Studia w Deutschlandzie.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Chciałbym zorientować się jak wygląda sprawa z rekrutacją na uczelnie niemieckie. Jak wyglada sprawa ze studiami mniej wiecej wiem. Byłem na rocznej wymianie z ramiona YFU w Stuttgarcie. Niemiecki znam biegle, teraz jestem w trakcie robienia certyfikatu ZOP w Instytucie Goethego w Warszawie. Pytanie moje brzmi : Jestem po skonczonym c2.1 i zostaly mi 2 poziomy do napisania certyfikatu. Wiem..wiem...nie trzeba chodzic na kursy przygotowujace zeby zdac egzamin ale zazwyczaj kurs daje jakies lepsze przygotowanie. Wiec...W tym roku mam mature i jezeli skonczylbym kurs na c2.3 i napisal ZOP w czerwcu to sprawdzenie itp trwaloby z miesiac, moze 2 i nie wyrobilbym sie chyba z rekrutacja. Czy powinienem robic ten egzamin wczesniej?? Jakie egzaminy sa wymagane na uczelniach niemieckich??
Chcialbym podjac studia na kierunku Prawo lub Politologia, lecz tutaj kolejne pytanie : Po przeczytaniu postów o Viadrinie, w ktorej wiazalem swoje najwieksze nadzieje ( m.in GERMAN-POLISH LAW ) troche sie zawiodłem po komentarzach niektorych osob ( jest to tez spowodowane poziomem tego forum ktory nie jest za wysoki oraz nieumiejetnoscia gospodarowania przestrzeni Forum - brak adminów oraz osob nadzorujacych poziom wypowiedzi jest sprawą irytującą). Oczywiscie studiujac Prawo Niemieckie nie mam szansy na prace w Polsce. Jak jest z Politologią?? Czy studiujac politologie w Niemczech mam tez szanse na prace w Polszy?? I...jezeli chodzi o prawo miedzynarodowe badz prawo europejskie to ktory uniwersytet jestescie w stanie polecic. Oczywiscie nie mowie o takich mega uni jak Heidelberg czy Monachium...ale jakas klasa srednia wyzsza :)
Najwazniejsza dla mnie sprawa jest rowniez rekrutacja: Jak to wszystko wyglada? Kiedy trzeba zlozyc papiery?? Cos slyszalem ze trzeba dzialac przez uni-assista ale jestem zielony jezeli chodzi o rekrutacje.
AHa...no i studia w Niemczech traktuje jako wyjscie awaryjne
POZDRAWIAM WSZYSTKICH DEUTSCHMANIAKOW!
Nie ma studiów pr.europejskiego lub międzynarodowego. Mozesz pojsc na podyplomowe, ale same studia to nie. Musisz studiowac samo prawo. Jesli chcesz pracowac w Polsce to po politologii masz szanse naturalnie, ale co chesz robic po politologii? Byc politykiem? ;) Patrząc na przekrój polityków w Polsce to rolnictwo spokojnie wystarcza ;)
A co do viadriny to ja tam studiuję i moją (wiarygodną) opinię można zobaczyc w wątku o Viadrinie.Sam kierunek i opcja jaką przedstawia jest super. Ludzie są rożni, ale trzeba mieć swoją drogę i dojdzie się do sukcesu. Nie ma znaczenia za bardzo jaką uczelnię się kończy, tylko co człowiek umie i czy wykorzysta daną mu wiedzę i warunki do jej zdobywania.
A jak z rekrutacja?? Jak jest ona skonstruowana? Gdzie skladac papiery no i oczywiscie JAK Z CERTYFIKATAMI? Do jutra musze zdecydowac ktory kurs mam wybrac ;/
rekrutacja trwa do 15 lipca, musisz wejść na stronę uniwerku ktory Cię ineteresuje. Będziesz musial skladac dużo papierów, ale wypisane są one na stronach uni ktore Cię interesują. Liczy się srednia z matury i średnia z liceum. Niewazne co zdajesz, im wyżej, tym lepiej, to jest glowna zasada studiów niemieckich. jesli chodzi o certyfikaty, zdajesz dsh na poczatku wrzesnia na uczelni, aby móc tam studiowac, chyba ze masz ZOP, DSD, DSDII. ZOP jest dosyc tyrudny, dsh to cos pomiędzy ZOP a ZMP. Radzę zastanowic się nad wyborem studiów, bo tak jak mowię po politologii jestes wszystkim i niczym, a to nie stawia Cię w dobrej sytuacji na rynku pracy.
W jakim sensie liczy się średnia z liceum? Średnia wszystkich ocen w ostatniej klasie liceum/technikum, czy tylko tych przedmiotów, które były zdawane na maturze?

I jak liczy się średnia z matury?
Czy mozecie mi doradzic na jaki kurs powinienem sie zapisac? Dzisiaj chcialbym miec juz to z glowy bo wybieram sie do Instytutu Goethego na Chmielnej. Skonczylem c.2.1 a do ZOP jest jeszcze c.2.2 i c.2.3 i jeszcze bede musial czekac zeby mi ZOP sprawdzili wiec na rekrutacje chyba nie ma szans. Isc na Dsh jakos czy probowac ten ZOP?
Średnia z matury polskiej jest jakos przeliczana, ale nie jestem w stanie powiedziec jak. Najlepiej napisac do uni, do immatrikulationsamt i się dowiedziec.
Co do egzaminu radzę DSH. Jest chyba latwiejszy, ja zdawalam go po ZMP, ale cale wakacje siedzialam i się sama uczylam i zdalam wysoko, także można. :)
Czy łatwo jest uzyskać stypendium? Czy przy staraniu się o stypendium w Niemczech liczy się średnia z matury lub liceum (lub obie średnie)?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Ogłoszenia