Studia prawnicze w Niemczech i rekrutacja.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie,

Noszę się z zamiarem studiowania prawa w Niemczech( Berlin/ Freiburg/ Viadrina/ Munster, to kilka moich potencjalnych celów akademickich). W tym miejscu chciałbym się zapytać czy ciężko jest się dostać na prawo w Niemczech? Na ten moment posiadam już certyfikat DSD II, uznawany przez większość uniwersytetów, więc pod względem języka i tej formalności nie powinno być problemów.

Prosiłbym o komentarz osoby, które studiują prawo na jakiejkolwiek niemieckiej uczelni. Interesuje mnie z jakimi wynikami matury można się tam dostać na prawo( jeśli możecie podzielcie się swoimi, to dałoby mi generalny wgląd w sytuację).

Będę wdzięczny za każdy, wnoszący jakąś informację, komentarz.
Sprawdź się sam tutaj:

https://niemiecki.ang.pl/forum/pomoc-jezykowa/251496

... aby zobaczyć, co twoje dsd 2 jest warte na prawie.
Viadrina

na resztę startować możesz, ale czy myślisz, że będziesz lepszy od rodowitego Niemca z tradycjami prawniczymi w rodzinie?
Znam swoje możliwości, zresztą w tej chwili nie zastanawiam się czy będę lepszy ;) Bardziej mi zależy na fakcie czy mam szansę dostać się na wymienione uniwersytety i jakie wyniki są do tego potrzebne ;)

Viadrina jako, że polecasz czy chodzi o to żeby odrzucić ten pomysł? :D
Cytat: Kapy
Znam swoje możliwości, zresztą w tej chwili nie zastanawiam się czy będę lepszy ;) Bardziej mi zależy na fakcie czy mam szansę dostać się na wymienione uniwersytety i jakie wyniki są do tego potrzebne ;)

Viadrina jako, że polecasz czy chodzi o to żeby odrzucić ten pomysł? :D
Nic ty nie znasz.
Pomysł odrzucić jako!
Nie powiem, nie przekonuje mnie do końca Viadrina, niemniej jednak czemu powinienem odrzucić ten uniwersytet? Mimo wszystko ukończenie Viadriny może zdawać się większym atutem aniżeli ukończenie polskiej uczelni. Czy się mylę? ;)

Proszę o sensowne odpowiedzi! ;)
Powiem, niemniej jednak mylisz się aniżeli piszesz sensownie atutowo.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Szkoły językowe