Germanistyka na UŚ i UJ progi punktowe 2010

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 43
poprzednia |
Witam
Jestem tegorocznym maturzystą i właśnie zasięgam dokładniejszych informacji o kierunkach studiów i warunkach przyjęć. moje pytanie do Was drodzy forumowicze jest takie, jeśli możecie, podajcie proszę progi punktowe z jakimi można było się dostać na UJ i na UŚ na germanistykę w 2010 roku. Bardzo chce studiować ten kierunek, właściwie już od szkoły podstawowej rozwijam swoje umiejętności językowe, jednak im bliżej do matury tym jestem coraz bardziej wystraszony. Jeszcze to samo pytanie z innej strony, czy mam szansę dostać się na germanistykę na UŚ lub UJ z wynikiem 90% rozszerzony niemiecki i 60% podstawowy polski*
*wyniki oczywiście prognozowane.
Proszę o odpowiedź i pozdrawiam
FIGA1
edytowany przez FIGA1: 17 kwi 2011
poszukaj w necie, kazde uni ma swoje progi, wiec zobacz na stronach UJ czy US, albo zapytaj sie w sekretariacie albo u osoby, ktora jest za ten tmat opowiedzialna, to chyba najlepsze rozwiazanie, zamiast pytac sie tutaj ludzi, ktorzy nie sa zuverlässig. I jak myslisz FIGA?
Na razie nie wiem co myśleć, jak przeszukuje internet. Zapytałem na tym forum, bo być może są tutaj osoby które proces rekrutacji już przechodziły i mogłyby się podzielić spostrzeżeniami.
też się własnie wybieram na germanistyke ale nie wiem gdzie.... jeżeli chodzi i woj małopolskie i śląskie, to co proponujecie?
na germanistyke UŚ dostali się wszyscy w rekrutacji, nawet osoby, które miały zdaną mature podstawową ...
Jezu, to od września zacznie się piekło tutaj na forum! Bendom same licencjaty!
da sollst du dich freuen, dann hast du nämlich was zu tun und zu schimpfen, zu jammern, ...
Na also, was schlägt ihr vor? Welche Uni? ;>
Japanese heute 14:17
da sollst du dich freuen, dann hast du nämlich was zu tun und zu schimpfen, zu jammern, ...

Yessssss. Diesmal bekomme ich unter meine Finger diese "matoły", die du mit deinem nicht genannt werden wollenden Komilitonen die ganze Zeit mit deinem Schrott gefüttert hast. Frischfleich für mich!
Mein Schätzwert: 10 000 davon meldet sich, 1% davon antwortet, 1% davon bemüht sich und 1% davon behält was sinnvolles in der Birne. Der Rest bleibt als "behinderter polnischer Deutschlehrer" für andere "matoły" (nachwachsender Rohstoff) in Polen. Mit Diplom! Hej, to będą prawdziwe jatki, jak w Potopie Heńka Sienkiewicza.
...ale, czy ktoś to dzisiaj zna? Dr. House - das muss man lernen!
edytowany przez zochama: 21 kwi 2011
Es freut mich für dich, dass du die zukünftigen MAGs in die Hände bekommst, vielleicht wird es was daraus.
Und einen Beitrag wirst du sicher dazu leisten, dass die noch unfähiger werden als sie es sein sollten.
Uś ma świetnie warunki lokalowe, pod tym względem bije na łeb krakowski UJ, nie wspominając dziadostwa na UP. Ale naprawdę pięknie jest we Wrocławiu. Niedawno wyremontowano tam zabytkowe barokowe budynki Wydziału Filologicznego. To ważne dla tych, co lubią klimaty ;-)
Masz racje, Wroclaw jest b. ladnym miastem i super dziewuchy tam mieszkaja, ale jedno jest problematyczne w tym miescie, niestety. Nie ma tam wody, klasa pitnej wody jest tam typu 3, co ma b. negatywny wplaw na nerki. Moze u mlodych tego nie widac, ale jak ktos jest starszy, to widac. Geschwollen sehen die aus.

Chcialem sobie kupic jakis dom w okolicach Wroclawia, ale przy tej wodzie, niestety niet. ;(
edytowany przez Japanese: 22 kwi 2011
Nie ma tam wody = (jest tylko piwo = Breslauer Pils)
b. negatywny wplaw na nerki
Du siehst ja auch so, wie du schreibst: geschwollen. Wie ein Pokemon.
Breslauer Pils? Czyżby piwo Piast?
jak polskiego na uś nie biorą pod uwage.
Polskiego nie biorą, bo ruski wolą. Czy ty wiesz, kto tam kiedyś rządził? Im bliżej do Moskwy niż do Berlina. Przemyśl to. Slawistykę na Uś to może i warto wybrać, ale germanistyka tam, to żywcem pomyłka!
dlaczego pomyłka?
Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna.
rozumiem, że tam studiowałaś albo twoje zdanie wynika z opinii innych?
Moje zdanie? Ja i studiować? Nic podobnego. Nie "rozum" za dużo. Ja tylko kopię rowy.
beobachter chce ci po prostu powiedzieć coś w tym rodzaju:
- Ja ci radzę: jak nie zrobisz, to będziesz żałować.
On każdemu tak doradza. Poczytaj jego dorady (to jakieś ryby! czy co?). Nacisknij jego imię (nicka), to się dowiesz, co on każdemu doradza.
edytowany przez zochama: 29 cze 2011
tak z innej beczki: dlaczego z mojego konta nie potrafię wysyłać wiadomości priv? Byłabym wdzieczna za odpowiedź
A, co tam pisze?
wiadomości prywatne tymczasowo zablokowane
Wyrażaj teraz twoją wdzięczność. Ich bin gespannt.
Więc uprzejmie dziękuję. Już dłuższy czas mi tak pisze, więc myślałam że coś nie tak.
Pisze na twoim profilu, że jesteś kobietą, to prawda?
No, i co, że prawda, albo nieprawda? Willst du mit mir auf germanskij reden? Das Geschlecht spielt keine Rolle - die Gefühle sind wichtig!
btw. es heißt: die Leute ausfragen....
1. dla mnie ma duże znaczenie
2. zresztą nieważne
3. pozdrawiam
Aha!
Cytat: liliawodna
1. dla mnie ma duże znaczenie
2. zresztą nieważne

Pokemon
Pokemonów wysyp. Zwłaszcza w Sosnowcu, bo to taka germanistyczna szkółka. Do pięt ten Sosnowiec nie dorasta Poznaniowi, z czym tu do luda? Jak już iść na filologię germańską, to do porządnego i renomowanego ośrodka. Poza tym Poznań ma blisko do Berlina i tam ludzie się bawią na dłuższym weekendzie. Sosnowiec mimo nowych budynków to dziadostwo bez dwóch zdań.
studia powinny także nauczyć studentów, że nie obraża się innych. Przykry jest poziom waszych komentarzy.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 43
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie