nauka mówienia

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie!
Czy moglibyśmie mi pomóc? Poszukuję zestawu kaset przydatnych osobie, która mówi gramatycznie i dość płynnie po niemiecku, ale w określonym zakresie (kynologia), podczas gdy na inne - o wiele zreszta łatwiejsze - tematy trudno jej się wypowiedzieć.
Co polecacie? Chciałabym, by kasety obejmowały także skrótowo podstawy, ale bardzo rozwijały na bardziej zaawansowanym poziomie słownictwo.
Czekam na odpowiedź! Podzielcie się doświadczeniem.
Pozdrawiam
.. no wiedzisz ja na podobny temat prosiłam o poradę, ale jakoś brak odpowiedzi...
pozdrawiam
Wiem, ze PONS posiada gamę kursów na różnych poziomach, ja przerabialem kurs w 3 miesięczny dla poczatkujach z jęz. hiszpanskiego i jestem zadowlony, nie wiem jak wyglada kurs do niemieckiego, jesli podobnie to polecam. Dla doszlifowania slownictwa możesz sobie kupić Repotytorium tematyczno- leksykalne (3. częsci), ale na rynku jest mnostwo roznych księzek ;) A co do 'nauki mowienia' to raczej tego sie trzeba uczyc z osoba ktora bedzie Cie mogla poprawic jak bedziesz mowiła źle, bo chyba Ci chodzi o to zeby mówić poprawnie :) Pozdrawiam