Samodzielna nauka do maturki. Pomóżcie!

Temat przeniesiony do archwium.
Hej mam pytanie :)
Potrzebuje dobrych podręczników z masą ćwiczeń i najlepiej kasetą, a także jesli coś takiego jest płyty video z filmami w języku niemieckim. Chciałabym zdać maturę na poziomie rozszerzonym baaardzo dobrze (oczywiście, że się będę przykładać!! :D) Chodzi tu o pożądny zestaw pomocy. coś takiego z czego mogłabym się uczyć sama. Mam problemy z gramatyką czyli musi tam być ona dobrze wytłumaczona. Lubię pożądek w książkach ale także jakąś ciekawą oprawę, ponieważ jestem wzrokowcem.
Mam ZD i po ZD uczyłam się z Huebera - Brueckenkurs. Zadowolił mnie średnio. Taki nudnawy.

Co mi polecacie?? Które podręczniki będą dla mnie najlepsze?
Pozdrawiam
aha i nie dodałam, ze maturą zdaję w 2007 r. także bez paniki na razie.
hej!
jezeli chodzi o samodzielna nauke to nie moglas trafic lepiej niz na mnie, bo w niecale 2 latka od zera zrobilem zmp uczac sie sam, wiec przypuszczam, ze pomoge ci :) wiec tak.... jezeli chodzi o gramatyke to Bęza " nowe repetytorium gramatyczne z jez. niemieckiego" - wg mnie nie ma niczego lepszego na rynku wydawniczym. Jezeli chodzi o sluchanie to najlepiej zainwestuj w satelite i sluchaj jakiegos dw-tv, rtl, zdf i najlepiej jakby to byly wiadomosci. oczywiscie sa tez ksiazki, tylko z reguly bardzo drogie. mi sie podobaly em hauptkurs i em abschlusskurs. one przygotowywuja do zmp, ale of course kazdy moze sie z nich uczyc, bo wzbogacaja niemiecki. jednaj jak juz powiedzialem dosc drogie. nie wiem czy z kasetami ze 100 zl wyjdziesz. brueckenkurs nie mialem, ale przypuszczam, ze podobny do tych 2 pozostalych czesci. naprawde nie wiem, jak to sie moze nie podobac (przejrzysta szata graficzna, duzo tekstow, podsumowanie gramatyczne itp itd). ale of course rozne sa gusta i jak to mowili rzymianie gustibus et coloribus non est disputantum :) mam nadzieje ze sobie jakos z ta maturka poradzisz ;)
pzdr
dieses Forum waere auch empfehlenswert...... :-)
Kürzer sagen: "Per aspera ad astra", ne? ;P
Na klar! :D ;-)
wieso aspera? Mir tut die Fremdsprachenlehre kein weh :P
Am Anfang ist es immer schwer.
es laeBt sich ueberhaupt nicht verkennen :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa