wyliczenia a opuszczanie rodzajnika

Temat przeniesiony do archwium.
Doszukałam się zasad opuszczania rodzajników, ale nie ma nigdzie mowy o wyliczeniach.
Napisałam zdanie: Jestem zmęczona wszystkim. Teraz szkoła, wolontariat, próbne matury potem święta, sylwester, studniówka... za dużo tego dla mnie

Ich bin nur ein bisschen müde von der ganzes. Jetzt die Schule, Volontariat , Probenabitur, dann Weihnachten, Silvester, Abiball... das ist zu viel fur mich.
Konieczne jest wciskanie przed każdym rzeczownikiem rodzajnik w tym przypadku?
hammel ; > ? ;D
Meinst du es ernst, oder spricht hier eine Faulheit? (noch bis 21:00 habe ich Nerven dafür = ist mit dir NICHT verbunden)
fajnie, pomoże mi ktoś z tym zdaniem? proszę.
??
zmieniłam trochę.

Ich bin nur ein bisschen müde vor allem. Die Schule, Probeabiture, Konzerte, Geburtstagsfeiere… Dann Weihnachten, Silvester und Abiball, das ist zu viel für mich.
edytowany przez Mumla_i_gryzie: 08 gru 2010
Mumla, jesli nie odpowiadasz na stawiane ci pytania, to nie ma wspolpracy. Kapito?
bez jaj jakieś dziwne się to forum zrobiło, kiedyś wrzucało się całe listy do sprawdzania i nie było problemu. A teraz zastoje przy jednym zdaniu. Dobra.
Kiedys odrabiano lekcje za ciebie i bylas zadowolona. Dzisiaj sie tych lekcji nie odrabia. Moko i Japa wygnali sie sami gdzie indziej. Teraz sie tutaj szlifuje niemiecki. Pokemony sa przesladowane. Albo wspolpracujesz i uczysz sie, alebo nie i musisz czekac na odrabiaczy. kapito?
zadania domowe odrabiam sama i nie proszę w nich o pomoc.
zaznaczam, że zdania piszę sama nie proszę o gotowe tłumaczenia.
Mniejsza.
Skoro mniejsza, to czego chcesz?
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Studia językowe