Tłumaczenie tekstu-krótkiego-sprawa na wczoraj ktoś pomoże?

Temat przeniesiony do archwium.
Hejka , mam opis ochrony środowiska i potrzebuję ten tekst po niemiecku , jest ktoś w stanie to ogarnąć??



Hej Zuzia , piszę do Ciebie tego maila ponieważ zauważyłem od dłuższego czasu , dość spory problem społeczny - mało osób dba o środowisko naturalne! Trzeba coś z tym zrobić ... może w jakiś sposób to nagłośnimy ? Wiesz doskonale bo dobrze się znamy że środowisko naturalne jest dla mnie bardzo ważne. Jest to wszystko co nas otacza. Wiem, ze muszę być ekologiczny – że wszyscy muszą być ekologiczni, ponieważ nasza przyszłość od tego zależy.
Bycie ekologicznym oznacza dla mnie oszczędzanie energii – używanie żarówek energooszczędnych, wyłączanie sprzętów elektrycznych zamiast zostawianie ich w stanie „czuwania”, wyłączanie światła gdy wychodzę z pokoju; oszczędzanie wody – używanie kubka z wodą gdy myję zęby; segregowanie śmieci aby mogły być poddane recyklingowi, używanie „ekonomicznych środków transportu” na przykład roweru, używanie toreb materiałowych zamiast plastikowych siatek na zakupy.
Staram się żyć ekologicznie każdego dnia i mam nadzieję że Ty też robisz coś w tym kierunku!

z góry dziękuję~! :oops: i przepraszam że na ostatnią chwilę :oops: wybaczycie? ;)
ok dzięki to już mam to fajnie byłoby gdyby ktoś przetłumaczył mi to moje pierwsze zdanie chociaż :)


Hej Zuzia , piszę do Ciebie tego maila ponieważ zauważyłem od dłuższego czasu , dość spory problem społeczny - mało osób dba o środowisko naturalne! Trzeba coś z tym zrobić ... może w jakiś sposób to nagłośnimy ?
Cytat: pona-91
ok dzięki to już mam to fajnie byłoby gdyby ktoś przetłumaczył mi to moje pierwsze zdanie chociaż :)
Hej Zuzia , piszę do Ciebie tego maila ponieważ zauważyłem od dłuższego czasu , dość spory problem społeczny - mało osób dba o środowisko naturalne! Trzeba coś z tym zrobić ... może w jakiś sposób to nagłośnimy ?
Aaaaach, moim marzeniem zawsze było i ciągle jest, żeby dzieciaki się zaczęły uczyć i pisały przynajmniej po polsku do sensu.
Niby wszystko mam i znam. Ale, piszę banialuki, jak właśnie w tym jednym zdaniu, które składa się z dwóch zdań, z czego to drugie jest połamane interpunkcyjnie.
"zauważyłem od dłuższego czasu" = ile ty czasu już żyjesz?
To cholerstwo, to zagrożenie ekologoczne trwa już od stuleci, albo jeszcze dłużej!
"nagłośnimy" = ??? = a, co to za słowo? Chcesz podstawić pod to mikrofon, czy jak?
Przez majla? Z Zuzią?
Dziadek mi zmarł. Może go "zatrumnimy"?
Co to za polszczyzna?
Napisz wreszcie, że ta sprawa z ochroną środowiska, to bzdura na kołach.
Napisz wreszcie coś innego. Wszyscy nagle zauważacie, że worek plastikowy jest z plastiku.
No, z czego ma być ten przeklęty worek plastikowy?
Cytat: heniekh
"nagłośnimy" = ??? = a, co to za słowo? Chcesz podstawić pod to mikrofon, czy jak?
Przez majla? Z Zuzią?
Dziadek mi zmarł. Może go "zatrumnimy"?
Co to za polszczyzna?

http://sjp.pwn.pl/slowniki/nagłaśniać.html
Ale co złego-to nie ja!
z dyslektyczną ciemnotą nie rozmawiam
Cytat: heniekh
z dyslektyczną ciemnotą nie rozmawiam

ale autor to chyba miał na myśli
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie