Zdanie ze spójnikami ( und aber denn oder sondern ) i zdanie się zaczyna modalnym..

Temat przeniesiony do archwium.
Witam mam pytanie co do języka niemieckiego . Jesli mam zdanie ze spójnikami ( und aber denn oder sondern ) i zdanie się zaczyna modalnym np ,, Ich möchte mit der Mutter fernsehen UND .." to po tym UND juz jest szyk prosty? że np ,, UND gehen ins Kino " czy dalej jeśli jest modalny na początku to chocby jest UND to i tak ma być bezokolicznik na końcu np ,, Und ins Kino gehen " ? . w sensie nie rozumiem czy spójnik likwiduje tą regułę że drugi czasownik na końcu jeśli jest modalny czy nie ?
CAŁE ZDANIA
1) Ich möchte mit der Mutter fernsehen UND gehen( lub gehe tego nie wiem) ins Kino
2) Ich möchte mit der Mutter fernsehen UND ins Kino gehen
które jest poprawne ?
http://www.deutschegrammatik20.de/komplexer-satz/satzverbindung-und/
nie umiem prostych zdań to tym bardziej strony po niemiecku :c
zrozumiec
Drugie jest poprawnie
czyli szyk prosty jeśli są zwykłe czasowniki a jeśli modalne to nie obowiązuje ?
Nie bardzo Cię rozumię, nie potrafisz czytać po niemiecku, a problemami gramatycznymi się zajmujesz?
edytowany przez Tlumaczjestem: 01 mar 2015
http://www.deutschegrammatik20.de/komplexer-satz/
jestem w 1 liceum i uczę sie niemieckiego więc jeszcze nie zrozumiem co tam pisze. AA potrzebuje to bo musze napisać email na lekcje i chce żeby był dobrze skonstruowany. A spójniki i ten szyk zdania to jest bardziej na poczatku nauki niemieckiego więc moge to wiedzieć a nie rozumieć strony całej po niemiecku gdyż nie znam słów etc.
Po prostu chcę wiedzieć które jest dobre żeby zapamiętać i wiedzieć jak ułozyć zdanie jak przyjdzie mi coś napisać na lekcji. To nie równa się z umiejętnością i znajomością na tyle niemieckiego żeby przeczytać sobie na stronie co pisze.
Cytat: hencoc1
Po prostu chcę wiedzieć które jest dobre żeby zapamiętać i wiedzieć jak ułozyć zdanie jak przyjdzie mi coś napisać na lekcji. To nie równa się z umiejętnością i znajomością na tyle niemieckiego żeby przeczytać sobie na stronie co pisze.
Jak nie wiesz, co pisze, to po co i czego się uczysz?
Zajrzyj do zakładki gramatyka. Jest po polsku. Umiesz po polsku czytać?
Jeżeli, jako początkujący uczeń, napiszesz wypracowanie bezbłędnie po niemiecku, to każdy zorientuje się, że albo ktoś ci napisał, albo od kogoś odpisałeś.
Ale to jest email gdzie mam słówka takie jak przerabiamy i tabelke z nimi do uzycia. A zdania do poleceń :
1)poinformuj o swoim hobby i zainteresowaniach
2) opisz swoją rodzinę
3)wyjasnij powody poszukiwania znajomych w sieci
Gdzie moge naapisac ze siostra ma 10 lat rodzice są tym i tym z zawodu . szukamy przyjaciół poniewaz lubię czatować i rozmawiać z innymi. Nie sa jakoś bardzo ciężkimi :)
Z tego też powodu Japa = Tlumaczjestem podaje ekstra tlumaczenia z błędem, żeby nauczyciela zrobić w konia.
Cytat: niuniel
Cytat: hencoc1
Po prostu chcę wiedzieć które jest dobre żeby zapamiętać i wiedzieć jak ułozyć zdanie jak przyjdzie mi coś napisać na lekcji. To nie równa się z umiejętnością i znajomością na tyle niemieckiego żeby przeczytać sobie na stronie co pisze.
Jak nie wiesz, co pisze, to po co i czego się uczysz?
Zajrzyj do zakładki gramatyka. Jest po polsku. Umiesz po polsku czytać?

Że się uczę nie znaczy że zrozumiem to co napisała osoba doskonale znająca ten język. Albo przynajmniej ponad przeciętnie. I gdzie nie miałem wszystkich czasów itd i takiej masy słówek jakie są tam różnych różnistych. To tak uczę się i jednak nie zrozumiem pozdrawiam :)
Też pozdrawiam!
Wpisy użytkownika niuniel są przez Ciebie ignorowane.
Przeze Mnie też.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego