studia w niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 229
poprzednia |
czesc...........chciałby sie dowiedziec w jaki sposob mozna studiowac w niemczech np w berlinie ale na jakim kolwiek uniwersytecie...........czy sa egzaminy? czego sie wymaga od polaka tzn czy jakis certyfikatów.? itd......za odp.dziekuje:)
ZA DARMO BEZ EGZAMOW WIEKSOSC ALE MUSISZ SIE TSAM UTRYMAC
1 nie ma egzaminów oprócz szkół sportowych i muzycznych, artystycznych ale trzeba się dowiedzieć konkretnie na uniwersytecia poniewaz każdyl land ma duża autonomię w sprawach oswiaty w berlinie jest tak jak wyżej
2 znajomość jężyka niemieckiego potwierdzona certyfikatem ZOP KDS GDS DSH niektóre uni akceptują też MP znowu trzeba konkretnie pytać na uni bo to tez zalezy od kierunku
3 potwierdzenie ze sie jest w stanie utrzymać w niemczech podczas studiów tzn wyciąg z banku ale to się daje zawsze załatwić
powodzenia
to jak zalatwic taki wyciag z banku bo ja nie mam pojecia
mozesz na przyklad studiowac za darmo na ihi-zittu i jescze dostniesi stypendium 250 euro mies www.ihi-zittau.de
brrrrrr studiwac w Niemczech! brrrrr! Tyle ciekawszych krajow i cieplejszych ludzi w obyciu wokol a on chce studiowac w Berlinie brrrrrr!
daje sie zalatwic w ten sposob ze nawet jak nie masz tylu pieniedzy to cala rodzina sie sklada wplacasz na konto przedstawiasz na uczelni papier likwidujesz konto i oddajesz kase rodzince wiele osob tak robi
2 mozna tez znalesc kogos mieszkajacego w Niemczech ktory zaswiadczy ze bedzie nas utrzymywal na czas studiow.
Co sie czepiasz Berlin jest super! A bylas/es w Berlinie ze tak plumkasz?? Bo ja tak i bylo fazowo. Wiele rzeczy do zwiedzenia i super archtektura!!! Z jednej str blokowiska a z drugiej piekne osiedla domow jednorodzinnych z duza iloscia zieleni. Juz nie wspomne o Check Point Charlie, Ogrodzie Botanicznym(do ktorego nie umywa sie zaden w Pl),Wieży Telewizyjnej z obrotowa kula i ruinach kosciola oraz tzw szmince i puderniczce obok niego. >cieplejszych ludzi w obyciu< a znasz chociaz jednego Niemca? czy poprostu ogladasz od czasu do czasu Steffena Moellera tv i ci sie nie podoba? i na tej podstawie oceniasz kraj, ludzi i miasto.
?-mam zapytanie:)czy ty studiowales w niemczech, konkretnie w berlinie??. wchodzilam na uniwersytet humbolda w Berlinie i tam nie trzeba zadnego potwierdzenia znajomosci jezykowych, potwierdzenia- czyli jakiegos zertyfikatu!! jest mile widziany ale nie konieczny, jezeli takiego sie nie ma trzeba napisac ile sie uczulo niemieckiego i czy chce sie chodzic na dodatkowy kursL:)wiec dosc optymistyczne!!...chcialam sie zapytac kiedy sie sklada papiery, czy jakas instytucja w tym pomaga??i jak wyglada z pomoca socrates- erasmus?? prosto sie zalatwia czy trudno?...pilnie prosze odpisac albo podlaczyc sie na gg. 1953359
Ja studiowalam na HTWS w Zittau a potem na IHI tez w Zittau. Jakbys sie zdecydowal na te studia to daj znac - powien Ci od czego sie zaczyna i gdzie. Poza tym jestem od 12 lat w Zittau, takze jak Ci cos bedzie trzeba....
co to za ihi. czy mozna tam studiować tłumaczenia albo nauczanie j. obcych
Lisaa, mogłabyś podać swojego maila albo nr GG? Chciałabym się dowiedzieć więcej o studiach w Zittau.
hej pozwolcie ze opisze swoja sytuacje .Moje oceny z matury pol pis-3. pol ust-5 ang ust i pis- zwolniony (FC- ocena A) ustny niemiec-5 .Matura w terminie itp. Zainteresowania np. nauki spoleczne , amerykanistyka.Moja mocna strona to jezyki. DSH mysle ze uda sie zdac w przyszlym roku. Prosze niech ktos kompetentny napisze czy wogole mam jakies szanse w przyuszlym roku na uniwerek w niemczech(jaki? gdzie? nna co?) czy jestem za cienki? w tymroku jesli dobrze pojdzie wyladuje w koledzu ang. warszawie....prosze odpiszcie!
to nie takie proste, poniewaz srednia w niemczech wylicza sie z dwoch ostatnich lat nauki i matury, i ze wzgeldu na to pozniej albo dostajesz sie na jakis kierunek albo nie.. z tego co wiem, to teraz o wiele latwiej dostac sie na studia w niemczech z polska matura, bo inaczej traktowani sa ludzie z unii, pozatym nie trzeba juz zalatwiac wizy, bo tylko costam (jakas karte podobno) dostaje sie z uniwerku (nie wiem dokladnie bo ja moja przedluzalam w listopadzie jeszcze i pan w Aulaenderam-cie nie umial mi nic konkretnego powiedziec jak to sie po wejsciu do unii pozmienia)
no dobrze ale jaka przykladowo potrzeba srednia na jakies nauki spoleczne czy amerykamnistyke...przeciez to malo prawdopodobne zeby wszyscy niemcy mieli takie genialne oceny...
Lisa bardzo mnie zainteresowałaś swoimi doświadczeniami w studiowaniu w Niemczech, jednak nie podałaś swojego gg,więc podaje swój4676536 jak bedziesz miała chwilkę czy możesz mi napisać jak Twoje studia w niemczech wyglądały?a przede wszystkich zalatwianie tych wszystjkich formalności.............ja chcialabym w niemczech kontynuowac studia socjologiczne, niesetty mój wydzial nie ma podpisanej zadnej umowy sokratesa czy jakiejkolwiek innej i wiem że z tej racji moga być problemy.........z góry dziękuję ci za wszelkie info,pozdrawiam
masz szanse i to duze. ja w tym roku dostalam sie na humboldta razem z paroma osobami z mojej klasy. mysle ze powinienes zlozyc papiery do berlina na humboldta i na freie uni. powinno byc gut:)) powodzenia:))
witam wszystkich, mam pytanie odnośnie tego jakie są opłaty za studia w niemczech. obecnie studjuje w austrii, jednak od przyszlego semestru wprowadzają opłty. moż nie są one takie duże, ale jak dorzucić jeszcze kase za mieszkanie i utrzymanie, to powoli zbiera sie z tego niezła sumka, dlatego zastanawiam sie nad przeniesieniem do niemiec, bo z tego co wiem, to życie tam jest troszke tańsze niż w austrii.
HEJ!!!JESTEM DOPIERO W 2 KL. LICEUM ALE BARDZO CHCIALABYM SIE CZEGOS DOWIEDZIEC O UCZELNIACH W NIEMCZECH.SZCZERZE MOWIAC PIERWSZY RAZ SLYSZE O ZITTAU ALE MOZE MOGLABYS MI UDZIELIC JAKIS INFORMACJI.BYLABYM BARDZO WDZIECZNA
Oh je! Sorry, ich war lange Zeit weg - ale jesli nadal potrzebujesz informacji o IHI, to daj znac [email]
Lisa
Oh je! Sorry, ich war lange Zeit weg - ale jesli nadal potrzebujesz informacji o IHI, to daj znac [email] Co chcialabys wiedziec i co dokladnie studiowac? O IHI mozesz poczytac (w polskim) na www. ihi-zittau.de. Pozdrawiam
Lisa
Oh je! Sorry, ich war lange Zeit weg - ale jesli nadal potrzebujesz informacji o IHI, to daj znac [email] Co chcialabys wiedziec i co dokladnie studiowac? O IHI mozesz poczytac (w polskim) na www. ihi-zittau.de. Pozdrawiam
Lisa
hej ludki:) ja tez jestem germanooszolomka:P moze tloszke nie na temat,nio ale stwierdzilam,ze musze wam cos przekazac,moze i sie wam przyda:) bylam w te wakacje w heidelbergu(sliczne miasto,najbardziej znane niemieckie miasto studenckie),pojechalam z kumpela aby sie tloszke przed maturka podszkolic:) i uwierzcie,ze bylam trzy tygodnie tylko a osiagnelam bardzo duzo!duzo dawal kontakt z ludzmi,przez trzy tygodnie tylko deutsch:) i najwazniejsze-uczeszczalam na kursy przygotowujace do DSH.swietna sprawa!jesli tylko macie kase to jedzcie tam!na pewno byscie niezalowali,bo jest tam niesamowita atmosfera,a w dodatku ta prywatna szkole zalozyla Polka,ktora od 20 lat mieszka w niemczech i osiagnela bardzo duzo.po prostu kosmos:miedzynarodowa grupa 10 osob na lekcji,4 godzinki dziennie nauki ale takiej intensywnej,dajacej bardzo duzo:) jesli ktos jest zainteresowany to z checia pomoge:) i razde wam,jesli chcecie studiowac w Niemczech a nie wiecie jeszcze gdzie,to wybierajcie heidelberg bo to miasto ma cos w sobie!!klimacik studencki tez swietnywieczorkami wszyscy wychodza na neckarwiese i pija piwko razem:)kupilam ksiazke o heidelbergu i zacytuje wam:\"Moglich ist,damit auch Sie Ihr Herz in Heidelberg verlieren..\" ja zostawilam tam polowe siebie...
jocik....ja do Ciebei chcaialm sie zwrocic....jesli chodzi o heidelgerg bylam tam na wakacjach ale tyloko zwiedzic wiec duzo nie widziale\\am ale ogolnie fajne miasteczko sie zdaje....ogolnie to bym chciala do Szwabow isc studiowac ale myslalam raczej o Viadrinie...slyszalas o tym??chodzi tez o koszty...w Heidelgergu pewnie sa one bardzo wysokie za utrzynamie...no i pewnie zeby sie dosta to trzeba zdac DSH (ja mam zdawac DSDII)...ale ciagnie mnie tam do nich bardzo...i jescze jedno..TY bylas na tym kursie z jakiegos biura??ile placilas??gdzie meszkalas??naprawde tak duzo sie nauczylas??powiedz cos wiecej...z gory dzieki.pozdrawiam
jeszcze jedno pytanie do wszystkich mozecie cos wiecj napisac o studiach w uniwersytecie humbolda w Berlinie???i jakie sa koszty utrzynania??pozaznie nie trzeba zadnych certyfikatow??a jakies wymagania co do matury??i jescze bym prosila o adres tego uniwerku...pozdrawiam
a wiec tak: o viadrinie nie wiem za duzo,wiec nie moge ci pomoc.jednak powiem ci jedno:ja uwazam,ze lepiej na jakims renomowanym uniwersytecie studiowac.ludzie z mojego kursu szli na studia do mainz,frankfurtu nad menem czy po prostu do heidelbergu(we wszystkich tych miastach aby sie dostac musisz miec DSH).o viadrinie nie slyszalam aby sie ktos wybieral:/ z tymi kosztami masz racje....to jest glowny powod poprzez ktory ja bede studiowac niestety w polsce:( mimo,ze studia sa bezplatne,to niemcy nadrabiaja kosztami utrzymania studentow:/ ja nie zalatwialam nic z biurem podrozy,po prostu w necie znalazlam ta szkole i skontaktowalam sie z jej szefowa:) to jest ta polka o ktorej mowilam.ona zalatwila mi mieszkanko,ona pomaga swoim kursantom zawsze we wszystkim,cud kobieta:) ja placilam 400 euro(3 tygodnie kursow bez weekendow+mieszkanie),wiec nie jest duzo.wlasnie dzis beata(ta szefowa)przyslala mi adres stronki,ktora za miesiac bedzie do uzytku publicznego,teraz nie jest jeszcze skonczona,ale dam ci,luknij sobie,popatrz na fotki,ci wszyscy ludzie to z mojego kursu:) az lezke w oku mam jak patrze:( http://www.griesshaber-web.com/deu1.html 3maj sie,jak cos to pisz:) a jak powaznie myslisz o kursach to wyslij maila do beaty,adres jest na tej stronce co podalam:)
wow...to naprawge nieduzo placilas za ten kurs...to ja tyle samo na wyjazd do Hiszpani na 13 dni placilam!!!jesli chodzi o Viadrine to masz racje chyba...ja sie coraz bardziej zniechecam do tego....ale nie wiem...DSH na pewno teraz nie zdam chociaz slyszlam ze w Berlinie przyjmuja ludzi bez zadnych certyfikatow...ogolnie do Brelina to bym mogla predzej pojechac anizeli np do Heidelbergu czy Mannheim bo za daleko juz od domu...mieszkam w Bydgoszczy....w najgorszym wypadku moge zaczac studia w Polsce i na stypendium sie do Szwabow teleportowac...a i dzieki za ten adres..moze w wakacje sie wybiore bo sie oplaca jak nic...pozdrawiam
bardzo proszę pwiedz mi bo słyszałam żeby studiowac w niemcze h to musisz mieć znany jakiśż egzamin dad czy coś napisz o tym gdzie go mozna zdac i ile to kosztuje
no to mi milo ze byc moze choc tloszke ci pomoglam:) teraz ja prosze cie o mala pomoc,heh,napisz mi prosze jakies fajne kierunki z niemieckim na studiach w polsce.jak mowilam,nie mam az tyle kasy,aby studiowac w niemczech,wiec musze u nas.w tym roku mam mature i nadal nie wiem co dla mnie najlepsze.czy radzisz studiowac czysta germanistyke czy cos bardziej urozmaiconego ale zwiazanego z niemieckim?znasz jakies ciekawe kierunki?nio i czy mozesz mi polecic jakies uczelnie wyprobowane?ja sie wybieram na uam do poznania,ale nie wiem czy sie dostane:( odpsiz,3maj sie,pa
wiesz...ogolnie tez mam w tym roku maturke....ale szczeze radzilaby cos innego nic germanistyke.....wszyscy moi znajomi mowia ze tam uczysz sie bzdur niepotrzebnych....tylko zasmiecajka glowe (moja wychowawczyni mowi ze zabije nas jak ktos z klasy sie wpakuje na germana)....nie wiem skad jestes ale u nas w Bydgoszczy preferuja jescze kolegium jezykowe...po tym nic nie masz tylko jezyka sie tam uczysz ale takiego potrzebnego w zyciu i niby jest ok...ja sama chce w przyszlosci tez cos z nimeicekim miec do czynienia...nawet duzo...mysle ze pujde sobie do Poznania na ekonomie (jak nie do Niemiec) i pojde na jakis kurs i wyjade moze na stupendium do Niemiec....ogolnie mysle ze zeby Niemca rozwijac to nie trzeba od razu na Germanistyke bo pozniej tylko tlumacz albo nauczyciel....lepiej normalny zawod i do tego jezyk na wysokim poziomie...a robisz jakies certyfikaty???jesli chodzi o uczelnie to...na uam- ie jest moj brat ale na informatyce....ogolnie mowi ze nauki nie ma za duzo chociaz juz na macie to niby ich tam nauka przytlaczaja wiec nie wiem....ja wybieram poznan bo miasto studenckie bardziej ...no alb Berlin albo nie wiem....pozdarwaiam
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 229
poprzednia |

« 

Matura

 »

Pomoc językowa