Lista słówek niemieckich, które kojarzął się z angielskimi.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Czytałem dużo o nauce słówek niemieckich i przeczytałem ciekawostke, że języki niemiecki i angielski są spokrewnione i mają dużo podobnych słówek. Sprawdziłem i faktycznie takie słówka jak "jabłko" czy "twardy" trudno byłoby się uczyć z tłumaczeniem polsko-niemieckim (jabłko-Apfel ; twardy-hart), ale z tłumaczeniem angielsko-niemieckim ( apple-Apfel ; hard-hart) już wygląda to dużo przyjemniej. Także tutaj moje pytanie, gdzie mogę znaleść taką listę słówek niemieckich podobnych do angielskich?:) a Może ktoś z Was ma w dyspozycji taką listę? Jak tak to prosiłbym o wysłanie na maila: [email] Z góry dzieki!:))
Widzę, że zacząłeś zbierać maile? To podobno przynosi w Polsce dobre penondze.

Blisko 2,4 tys. niemieckich słów używa się w starej i współczesnej polszczyźnie - podają slawiści z uniwersytetu w Oldenburgu, którzy badali te kwestie przez ponad 30 lat i wydali właśnie specjalny słownik
I, co ty tu wyskakujesz z kojarząłcym się angielskim? (kojażął pisze się przez "że")
edytowany przez irkamozna: 05 sie 2012
już znalazłem, pozdro.... dzieki za "fachową" odpowiedz polonisto.... link dla ciebie: http://www.sjp.pl/kojarzy%E6
a napewno jeden mail by mi miliony przyniosł.... jak znajdziesz taka robote to daj znać....

Dla osób które chcą szybko opanować niektóre słówka niemieckie:
http://www.easiest-foreign-languages.com/easy-german-words.html
edytowany przez kakaku7: 05 sie 2012
Wiedziałam, że ci mogę szybko pomóc. Tak to zwykle jest. Nie dziękuj, bo się jeszcze potkniesz...
A, z majlami, to sobie też sam poszukaj. Na pewno zarobisz na tym przyzwoicie. Na razie jesteś za leniwy na to, ale pierwsze próby już masz za sobą. Kojażysz?

btw. Gdybyś był błyskotliwszy, to wciepnąłbyś to moje pogrubione zdanie do gugla i znalazłbyś 2,4 tys. polsko-niemieckich słówek, aby je szybko opanować.
Cytat: irkamozna
Kojażysz?

Na moje (i nie tylko) oko pisze sie to słowo przez "rz"
Madziu, a widziała tytuł tego posta, sierotka Marysia? Masz chiba Silberblick?
nie wazne czy widzialam, wazne ze widze, jaka Ty jestes madra :)
Cytat: magda23m
nie wazne czy widzialam, wazne ze widze, jaka Ty jestes madra :)
3 dni sie wgapiala. Na szczescie glupota nie boli...
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia