pomocy

Temat przeniesiony do archwium.
Das sind Teller. Das ist Mehl. Das sind Treppen .Das ist Bier.Do tych zdań miałam wstawić rodzajnik nieokreślony to jest z zestawu ćwiczeń z rodzajnikiem czy bez nie wiem dlaczego w pierwszym zdaniu jest sind,w drugim zdaniu jest ist , w trzecim zdaniu sind, w czwartym zdaniu ist czy to ma związek z tym że te z ist są rodzaju nijakiego a te z sind sa w liczbie mnogiej?
Mehl (mąka) i Bier (piwo) są w j. niemieckim w liczbie pojedyńczej, a więc "jest - ist". Die Hose und die Brille to także przykłady niemieckiej liczby pojedyńczej podczas gdy w j. polskim jest to liczba mnoga.
rozdział Rodzajnik a Polecenie: Z rodzajnikiem czy bez? Odpowiedz na pytania według wzoru: o ile w liczbie mnogiej eine nie występuje i jest sind bez eine to dlaczego w przykładzie nr 5 z das Mehl i w przykładzie 8 z das Bier po sprawdzeniu nie ma rodzajnika nieokreślonego ein,.Przy rzeczownikach z rodzajnikiem jest rodzajnik nieokreślony ein z kolei przy rzeczownikach z rodzajem nijakim nie ma ein dlaczego może tam jest błąd ?
Przed rzeczownikami materiałowymi takimi jak produkty spożywcze z reguły nie stawia się rodzajników.
Te twoje dwa fachowce nigdy tego ćwiczenia nie robiły i się tutaj tylko wymandrzają pisząc swoje mętne porady nie mające pokrycia w rzeczywistości.

W tym ćwiczeniu:
"Z rodzajnikiem czy bez? Odpowiedz na pytania według wzoru:" (zaczyna się od Gardinen)

odpowiedz na wszystko z rodzajnikiem określonym i naucz się tego na pamięć. Nie szukaj obcych błędów. Nie kombinuj.
Lucynagongi olej niunielową i zajrzyj tu:
http://www.cafe-lingua.de/deutsche-grammatik/die-unbestimmten-artikel.php
ka$Hana
niuniel Twoje odpowiedzi są niegrzeczne stać Cię na kulturę uwierz mi możesz zaskoczyć sam siebie co do Twojej odpowiedzi to w przypadku jeżeli chodzi o rodzajnik określony to masz rację i masz rację jeżeli chodzi o to ćwiczenie to jest właśnie to ćwiczenie.Ja po wstawieniu swoich odpowiedzi sprawdziłam czy dobrze zrobiłam i wyszło mi to co napisałam w punkcie nr 1-en ,następnie przeszukałam w słowniku czy te rzeczowniki maja końcówki w liczbie mnogiej i te rzeczowniki które są napisane w liczbie mnogiej nie mają rodzajnika nieokreślonego eine bo taka jest zasada w przypadku liczby pojedynczej rzeczownika z rodzajnikiem nijakim bodaj neutrum jest błąd dlatego że das Bier i das Mehl jest w liczbie pojedynczej z rodzajnikiem nijakim-neutrum to tam powinno byc Das ist ein Mehl. i Das ist ein Bier. a po sprawdzeniu jest DAS IST MEHL I DAS IST BIER ,trzeba to poprawić ponieważ jeżeli ktoś sprawdza wiedzę po ćwiczeniach uczy się głupot pozdrawiam
lucynagongi = bredzisz, piszesz głupoty i uczysz się głupot, a do tego piszesz jeszcze, jak powinno być twoim zdaniem, co jest oczywistą bzdurą. Najpierw się porządnie naucz i poćwicz, a potem chrzandol twoje mądrości, ale nie tutej.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Brak wkładu własnego