germanistyka w szczecinie

Temat przeniesiony do archwium.
Hej wszysktim!

mam pewiem maly problem, gdyz nie wiem na co i w ogole czy sie zdacydowac.
Konkretnie chodzi mi o germanistyke w szczecine.

Sa 3 mozliwosci: uniwerek, collegium baltikum oraz NKJO.
Jezeli juz, to moglabym studiowac jedynie w trybie zaocznym, gdyz mieszkam i pracuje w berlinie.
Czy moze ktos z was studiowal germanistyke w polsce ( obojetnie gdzie) i teraz pracuje w niemczech jako n.p. nauczyciel?

Moj niemiecki jest w porzadku, chodzi mi wiec nie tyle o nauke tego jezyka, o ile o zdobycie kwalifikacji oraz teoretycznych podstaw.

Moze ktos mi dac jakas rade, podsunac jakis pomysl albo ogolnie podzielic sie wlasnymi doswiadczeniami?

Bede wdzieczna!
no razcej z tym zosatniem w Niemczech nauczycielem po germanistyce w PL to cienko to widze. W DE studia nauczycielskie sa inne jak w PL. Juz gdzies na forum byl taki watek.
Niektorzy owszem, pracuja w Niemczech po germanistyce w Pl, jako nauczyciel. Ale maja wieloletnie doswiadczenie w pracy z Pl i w DE musieli zrobic dodatkowy przedmiot (nauczyciel w DE uczy 2 lub 3 przedmiotow).
Takze jak bys chciala byc nauczycielem w Niemczech to najlepiej zaczac studia tam.
Po studiach germanistycznych z PL mozna pracowac w szkolach jezykowych typu VHS... ale to trzeba miec szczescie, bo szkoly chca przewaznie Muttersprachler i umowy w takich szkolach sa na Honorarbasis... W sumie niemieckiego w VHS moze uczyc kazdy, kto chocby podczas studiow zrobil sobie wyklad (deutsch als Fremdsprache), dlatego pelno takich nauczycieli...
Dzieki za szybciutka odpowiedz AGAHH!
to tak jak myslalam. A wiesz moze jak jest z sama pedagogika? jak widziane w DE sa ukonczone w PL studia pedagogiczne?
z pedagogika jest troszke latwiej.
ale lepiej wtedy zrobic w Pl magistra niz lic. z pedagogiki.
mam kolezanke, ktora jest po licencjacie z pedagogiki w PL, to zeby pracowac w DE w przedszkolu musiala zrobic polroczne darmowe praktyki i weiterbildung. Kolezanka jedna, ktora jest mgr pedag. z Pl bez problemow pracuje w przedszkolu w DE a jeszcze inna ze swoim mgr z pedagogiki pracuje w jugendamcie... takze po pedagogice wieksze szanse sa :)
dzieki wielkie! to naprawde cenne dla mnie informacje! Jesli ktos ma jeszcze jakies uwagi lub cokolwiek na ten temat do powiedzenia to bardzo prosze! nie chce podjac kolejnej zlej decyzji dotyczacej mojego wyksztalcenia!
Mam licencjata w bankowosci (WSB Wroclaw) ale tu (tzn. w DE) nie mam co z tym tytulem w tej dziedzinie szukac... Nawet nie wiedza patrzac na moj dyplom, co ja wlasciwie studiowalam... no coz, dlatego pragne ksztalcic sie dalej!
prosze o dalsze doswiadczenia i wskazowki...
czesc ka28,
nie wiem wiem czy wiesz, ale w Berlinie ma swoja filie WSHE z Łodzi.
tam też mozna studiować pedagogike, niemiecki i tam jeszcze cos. Można zrobic licencjat. Dyplom jest uznawany w calej Uni i zajecia odbywaja sie co drugi weekend. Czesne kosztuje 200 Euro na miesiac.
Ale jest jedno ALE!!!!
Uwaga! Ostatnio, jakos w tym tyg czytalam na wp.pl, ze szkola ta ma takze filie w Anglii i tam sa jakies problemy. Podobno szkola nie ma pozwolenia na filie za granica! Nie wiem czy to tylko w Anglii czy tez w Niemczech (jest w Berlinie i Lipsku). O Niemczech nie bylo nic napisane.
Ja sie zastanawialam, zeby wlasnie tam w Berlinie zrobic sobie jeszcze mgr z pedagogiki zaocznie ale teraz sama nie wiem.
ahhh was???
No zaskoczylas mnie ta informacja!! nie mialam o tym pojecia, ale to co piszesz mozna rzeczywiscie przeczytac na stronach ambasady naszeg okraju w DE:

http://www.berlin.polemb.net/index.php?document=1005

Jesli zdecydowalabys sie na te studia w Berlinie to mialabys juz jedna kolezanke ;)

Jesli chcesz to mozesz mi napisac na adres: [email]

Dzeki wielkie za wszystkie wskazowki!!!!
wysłałam ci maila ! :)

o tej szkole jest też troche na forum:
http://www.poloniaberlin.de/forum/
hej
czytalam twoje wpisy na temat studiow i masz lub mialas ten sam problem co ja ze studiami.Ja tez mieszkam w Berlinie. jak masz ochote to napisz do mnie na [email] albo gg1[tel].pozdrawiam oktawia
Moze ktos moglby powiedziec cos wiecej o germanistyce w szczecinie?
Moze ktos moglby powiedziec cos wiecej o germanistyce w szczecinie?
Tez chciałabym się czegoś dowiedzieć o szczecinie. Niech ktoś napiszę jak sie tam studiuje, jak wykładowcy? ....... gdzie mozna jeszcze studiowac w szczecinie mgr germanistyke opróćz uniwersytetu szczecińskiego?
Hallo,
jesli ma ktos pytania odnosnie studiow germanistyki w szczecinie lub studiow w niemczech to chetnie udziele informacji moje [gg]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Życie, praca, nauka