Tłumaczenie artykułu ekonomicznego

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie, bardzo proszę o przetłumaczenie artykułu na j. polski...google translate nie daje rady, ja ślęcząca nad słownikiem już też nie...co zdanie to mniej sensu. Wiem, że artykuł jest długi, ale naprawdę jestem w desperacji. Z góry dziękuję za każdą pomoc...

China bleibt im Fokus der Exportwirtschaft
Asien ist wichtigstes Ziel beim Auslandsmesseprogramm des Bundeswirtschaftsministeriums. 42,5 Mio. Euro lässt sich der Bund die Exportförderung kosten. Für den Branchenverband AUMA ist das zu wenig.
Asien bleibt die wichtigste Zielregion beim Auslandsgeschäft der deutschen Messegesellschaften. Das zeigt das neue Auslandsmesseprogramm des Bundeswirtschaftsministeriums (BMWi). 2017 wird der Bund Beteiligungen an insgesamt 221 Messen in 45 Ländern fördern, meldet der Branchenverband AUMA. Alleine ein Drittel davon findet in Asien statt.
Zielland Nummer eins ist dabei China. In der Volksrepublik sind für 2017 alleine 40 Beteiligungen geplant, die Sonderverwaltungszone Hongkong mit eingerechnet. Der Nahe und Mittlere Osten kommt zudem auf eine ähnliche Größenordnung, derzeit vor allem getrieben durch den Iran, der nach der jüngsten Öffnung gen Westen nun schon elfmal in der Förderliste des Bundes auftaucht.
Weitere wichtige Zielregionen sind die europäischen Länder außerhalb der EU mit insgesamt 44 Messen, darunter 32 in Russland. Dahinter folgen Nordamerika mit 24 Veranstaltungen, Lateinamerika mit 16 sowie Afrika mit diesmal 15 Beteiligungen.

Bis zu 7000 Firmen beteiligen sich am Programm
Über das Auslandsmesseprogramm können sich Unternehmen zu günstigen Konditionen auf Gemeinschaftsständen unter der Dachmarke "Made in Germany" präsentieren. Und das wird genutzt: Laut AUMA beteiligen sich jährlich rund 6000 bis 7000 vor allem kleine und mittelständische Firmen am Förderprogramm des BMWi.

Der entsprechende Etat des Ministeriums liegt für 2017 bei 42,5 Millionen Euro – so wie schon in den Jahren zuvor. Dem AUMA ist diese Summe deutlich zu gering, zumal es in den vergangenen Jahren regelmäßig Preissteigerungen gab und dadurch die Zahl der Beteiligungen zwangsläufig gesunken ist.

Ein Fachgremium sucht die geförderten Messen aus
"Schon mit kleinen Summen kann hier viel erreicht werden", begründet Walter Mennekes, der Vorsitzende des Messeverbandes, die Forderung nach einer Aufstockung der Mittel. "Erst durch das Auslandsmesseprogramm sind viele Mittelständler zu Exporteuren geworden."
Ausgesucht werden die geförderten Messen vom Arbeitskreis Auslandsmessebeteiligungen beim AUMA. Er besteht aus Vertretern der exportorientierten deutschen Fachverbände sowie Vertretern des BMWi, des Bundesministeriums für Ernährung und Landwirtschaft (BMEL), des Auswärtigem Amtes sowie der Bundesländer. Das Landwirtschaftsministerium hat darüber hinaus noch ein eigenes Hilfsprogramm mit einem Fördervolumen von rund fünf Millionen Euro.
w którym miejscu się zacina najbardziej?
Przetłumaczyłam tyle, nie wiem czy dobrze:
Chiny pozostają w centrum zainteresowania przemysłu eksportowego
Azja jest najważniejszym celem w programie handlu zagranicznego Federalnego Ministerstwa Ekonomii. 42,5 mln euro może kosztować promocja porozumienia o eksporcie. Dla stowarzyszenia przemysłu AUMA jest to zbyt mało.
Azja pozostaje najważniejszym miejscem w niemieckim biznesie międzynarodowym. To ukazuje nowy program handlu zagranicznego Federalnego Ministerstwa Ekonomii (BMWi). W 2017 rząd będzie promować inwestycje w sumie na 221 targach w 45 krajach – donosi stowarzyszenie AUMA. W samej Azji znajduje się 1/3 z tych targów.
Chiny są celem numer jeden. W Chińskiej Republice Ludowej na rok 2017 planowanych jest 40 udziałów, wliczając w to Specjalną Strefę Administracji Hongkongu.


Kolejnego zdania kompletnie nie rozumiem i nie wiem jak przetłumaczyć i się poddałam.
No, i dosyć.
A, teraz ucz się dalej, bo to jeszcze za trudne dla ciebie, bo zdania są za długie, a ty lubisz "krótką piłkę".
Napisz najpierw E-Mail do przyjaciela z Austrii, potem opis własnego pokoju, potem twoją drogę do szkoły i reklamację w sklepie - i pójdzie.
Skoro tak...
Przyznam: nie znam niemieckiego kompletnie, nic a nic. Nie chcę poznać. Ale muszę - poziom narzucony przez tak zwanego "nauczyciela". Gdybym tylko miała wybór... :)
Nie załamuj się!
Może Klemmsio to za ciebie odwali. On jest dobry w takich sprawach.
Ale, on za dużo lata za babami. Gdyby tylko miał wybór...
Cytat: einahance
Wiem, że artykuł jest długi, ale naprawdę jestem w desperacji.

Ja też kiedyś byłem i nikt mnie nie zmuszał a Ciebie?
Zajrzyj tutaj: http://www.schubert-verlag.de/aufgaben/uebungen_a1/a1_uebungen_index.htm
A i też mnie straszono jakimi Chińczykami...
edytowany przez klemens001: 19 maj 2016
Okej, widzę, że ta dyskusja zmierza w złym kierunku, zatem ewentualny opiekun tego forum może spokojnie temat usunąć.
Dziękuję Panom za odpowiedzi.
Cytat: einahance
Dziękuję Panom za odpowiedzi.

a Pani dziękujemy za wzięcie się za naukę
Ależ proszę.
Mam tylko jeszcze pytanie. Przejrzałam kilkanaście tematów, w każdym na prośbę o pomoc forumowicze reagują: do nauki leniu, ja nie mam na to czasu, co mnie to obchodzi.
Po co wam zatem to forum, skoro nie potraficie się na nim wypowiadać? To nawet takie pytanie retoryczne. Bez odbioru.
Cytat: einahance
Ależ proszę.
Mam tylko jeszcze pytanie. Przejrzałam kilkanaście tematów, w każdym na prośbę o pomoc forumowicze reagują: do nauki leniu, ja nie mam na to czasu, co mnie to obchodzi.
Po co wam zatem to forum, skoro nie potraficie się na nim wypowiadać? To nawet takie pytanie retoryczne. Bez odbioru.
Bardzo dobrze potrafimy się wypowiadać i leniom przy tej okazji nie odwalamy roboty za nich, bo to niedźwiedzia pomoc. A, to forum, to dla nas doskonała zabawa przyglądać się, jak się lenie wiją, jak piskorki, aby ino niczego się nie musieć nauczyć. Czego jesteś najlepszym przykładem. Z odbiorem i możliwością na wyjęczenie się z rozpaczy. Jazgotanie nie wykluczone.
einahance, a tak, jak walniesz się w piersi, naprawdę, to co w tym zdaniu, gdzie się poddałaś, jest tajemniczego?
No, co?

Der Nahe und Mittlere Osten kommt zudem auf eine ähnliche Größenordnung, derzeit vor allem getrieben durch den Iran, der nach der jüngsten Öffnung gen Westen nun schon elfmal in der Förderliste des Bundes auftaucht.

Naher?
Mittlerer?
... a, może auftauchen?

Nie dziwuj się, że, skoro najprostszych spraw nie umiesz - nie idzie odwalanka za ciebie, rozumiana przez ciebie, jako "pomoc".
najbardziej rzucaja sie tu te co nic nie umia
Takie długie teksty najlepiej jest zlecić profesjonalnym tłumaczom. Co jak co, ale na coś takiego trzeba poświęcić całkiem sporo czasu, a przecież nie każdy ma na to czas i ochotę. Polecam biuro tłumaczeń Dag Center - miałem z nim do czynienia wiele razy i zawsze wszystko świetnie, bez problemów.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie