jezyki :D

Temat przeniesiony do archwium.
witam, mam do was pytanie, poniewaz kocham sie uczyc jezykow obcych i chcialabym studiowac cos zwiazane z jezykami, najlepiej niemiec-angielski-hiszpanski, czy jest mozliwosc pojscia na taki kierunek zdajac mature tylko z jednego jezyka, mysle o uczeli w Polsce, lub w Niemczech, poniewaz Hiszpanski chcialabym zaczac od podstaw, pozdrawiam
Myślę, że lingwistyka stosowana byłaby trafnym wyborem...Ja od października zacząłem te studia na UAM w Poznaniu>>> jako pierwszy język jest niemiecki, potem angielski, a na 3 roku do wyboru(szwedzki,rosyjski, francuski,hiszpanski)...te studia są głównie nastawione na praktyczną naukę języka, więc wykładów jest mało, a dużo ćwiczeń...tzw praktyczna nauka języka(niemieckiego 5 razy w tygodniu po 1,5h a angielskiego 2 razy po 1,5 h) co więcej napisac o tych studiach>> ja dopiero zaczynam, ale już mi sie podoba...moze jakis absolwent da swoją opinię tutaj...Pozdrawiam
aha, ale musisz zdawać i angola i niemca....ja mialem 1wszy w podstawie, drugi rozszerzony i sie dostalem...ale w tym roku chyba oba na rozsz wymagają...
hejka:) bobo jestes na moim wymarzonym kierunku, w tym roku jest tak ze mozesz zdawac albo rozszerzony albo podstawowy tylko za rozszerzony jest oczywiscie wiecej pktów:)W zeszlym roku tez tak bylo. Mozesz napisac co zdawałeś rozszerzonego a co podstawowego i jakie miałeś wyniki? Chcialabym iwedziec czy mam jakies realne szanse zeby sie dostac na ten kierunek bo juz osatnio nawet kombinowalam zeby sie wybrac na rosyjski z lingwistyka stosowana, tylko nie wiem jak tam wyglada z przedmiotami, ktorego jezyka jest najwiecej i wogole. Bede bardzo wdzieczna za odp :) pozdrawiam szczesciarzu na lingwistyce:)
Hej...Sorka, że tak późno, ale ostatnio byłem bez neta i tu nie zaglądałem... A więc tak, zdawałem maturkę rozszerzoną z polaka, niemca i podstawę z angola... Wystarczyło mi to aby się dostać( o 100 miejsc ubiegało się około 150 osób) na UAM... jednak jeśli dobrze się czujesz w angielskim, to zdawaj rozsz.( z resztą nie wiem, czy w tym roku nie jest obowiązkowe by rozsz zdawać) bo tak to później dużo pktów przez to straciłem w rekrutacjach...Moje wyniki...hmmm niemiec ustny 100% a pisemny 81%. angielski podstawa ustny 90%, pisemny 84%
no i polak pisemny 70%. Ogółem polecam Ci ten kierunek, bo jest naprawdę fajny dla kogoś kto chce się bardziej skupić na praktycznej nauce języka:) bo ten przedmiot u nas przeważa - jednak w proporcji 5* niemiecki(1,5h) i 2*angielski(1,5h), więc językiem przewodnim na UAM jest niemiecki( nie wiem który Ty wolisz) poza tym są inne przedmioty jak wstep do jezykoznawstwa, łacina, gramatyka opisowa itd. a co do trzeciego( lub po łacinie to już 4) języka - to wybieramy niby po 1wszym semestrze... Jeśli coś jeszcze Cię ciekawi, to pytaj...z chęcią odpowiem
Dziękuję Ci bardzo za odp. Bardzo mi to rozjaśniło sytuacje. Wolę niemiecki i super że UAM jest bardziej na to nastawiony.Z tego , co widze to sadze ze mam szanse sie dostac tylko oczywiscie musze sie jeszcze przylozyc. Chcialabym zdawac angielski rozszerzony ale boje sie troche na to porwac, szkoda ze nie ma tego rozróżnienia, że piszesz i podstawe i rozszerzony :/ Jeszcze raz bardzo Ci dziekuje napelniles mnie nadzieja i moze jak wszytsko dobrze pojdzie jeszcze sie spotkamy na uczelni:) oczywiscie jak jeszcze jakies pytania przyjda mi do glowy to wiem do kogo sie zwrocic papa
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego