pismo do a.d.a.c pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
Witam mieszkałem w Niemczech dwa lata i zabrano mi prawo jazdy niby za alkohol ale to długa gatka ... :)
chodzi mi o to że teraz mieszkam już rok w Polsce i chce sobie zrobić polskie prawo jazdy lecz w urzędzie powiedzieli mi że mam niemieckie i nie mogę mieć dwóch.
Czyli Niemcy nie zawiadomili że mi zabrali


może zna ktoś niemiecki i pomógł by mi napisać pismo jakieś do a.d.a.c że jestem rok zameldowany w pl i chce sobie zdać polskie prawo jazdy i że mają wysłać pismo czy coś że mi zabrali i nie mam
To, jak masz to nie zabrali.
To czego?

Jaja se z nas robisz, czy jak?
nie jak byłem w niemczech to zabrali mi niemieckie a tutaj nic o tym nie wiedzą i muszę im napisać żeby wysłali że mi zabrali
A, masz jakie papiery na to? Bo, może nie masz i nie zabrali?
nie mam tak zabrali chyba wiem co pisze ale nie oto pytałem pytałem cy ktoś umie niemiecki i pomoże mi napisać parę zdań do nich
A, czy jesteś członkiem ADAC?
nie ale jak mieszkałem jeszcze w Niemczech to byłem właśnie w adac i mi powiedzieli jak chce odzyskać w Niemczech to muszę mpu zrobić itd i widziałem że oni mają papiery moje to chyba do nich muszę napisać
Po prostu zrobiłem błąd jak mieszkałem w Niemczech że zamieniłem sobie polskie prawko na niemieckie i polskie odesłali do polski i polska ma napisane że posiadam niemieckie a potem mi go odebrali itd i nic nie napisali Polsce że go niemam a mieszkam teraz na stałe od roku w pl i chce tutaj zrobić na nowo a w urzędzie komunikacji mi powiedzieli że muszę sam do Niemiec pisać żeby posłali coś że zostało mi odebrane
Skoro wszystko jasne, to musisz po prostu poczekać na kogoś, co zna niemiecki i napisze jakieś pismo, czy coś =
Cytat: joy88
... może zna ktoś niemiecki i pomógł by mi napisać pismo jakieś do a.d.a.c że jestem rok zameldowany w pl i chce sobie zdać polskie prawo jazdy i że mają wysłać pismo czy coś że mi zabrali i nie mam
Sprawa nie jest prosta. ADAC nie ma z twoją prawojazdą nic wspólnego bo jest to klub samochodowy zajmujący się m.in. pomocą kierowcom kiedy ich samochód ma problemy w drodze. Dla członków ADAC ta pomoc jest bezpłatna, dla innych płatna. Test MPU zwany w Niemczech potocznie Idiotentest to Medizinisch-Psychologische Untersuchung
https://de.wikipedia.org/wiki/Medizinisch-Psychologische_Untersuchung

Ja bym ci radził pójść w Polsce do adwokata zajmującego się tymi sprawami i niech on się o twoje prawko stara. Pisanie z Polski do niemieckich urzędów osoby prywatnej jest czaso- i pracochłonne, ktoś musi ci te odpowiedzi tłumaczyć i pisać nowe pisma.
https://forumprawne.org/niemcy/767053-d-c-tlumaczenie-pomocy.html

Wszędzie wkleja te bzdety, ale nigdzie nie podaje żadnych konkretów.
Coś, komuś, gdzieś i o czymś napisać, bo on wie przecież, co on pisze.
Małoletni jajcun, i tyle.
edytowany przez heniekh: 23 lut 2018
Dzięki BratGlupiegoHenka poszukam jakiegoś adwokata ale niewiem czy znajdę takiego co załatwia niemieckie sprawy
Ja wiem, że nie znajdziesz. Chętnie ci pomogłem! Nie ma za co!
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa