Viadrina - ekonomia

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, od dwóch lat myślę o studiowaniu za granicą i na myśl przyszla mi Viadrina. Niestety trochę późno, gdyż moje zajęcia w LO w zakresie rozszerzonym to: biologia, angielski i j. polski. Zamierzam zdawać maturę na poziomie rozszerzonym z jęz. niemieckiego, gdyż we własnym zakresie będę musiała realizować treści rozszerzone, ale maturę z matematyki niestety będę musiała napisać na poziomie podstawowym. I właśnie tu jest problem. Jak myślicie, czy podstawa z matematyki zamyka mi drzwi do Viadriny? Oczywiście, przed studiami zamierzam w wakacje chodzić na korepetycje, aby trochę się z matmy podciągnąć. Z góry dziękuję za pomoc.
http://www.europa-uni.de/pl/internationales/interessenten/bewerbung/5_Schritte_Bachelor.html
Usiadłem ze znajomymi jakiś czas temu i po sprawdzeniu naszych wyników z matur, świadectw licealnych i NC jakie otrzymaliśmy doszliśmy do wniosku :

- Liczy się TYLKO MATURA (musi się liczyć wszystko, na inne uniwersytety z pewnością liczy się na BWL bardziej matematyka niż inne przedmioty - tutaj jest to nieistotne)
Również ustne (muszą się liczyć ..)
Rozszerzenia są co prawda lepiej punktowane ale podam Ci przykład.


Kolega :
Zdał matematykę, j.polski, j.niemiecki na poziomie podstawowym oraz ustne na +/- 90% średnio i dostał 1.3

Generalnie jeżeli myślisz o studiach w Niemczech najlepiej jest zdać podstawę, natomiast jak chcesz mieć zapasową możliwość studiowania w Polsce to licz się z tym, że matura rozszerzona na 70% będzie gorsza niż podstawy na 90%.


---------------------------------
Jak masz pytania to na PM.

DSH 2 - Poziom matury rozszerzonej (Viadrina ma najłatwiejszy DSH w Landzie, jak byś chciał/a zmienić UNI to sensowne jest studiowanie tutaj przez rok i polepszenie kompetencji językowych).

Maturę zdaj najlepiej na poziomie podstawowym nawet z J.Niemieckiego i wolny czas poświęć w pełni na słownictwo, słuchanie przede wszystkim.

Skup się również na matematyce, funkcje głównie.


Przyjedź na Vorkursy (przydadzą Ci się) są organizowane we Wrześniu przed DSH jak i sam kurs na DSH, jeżeli masz możliwość podejdź w kwietniu do TESTDAF (żeby do 10 Lipca mieć dyplom w ręce zaoszczędzi Ci to zbędnych stresów, jak nie zdasz to żaden problem. Egzamin jest dużo trudniejszy od Viadrińskiego DSH, ale da Ci to pewne przygotowanie oraz motywację do nauki)


Jak Viadrina to tylko NIEMIECKI AKADEMIK - koszt 2[tel]E + 300 E kaucja. Nie zamykaj się w Ghettcie polskim, jest to bardzo kiepskie rozwiązanie dla Twojego niemieckiego.


Generalnie nie stresuj się na Viadrinę na większość kierunków nie ma NC albo dostajesz się bez problemu, to czy się utrzymasz to inna kwestia.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie