babo, ty musisz to jeszcze posklejać do kupki, bo on jeszcze zmieni kolejność! Nie widzisz, że z żadnym językiem tu się nie klei?
pisalam te zdania w takiej kolejnosci w jakiej on pisal
Dzięki za pomoc;)
A tobie bongo.. nie wiem o co chodzi
Cytat: Gerard15
Dzięki za pomoc;)

Tu bym był ostrożny.
Diego nie słynie ze swojej nieomylności językowej.
Cytat: Gerard15
Dzięki za pomoc;)
A tobie bongo.. nie wiem o co chodzi
O to właśnie mi cały czas chodzi!
Gdybyś poszukał w forum, jak ci radziłem, to byś dawno miał dobrego majla. Ale twoja leniwa trąba nie pozwala na taką hańbę. Bardziej lubisz pyskować i narzekać. Ale sam? Ni czorta. Dostajesz gówna i potem jeszcze za nie dziękujesz. Maturzysta? Ani ambicji ani sprytu. Idź lepiej kopać rowy. Potrzebujesz wtedy tylko jedno słowo: k...a mać!
a przepraszam tamo a kto slynie na tym forum i na innych tez z nieomylnosci jezykowej? nikt a jezeli cos nie tak napisalm to popraw po prostu i juz tak jak to normalni ludzie robia
warum deine elter keinen hund haben möchten drobiazg
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie