dann,danach kiedy ?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Chciałem się upewnić co do "dann" i danach".

Mianowicie gdy udzielamy komuś informacji jak gdzieś dojść to :

1. Czy po dann dodajemy "gehe" ?
2. Czy po danach już nie dodajemy "gehe" ?

Przykład:

Gehen Sie, geradeaus gehe, dann nach links gehen, danach an der Kreuzung nach rechts.

Czy to zdanie jest poprawne ? Czy można pisać tak cały czas "gehen" ?

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.
Gehen Sie, geradeaus gehe, dann nach links gehen, danach an der Kreuzung nach rechts.
Nein. To po prostu za dużo tych "gehen". W tym konkretnym przypadku wystarczy powiedzieć:
Gehen sie geradeaus, dann nach links und danach an der Kreuzung (vorbei )rechts.
Ale, ostrożnie, albowiem to może nie mieć zasadniczego sensu. W lewo trzeba pójść, gdy się osiągnie jakiś cel. W twoim przykładzie nie jest określone, jak długo geradeaus i kiedy nach links i tak dalej...
Aha dzięki ;)
Nie chce, już tworzyć nowego tematu ale chciałem aby mi ktoś pomógł i sprawdził.

Mam napisać informację do kolegi gdzie mamy się spotkać.

Hallo Piotr,

Gehen sie, geradeaus, dann nach links gehen dannach an der Kreuzung nach rechts dann die StaBse entlang gehen bei bahnhof.

Czy to zdanie brzmi tak : Idź prosto, potem idź w lewo, następnie na skrzyżowaniu skręc w prawo, potem idź wzdłuż ulicy obok stacji.

Czy to jest poprawnie napisane chodzi mi o użycie dann i danach.

Jak brzmi po niemiecku "i jesteś na miejscu"
Hallo Piotr,

geh erst geradeaus, dann nach links, danach an der Kreuzung nach rechts die Straße entlang bis zum Bahnhof.

Jak brzmi po niemiecku "i jesteś na miejscu" →

Du bist vor Ort.
Du bist angekommen.
Du bist da.
Du hast es gefunden.
Ziel erreicht.

:-)
Aha.

A jak chce powiedzieć do kolegi "idź" to nie gehen Sie tylko geht ? ( Geht er ? )
http://de.wiktionary.org/wiki/gehen_(Konjugation)#Imperativ
edytowany przez Mokotow: 15 lut 2011
sorry, ze sie wtracam, ale musi sie zwrocic uwage na to
http://de.wiktionary.org/wiki/gehen_%28Konjugation%29
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie