prosze o pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
mogłby mi to ktos przetlumaczyc bo ja nic z tego nie kapuje :// bardzo prosze, z gory wielkie dzięki, pzdr oto ten tekst:

Abgeordnete bekommen 6,5% mehr Geld
Berlin (AP) Die 662 Abgeordneten des deutschen Buntestages bekommen ab 1. Oktober 6,5% mehr Gehalt. Das wurde gestern im Bundestag mit großer Mehrheit beschlossen. Nur wenige Abgeordnete kritisierten den Beschluss.

Wahlrecht für Ausländer hat kaum Chancen
Bonn/ Berlin (dpa) Eine große Gruppe von Abgeordneten fast aller Parteien fordert ein neues Wahlrecht, damit auch Ausländer, die länger als 10 Jahre in Deutschland leben, wählen dürfen. Der Vorschlang, für den eine Änderung der Verfassung notwendig ist, wird diese Woche im Bundestag diskutiert.

Landtagswahlen in Brandenburg
Potsdam (eig. Ber.) Die Sozialdemokraten (SPD) haben am Sonntag die Landtagswahlen in Brandenburg gewonnen. Sie wurden mit 43% der Stimmen stärkste Partei. Die Christlichen Demokraten (CDU), die Partei des alten Ministerpräsidenten, bekam nur noch 38,5%, die Freien Demokraten (FDP) 8,7%.

Bundespräsident zu Staatsbesuch in Schweden
Stockholm (dpa) Der Bundespräsident ist seit Dienstag zu einem viertägigen Staatsbesuch Schwedens in Stockholm. Er wurde im Königlichen Schloss zusammen mit seiner Frau von König Carl Gustaf und seiner aus Deutschland stammenden Frau, Königin Silvia, begrüßt.

Wirtschaftsminister droht mit Rücktritt
Köln In einer Fernsehdiskussion hat der Bundeswirtschaftsminister mit seinem Rücktritt gedroht, wenn das Kabinett nicht bis zum 10. Juli beschließt, in den nächsten beiden Jahren die Subventionen um 15 Milliarden Euro zu kürzen.

Bundesrat kritisiert Reform des Mehrwertsteuergesetzes
Berlin Der Bundesrat hat das neue Mehrwertsteuergesetz kritisiert. Die meisten Bundesländer sind mit dem Gesetz nicht einverstanden, weil sie nach ihrer Meinung zu wenig Geld aus der Mehrwertsteuer bekommen.

jeszcze raz bardzo prosze o przetlumaczenie tego, z gory wielkie dzieki
OK. Myślę, że ten tekst nie jest komercyjny, więc daję Ci moją "próbkę":

Deputowani otrzymają o 6,5% więcej pieniędzy.
Berlin (AP): Od 1. października 662 deputowanych Bundestagu otrzyma większe uposażenie. Zostało to uchwalone wczoraj w Bundestagu przy znacznej większości głosów. Tylko niewielu z nich (w tekście: deputowanych) krytykowało tą uchwałę.

Prawo wyborcze dla cudzoziemców prawie nie ma szans.
Bonn/Berlin (dpa): Duża grupa deputowanych prawie wszystkich partii domaga się nowego prawa wyborczego, a tym samym również tego, aby cudzoziemcy mieszkający w Niemczech dłużej niż 10 lat, mogli brać udział w wyborach. Propozycja, dla której konieczna jest zmiana ustawy zasadniczej (konstytucji) – zostanie przedyskutowana w Bundestagu (jeszcze) w tym tygodniu.

Wybory do parlamentu krajowego (landtagu) w Brandenburgii
Poczdam (informacja własna?): Socjaldemokraci (SPD) wygrali w niedzielę wybory do parlamentu krajowego (do landtagu) w Brandenburgii. Przy 43% głosów stali się najsilniejszą partią. Partia dawnego premiera - Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU) - otrzymała jeszcze tylko 38,5%, a Wolna Partia Demokratyczna (FDP) 8,7%.

Prezydent Republiki Federalnej Niemiec z oficjalną wizytą w Szwecji
Sztokholm (dpa): Prezydent Republiki Federalnej Niemiec od wtorku przebywa z czterodniową wizytą państwową w Sztokholmie. On i jego małżonka powitani zostali w zamku królewskim przez króla Karola Gustawa i jego małżonkę, pochodzącą z Niemiec, królową Sylwię.

Minister gospodarki grozi ustąpieniem ze stanowiska
Kolonia: Podczas debaty telewizyjnej Federalny Minister Gospodarki (RFN) zagroził ustąpieniem ze stanowiska, jeśli Rada Ministrów nie uchwali do 10. lipca zmniejszenie w następnych dwóch latach subwencji o 15 miliardów Euro.

Bundesrat krytykuje reformę ustawy VAT
Berlin: Bundesrat skrytykował nową ustawę VAT. Większość krajów związkowych (landów) nie zgodziła się z tą ustawą, ponieważ – według ich opinii – otrzymują one za mało pieniędzy z podatku obrotowego od towarów i usług.

Pozdrawiam wszystkich! Dobranoc :-)
bardzo prosze niech sie ktos zlituje i prztlumaczy to ja z niemca jestem totalna NOGA i nawet jak siedze ze slwniekiem to ten tekst mija sie z prawda w 100% pomijam to nawet ze w sloniku polowy tych wyrazow nie ma:/ bardzo prosze niehc sie ktos zlituje ...
jestes kochana wielkie dzieki!! nawet nie wiesz jak mi pomoglas:) pzdr