Germanistyka w Gdańsku

Temat przeniesiony do archwium.
Jeśli studiujecie/-owaliście/-łyście :-) zaocznie w Gdańsku, podzielcie się wrażeniami.
Skonczylam gdanska germanistyke (najpierw kolegium, potem zaocznie germanistyka). Jesli chodzi o germanistyke na uniwerku w Gdansku - to jest to jedna wielka porażka. Jesli chodzi o poziom zajec, przygotowanie profesorow, ich checi i zyczliwosc. Nikomu nie polecam. No chyba ze jestescie bardzo madrzy z niemca i nie zalezy Wam na nauczeniu sie niczego nowego/interesujacego, tylko na papierku. Byly moze 2-3 wyklady/cwiczenia, ktore mile wspominam i moze cos mi daly. Tam czas sie zatrzymal, niestety....
Reasumujac. Szkoda kasy.

Pozdrawiam
Ja bym raczej zastanowil sie nad poziomem studentow zaocznych na MSU (=magisterskich studiach uzupelniajacych) - niektorzy ludzie tam pisza prace z tak prymitywnymi bledami, ze rece opadaja. Mialem okazje sprawdzac - to bylo okropne. I to sa po czesci ludzie, bedacy nauczycielami niemieckiego.

Natomiast jesli chodzi o "przykladanie sie" wykladowcow = rzeczywiscie, zbytno sie tam nie wysilaja. Jedni jada caly czas na kserowkach, inni kaza pisac prace, ktorych nie sprawdzaja. Ale studiowalem tam pare lat temu i teraz jest kilka nowych osob, wiec moze cos sie zmienilo. Dosyc dobre byly cwiczenia z literatury mgr Jasionek i wyklady dr Olszewskiej z jezykoznawstwa.
a moze mi pomozesz troszke? :) co znaczy : aufschlussreich? z góry dziekuje
1 ciekawy
2 instruktywny
3 pouczający
wielkie dzięki
niestety dr jasionek jest teraz na uropie byla w ciąży i pewno juz urodizla, wiec raczej prowadzic zajec jakis czas nie bedzie. Zaoczne jak zaoczne ale wyobrazcie sobie ze bedac na 4 roku ciagle wypadaja zajecia z metodyki i WD a my mamy dobrze uczyc neimeickiego? niby jak? Ale studia sa zabawne i niektorzy prowadzacy sie naprawde staraja. Pozdrawiam germanistow tych obecnych i przyszlych
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Inne

 »

Studia językowe