proszę o pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo proszę o przetłumaczenie:

Dziś stało się coś niezwykłego. Dostaliśmy nową uczennicę: Inę. Ona jest w naszym wieku i jest bardzo sympatyczna. Wcześniej chodziła do szkoły integracyjnej. Powiedziała,że zmieniła szkołe, bo chciała poznać nowych przyjaciół oraz mieć wyższy poziom nauki. Ina jeździ na wózku inwalidzkim. Nasza wychowawczyni prosiła, abyśmy byli dla niej mili, gdyż jest wyjątkową osobą w klasie.
Mam nadzieję, że będzie się czuła z nami dobrze i że zawsze będzie mogła liczyć na naszą pomoc.
Szczesze mówiąc, nie spodziewałam się, że kiedykolwiek będę chodziła do klasy z kimś niepełnosprawnym, zawsze myślałam, że chorzy uczą się w swoich domach lub w specjalnych (dostosowanych) szkołach. przecież w naszej szkole nie ma windy, specjalnych uchwytów w toalatach, a w stołówce są bardzo wysokie stoły. Mam nadzieję, że to się zmieni. Przecież Ina chce się czuć swobodnie!

Mimo, że dzisiaj krótko rozmawiałam z Iną, uważam, że jest bardzo mądrą dziewczyną. Podoba mi się w niej to, że jest bardzo wytrwała i cierpliwa. Chciałabym sie tego od niej nauczyć. Może zgodzi się siedzeć ze mną w jednej ławce?! bardzo bym tego chciała...ona ma w sobie tyle optymizmu...

Uważam, że trzeba mieć wielką odwagę, żeby chcodzić do szkoły ze zdrowymi rówieśnikami. Mam jednak nadzieję, że moja klasa będzie życzliwa i pomocna dla Iny. Byłoby mi przykro, gdyby ktoś ją wyśmiewał, przecież to nie jej wina, że jest niepełnosprawna.

Jutro może napiszę coś więcej o Inie. Teraz idę spać, bo już bardzo późno, a rano trzeba wcześnie wstać...

« 

Studia językowe