Eine guten Praesidenten

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Prosze o sprostowanie dlaczego mowi sie:

Welches Land hat eine guten Praesidenten

a nie:

Welches Land hat einen guten Praesidenten

Z gory dziekuje.

Pozdrawiam
Wojtek
Kobieta imieniem Wojtek?
Same transe tutaj.
Tak się nie mówi, i nie ma co prostować.
Z dołu proszę.
Kolego heniekh

a jak sie mowi - jest na to jakas regula?

bo wpis "tak sie nie mowi" w niczym mi nie pomogl.
Kolegami jeszcze nie jesteśmy Wojteczko. Poszukaj kolegów gdzie indziej.

Cytat: bonifacy3030
Witam, Prosze o sprostowanie dlaczego mowi sie:
Welches Land hat eine guten Praesidenten...

Mów, jak chcesz, ale to stwierdzenie jest błędne. Po prostu tak się nie mówi.
Deklinacja+koniugacja to twoja przyszłość, kobieto.
Ups!
Kobieta zmieniła płeć na męską!
Te linki ktore heniekh mi podeslales to dawno juz widzialem, ale dalej nie tlumacza one dlaczego jest uzyty w tym zdaniu rodzajnik nieokreslony EINE
To jezeli heniekh tak sie nie mowi, to jak twoim zdaniem powino sie powiedziec:

Jaki kraj ma dobrego prezydenta.

???
Cytat: bonifacy3030
Te linki ktore heniekh mi podeslales to dawno juz widzialem, ale dalej nie tlumacza one dlaczego jest uzyty w tym zdaniu rodzajnik nieokreslony EINE

Hmmmm... to chyba muszę obejrzeć te linki. Coś one jakieś dziwne.

Co do tego "dlaczego jest uzyty w tym zdaniu rodzajnik nieokreslony EINE" to musisz spytać tego nieuka, co go uzył. Na pewno nie widział tych linków, co ty już dawno widziałeś. Zalecam mu je polecić.
edytowany przez heniekh: 23 paź 2018
Nu, i powyżej der, die, das nie wyszlim. Forumowe czasy dobiegły już dawno końca, dzieciaczki. Wracamy na drzewa, jak 40 lat temu. Back to the roots. Trzeba szukać w samołuczku.
ja ja, ganz genau :)

Deine 5 Minuten sind vergangen.
Lass andere etwas sagen.
Hascht was zum Saga?
Heniu to jedyne zdanie jakie znasz po niemiecku i do tego zrozumiale tylko dla ciebie :D
Cytat: bonifacy3030
Heniu to jedyne zdanie jakie znasz po niemiecku i do tego zrozumiale tylko dla ciebie :D
Wot, a, ty, nieuku, musisz się paćkać z prezydentem. Taka jest różnica.
Ja, maly niedowartosciowany czlowieczku (o czym swiadczy ton twoich wypowiedzi) packam sie tylko z EINE, natomiast u ciebie w zdaniu jest byk na byku.
Co do nieuka, jezeli nie znasz kogos to nie oceniaj. Ale dla ciebie moge byc nieukiem, bo twoje zdanie o mnie nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia, jak widze dla innych forumowiczy tez :)
Cytat: bonifacy3030
Ja, maly niedowartosciowany czlowieczku (o czym swiadczy ton twoich wypowiedzi) packam sie tylko z EINE, natomiast u ciebie w zdaniu jest byk na byku.
Co do nieuka, jezeli nie znasz kogos to nie oceniaj. Ale dla ciebie moge byc nieukiem, bo twoje zdanie o mnie nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia, jak widze dla innych forumowiczy tez :)

To jeszcze gorzej z tym EINE.
Nawet nie masz pojęcia, jak się przy tobie dowartościowuję.
Masz ode mnie lajka.
Jestem wielki.
Uwielbiam, jak się tylko o mnie pisze. Przecież od tego jest to forum, azaliż, nieprawdaż?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia