Passiv z modalnymi

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś może mi to wytłumaczyć. Mam na przykład zdanie:
Er wird uns wohl nicht besuchen können. I w odpowiedziach jest Wir werden von ihm wohl nicht besucht werden können. A w innym zdaniu mam np. ich will nicht heiraten i w Perfekcie będzie to brzmiało : Ich habe nicht heiraten wollen. Czemu w jednym zdaniu na II miejscu stoi werden skoro jest modalny ? No a w drugim zdaniu na drugim miejscu stoi haben ??
Er wird uns wohl nicht besuchen können.
Wir werden von ihm wohl nicht besucht werden können.
O kogo tu właściwie chodzi? O niego, czy o nas, czy o same odwiedziny? Przemyśl to sobie najpierw. Kto kogo ma odwiedzać? (a, raczej = nie odwiedzać?) Kto nie będzie przez kogo odwiedzany?
podałam przykładowe zdanie chodzi mi głównie czemu w modalnych w passivie jest czasami haben a czasami modalny na drugim miejscu ?
Cytat: kropka0
podałam przykładowe zdanie chodzi mi głównie czemu w modalnych w passivie jest czasami haben a czasami modalny na drugim miejscu ?
Twoje wyjaśnienie jest takie samo, jak moja odpowiedź, którą niniejszym podaję:
- bo ich od czorta na jednym miejscu.
Zrozumiałaś?
Ja, twego wyjaśnienia też nie.
Skapowałam to są dwa różne zdania i jedno nie jest w Passivie :)
Cytat: kropka0
Skapowałam to są dwa różne zdania i jedno nie jest w Passivie :)
To, tak, między nami, kobietami:
co oznacza każde z tych zdań po polsku?
btw. Które z nich nie jest w Passivie? Co to jest Passiv? (ja? = nie wiem)
edytowany przez irkamozna: 03 lip 2012
no troszkę pomotałam
podałam te dwa zdania po to że w jednym zdaniu było werden a w drugim zdaniu haben. Ale już mniejsza o wiekszosc bo wiem o co chodzi
Nie powiesz, o co chodzi?
poczytaj sobie najpierw co to jest strona bierna kto jest wykonawca czynnosci w zdaniu a kto tej czynnosci podlega potem popatrz w jakim czasie wystepuje dane orzeczenie i jak sie tworzy strone bierna danego czasu istnieja w necie specjalne tabelle ktore ci ulatwia nauke
* Er wird uns wohl nicht besuchen können. --- dopełnienie(biernik) w stronie czynnej
* Wir werden von ihm wohl nicht besucht werden können. --- staje się podmiotem(mianownik) w biernej

Forma jest taka, a nie inna, bo tak się tworzy stronę bierną z modalnymi. Nie rozumiem, czemu mieszasz do tego przekształcenie na czas przeszły.
Cytat: white-apple
* Er wird uns wohl nicht besuchen können. --- dopełnienie(biernik) w stronie czynnej
* Wir werden von ihm wohl nicht besucht werden können. --- staje się podmiotem(mianownik) w biernej

Forma jest taka, a nie inna, bo tak się tworzy stronę bierną z modalnymi. Nie rozumiem, czemu mieszasz do tego przekształcenie na czas przeszły.

no i co ma piernik do wiatraka
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa