język niemiecki w 30 dni langescheidt

Temat przeniesiony do archwium.
Jaką to ma wartość ? A inne tego wydawnictwa nowe repetytorium , niemiecki ze Steffanem
jesli chodzi o ksiazki jezykowe to moim zdaniem w gre wchodza tylko 3 mozliwosci:
albo Langenscheid, albo Duden albo PWN
osobiscie nie jestem zwolenniczka wydawnictw pt. "niemiecki w 30 dni",ale jesli ktos potrzebuje podstawy jezyka-naprawde podstawy,nic wiecej- to nie jest to takie zle
Co do repetytorium,to zalezy od poziomu,ale jesli chodzi o podstawy to polecam "nowe repetytorium jezyka niemieckiego" S.Beza, wyd. PWN
Apropos Steffena, godzinę temu był na żywo w programie na Phoenix (i chyba też ZDF) i próbował nieśmiało bronić "kaczorów" (w związku z tym całym szczytem w Brukseli), a generalnie to bardzo mocno bronił Polaków, ale stare pryki typu Genscher i Gesine Schwan nie za wiele dały mu powiedzieć, bo nie pasował za mocno do poprawności politycznej.
Jakieś konkretne pozycje wyd. Duda ? Chodzi o " Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego" PWN ? Czy metoda ucznia się za pomocą słownika z częścią objaśniającą gramatykę ( wiem wtedy jak wymawiać , jak łączyć , jak pisać ) z ograniczoną ilością słów ( nie będę przecież się uczył 30 , 80 , 120 tyś słów bo mi życia zabraknie ) , z przykładami zastosowań...Niektóre posiadają np. najczęściej stosowane 4000 słów , czasami jeśli posiadają CD wymowę wszystkich pozycji. Nie wiem jak wygląda porównanie skuteczności nauczania nowych metod nauczania ( multimedialne , komputer ) z tradycyjnymi ( podręczniki , ew. słuchanie kaset , CD , czytanie..) ale ja jakoś nie potrafię się uczyć przy komputerze. A taka pozycja "Mówimy po niemiecku ( nowe opracowanie )" Wiedza Powszechna Wydawnictwa , Jan Czochralski , 380 stron , 2 CD , poziom podstawowy , średnozawansowany. Ja chcę zacząc się uczyć od podstaw. Umiem trochę liczyć , parę słów.
Paradoksalnie - im bardziej klasyczna metoda, tym skuteczniejsza. Metody komputerowe należy uznawać ciągle za pomocnicze (choć skuteczne i przydatne). "Obrobienie" np. repetytorium Bęzy także umożliwia opanowanie ogromnego zasobu słownictwa, który jest zawarty w samych ćwiczeniach - trzeba sobie tylko te słówka/zdania/frazy skrzętnie notować wraz z rodzajnikiem, liczbą mnogą, rekcją, formami piodstawowymi, stopniowaniem itp (tu się można nawet posłużyć programami do nauki słówek, których jest wiele, osobiście przy nauce Business English korzystam z Teachmastera. Najlepszą metodą uczenia jest wg mojej subiektywnej opinii skorzystanie z podręcznika bezpośrednio przygotowującego do jakiegoś konkretnego certyfikatu językowego, np. Zertifikat Deutsch, a następnie przystąpienie do takiego certyfikatu. Im słabszą wolę ma uczący się, tym bardziej wskazane jest także udanie się na odpowiedni kurs przygotowujący do takiego certyfikatu (najlepiej skorzystać z oferty Goethe-Institut, bo najlepiej wiedzą, co robią).
Zertifikat Deutsch chyba nie jest dla początkujących ? Kursy odpadają. Wolałbym podręcznik , który wszystko ma ładnie uporządkowane , żebym nie musiał wykonywać tych wszystkich notatek..., oznaczone tu jest to , tam tamto, dobrze by było też jakieś CD do słuchania. Tyle tego jest , że trudno wybrać coś naprawdę wartościowego. A taka "Samouczek języka niemieckiego" Irena Wierzbicka , Teresa Rynkowska , nowe opracowanie , 422 stron + 2 CD , Wioedza Powszechna. Opinia w bookcity , bdb. Nie napisali tylko jaki poziom i ile słów. Pewnie podstawowy i średni , słów pewnie z 2000. A te repetytorium ciekawe ile ich ma. Czytałem gdzieś , że najlepiej uczyć się na zdaniach a nie pojedyńczych słowach. Tylko gdzie coś takiego znaleźć. A audio kursy ? Ze słownikiem to chyba by było trudno się uczyć ?
Wiesz,zeby zrobic jakikolwiek certyfikat,trzeba miec jakies pojecie o jezyku:/Jesli chodzi o podrecznik-wszystko zalezy od tego,dlaczego chcesz sie uczyc niemieckiego,tzn po co ci to potrzebne?Jesli planujesz wyjazd do Niemiec i chcesz opanowac podstawy,to naprawde polecam juz wczsniej wspomniane repetytorium Bezy. Wszystko jest tam dosc ladnie-choc moze nie wyczerpujaco,ale jak na podstawy to moim zdaniem wystarczy- wytlumaczone:)Zakres slownictwa jest tez podstawowy,a jesli pojawia sie cos trudniejszego,to jest to wytlumaczone w nawiasie.
Po to , żeby docelowo móc biegle się nim posługiwać. Tylko , że to tylko podstawy ukierunkowany głównie na gramatykę a ja bym chciał coś pozwoli mi opanowanie wszystkich zasad i słownictwa na poziomie podstawowym i średnim. Potem dokupić coś dla zaawansowanych i finał używać , słuchać...szlifować.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie