Teksty do czytania

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,

bardzo by mi zależało by się nauczyć języka niemieckiego. Mam już pewien plan ułożony. Będę się starał oglądać jakieś w miarę proste bajki (typu simpsons czy coś podobnego) po niemiecku, uczył się słówek z super memo oraz gramatyki z bęzy.

Chciałbym jednak zacząć coś czytać, ponieważ głównie dzięki czytaniu rozwinąłem w miarę fajny poziom języka angielskiego, więc mam wrażenie, że to jest to.

Jednak ciężko mi znaleźć jakieś fajne teksty dla dorosłych (nie lubię książek dla dzieci i by mnie to totalnie zniechęciło) na poziomie A1/A2. Mógłbym liczyć na jakąś pomoc?
Koteczku, to wszystko to jest paćkanie po ścianie.
Albo ci bardzo zależy, albo nie.
Będę, będę, będę.
Jak się zmieni na "robię", to pogadamy. Może.
Chcesz pogapić się bezmyślnie w proste bajki, ale książek dla dzieci nie lubisz. Czy tam inny niemniecki?
Na forum problemów nie chcesz rozwiązywać, bo to nie nauka i nie można lajkować, czyli naciskać guzika, c'nie?
Już 3 lata tu siedzisz i dupa.
No wiesz, uczę się innych rzeczy, ale warto by było także móc sobie coś poczytać. Bajki, albo raczej kreskówki lubię tak po prostu. Nie lubię za to bajek takich faktycznie dla dzieci, bo mnie to po prostu odrzuca i nudzi.

Nie da się nauczyć jeśli to cię nudzi i powoduje, że nie chcesz tego robić.

Nie "lajkuje" bo dziękuję za pomoc i to jest wg mnie wystarczające, a klikanie guzików nic nie zmienia dla nikogo tak na dobrą sprawę.
Naukowo rzecz bioręc, to masz rację, bo ładnie o tym gaworzysz. Nawet innych rzeczy musisz się uczyć.
Już się wzruszam.
Odrzuci ciebie dopiero legendarny "der-die-das".
A, jak zauważysz, że masz internet, to może sklarujesz, co ciebie nie odrzuca.
Pogaworzyliśmy sobie, i dosyć.
Odpuść sobie. Daj se siana.
Nie każdy musi umieć niemiecki.
Jesteś jakimś trollem internetowym czy co? To co piszesz jest durne :).

Der die das i samą deklinacje umiem dosyć dobrze. Miałem nawet na maturze rozszerzonej 42% z niemieckiego co nie jest złym wynikiem. Ale nigdy nie czytałem i miałem trochę inne podejście do języka. Znam dużo bardziej "trudnego" słownictwa a dużo podstawowych słów nadal nie znam (uczę się), dlatego szukam czytanek na poz A1/A2 .
No, to bardzo dobrze robisz!
Cytat: Dragomint
Jesteś jakimś trollem internetowym czy co? To co piszesz jest durne :).

Der die das i samą deklinacje umiem dosyć dobrze. Miałem nawet na maturze rozszerzonej 42% z niemieckiego co nie jest złym wynikiem. Ale nigdy nie czytałem i miałem trochę inne podejście do języka. Znam dużo bardziej "trudnego" słownictwa a dużo podstawowych słów nadal nie znam (uczę się), dlatego szukam czytanek na poz A1/A2 .
I, tak nic nie umiesz.
Cytat: Dragomint

Hihi!
Trolek umi emotki wklepywać. Po niemniecku! Łoł!
może zacznij od tego:
O dzięki chętnie spróbuję w domciu. Kiedyś oglądałem taki serial chyba od instytutu Goethego, gdzie taki rosjanin czy ktoś podobny, przyjechał do Niemiec i chciał zacząć tam życie, przyjął się do radia czy telewizji. Generalnie strasznie to było dla mnie nudne więc przestałem oglądać.

Bo doszedłem do wniosku, że robiąc coś co nudzi i na siłę nie będę miał z tego korzyści, dlatego, że się zmuszam i myślę tylko kiedy koniec.

Masz może podrzucić jeszcze coś do czytania? Dlatego zależy mi na czytaniu, że mam nadmiar czasu w pracy i mogę trochę porobić rzeczy, które nie zmuszają do puszczania dźwięku (praca w biurze obok innych osób), więc planuje bardziej jakieś czytanie czy gramatykę wtedy.
Klemmsio!
Fass!
Cytat: Dragomint
Masz może podrzucić jeszcze coś do czytania? Dlatego zależy mi na czytaniu, że mam nadmiar czasu w pracy i mogę trochę porobić rzeczy, które nie zmuszają do puszczania dźwięku (praca w biurze obok innych osób), więc planuje bardziej jakieś czytanie czy gramatykę wtedy.

ale co mam ci polecić, tytuł ksiązki, której i tak nigdzie nie dostaniesz?

wejdź sobie na dw.de, tam masz teksty i ćwiczenia zakładka nauka j. niemieckiego.
Albo bild.de
Chyba, że chodzi Ci o jakieś teksty z ćwiczeniami, to jeszcze masz tutaj:
http://www.aufgaben.schubert-verlag.de/


Cytat: heniekh
Klemmsio!
Fass!

Sehe ich wie ein Mischling aus?
edytowany przez klemens001: 05 paź 2018
Nu, i dosyć było mądrości. Siano wygrało.
i po co mi to było
Dzięki bardzo, chętnie pooglądam te teksty i może coś uda się z tego wynieść :) !!
To są wszystko teksty dla dzieci. Po prostu odrzucają.
Polecam świetne opowiadania, dostępne na: https://bilder.buecher.de/zusatz/35/35727/35727724_lese_1.pdf

Jest tu kilka wybranych opowiadań z książki: "Die besten deutschen Erzählungen" Ausgewählt von Marcel Reich-Ranickik. Ten fragment powinien ci wystarczyć na początek. Gdybyś jednak chciał całą książkę to można ją zakupić na https://www.amazon.de/besten-deutschen-Erz%C3%A4hlungen-insel-taschenbuch/dp/3458353321 za 10 EUR.

Jeśli chcesz polepszyć swój język, nauczyć się praktycznych zwrotów albo lepiej zrozumieć gramatykę niemieckiego zapraszam na mojego bloga: niemiecki-jest-latwy.blogspot.com

Regularnie zamieszczam tu konkursy a najlepszy uczestnik otrzymuje bezpłatne lekcje lub konwersacje ze mną.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Brak wkładu własnego