Profesor Klaus

Temat przeniesiony do archwium.
Od lipca ubiegłego roku uzywam Profesora Klausa do nauki słówek.
Do dnia dzisiejszego nauczyłam sie ich około 1100 (jestem poczatkująca i zaczynałam od zera), wiec jak widac mam jeszcze długą drogę przed sobą ;) Jesli macie ten program to napiszcie ile czasu zajeło Wam przerobienie wszystkich słówek, ile uczyliscie się jednorazowo (albo uczycie) i jaką czestotliwość powtórek ustawić żeby były najlepsze efekty? I czy waszym zdaniem jest sens uczenia się rzeczowników bez ich liczby mnogiej? Do tej pory tak robiłam ale teraz wydaje mi sie to bez sensu...
nikt nic nie napisze? ;]
Hej. Ja sie ucze słowek z profesorem Klausem (matura z niemieckiego w maju:))
Zaczełam we wrzesniu, uczylam sie intensywnie codziennie (min.50 nowych slowek dziennie plus powtórki, to wychodzilo nawet ok.2 h) no i przesadziłam, bo po kilku tygodniach mialam tyle powtorek, ze sie nie wyrabiałam i juz mialam dosc tego calego Klausa. Odstawilam program na jakies 2-3 miesiace i niedawno znowu zaczelam sie uczyc. Na razie robie caly czas powtorki, bo mialam ich ponad 2000 ;) Do tej pory przerobiłam ponad 2500 slowek. Na poczatku uczylam sie tez liczby mnogiej, ale uznalam, ze zabiera mi to za duzo czasu (niekiedy liczbe mnoga mozna wywnioskować np. z koncówki, wiec nie trzeba sie jej uczyc na pamiec), a ja mam go do matury niewiele. Tak wiec usunełam ćwiczenia na liczbe mnogą. Zmieniłam tez wspolczynnik intensywnosci powtorek z 3 na 6.
Ogólnie uwazam, ze Profesor Klaus to swietny program i nauka z nim jets naprawde bardzo efektywna. Niestety, po jakims czasie sie nudzi. Zycze wytrwalosci i przerobienia wsystkich slowek z bazy:) I jeszcze takie male pytanko: Wgrałam program na dysk, nie korzystam z plyty, ale "zniknela" mi opcja rozrózniania malych i duzych liter. Chcialabym, aby program akceptowal nawet male literki w rzeczownikach. Wiesz, jak to zrobic?

« 

Nur deutsch

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie