uni wroc placement z ang

Temat przeniesiony do archwium.
hej czy ktos wie jak wyglada placement z ang na uni wroclawskim?
niech zgadne.. na germanskiej? ;)
sama wlasnie nie wiem, a on sie juz zbliza ;)
o to milo. tez na germ? slyszalam ze nie jest trudny...ale zupelnie niewiem czego sie spodziewac. sa jakies inne jeazyki do wyboru?
jako drugi jezyk mozna wybrac angielski albo dunski - ja wybralam dunski, ale na tym tez sie musze stawic :)
wreszcie poznaje kogos, kto bedzie tez studiowal germanistyke na UWr :)
wiesz cos moze o tych studiach - jakies plotki o wykladowcach, cos moze o wykladach? ;)
niestety prawie nic. poznalam jakis studentow z 2 roku, mowili ze jest srednio milo ale to zalezy od wykladowcow, wiadomo duzo nauki...jak mialas łacine w szkole to super bo to zwalnia i nie trzeba ryc slowek, konstrukcji etc, a to podobno zmora na uw....a mi w liscie nie napisali ze jest dunski...ale sa tylko 2h lektoratu..szkoda bo to mało
no niestey w szkole sie laciny nie uczylam.. o dunskim dowiedzialam sie przypadkiem, kiedy skladalam papiery.. 2h to rzeczywiscie malo :/
mam nadzieje, ze jakos tam sobie poradze ;)
w kazdym razie, z tego co slyszalam, to i tak jest tam lepiej niz na UJ.. ;)
no jasne..tez duzo slyszalam o uj... zreszta łódz tez nie pozostaje w tyle...na wroc przynajmniej sa fajne stypendia, podobne do pozn. nie wiesz ile osob przyjeli do wrocka ??
z tego, co widzialam, to 120 osob... calkiem niezle, bo myslalam, ze mniej przyjmuja..
a jesli moge spytac - jestes z wrocka, czy tez szukasz czegos do mieszkania? ;p
heh wlasnie szukam z kolezanka( tez z germ) jednej osoby do mieszkania. dalam juz nawet ogloszenie , jesli szukasz mieszkania to moze chcialabys cos z nami wynajac. byloby fajnie 3 os z tego samego roku:)
a moglabys mi napisac, jak wyglada to mieszkanie, ile sie placi itd? ;)
bo bylabym nawet bardzo zainteresowana :)
hmmm my dopiero jedziemy za 2 tyg szukac, ale jest duzo ofert i sa calkiem spoko... np 3 pok mieszk w centrum za 900(razem z czynszem) p 350 za osobe to max... mozesz szukac z nami...:)
na str www.gratka.pl jest duzo ofert przejrzyj sobie
ja w sumie mam tez propozycje od mojej znajomej, ktorej z kolei znajoma wynajmuje wlasnie mieszkanie studentom, tylko nie wiem, ile ona w tej chwili osob tam potrzebuje... ja we wroclawiu tez bede za jakies 2 tygodnie, wiec moze w razie czego wymienimy sie nrami tel albo mailami?
ok moj mail [email] jak masz kom to wyslij mi na poczte
tez dostalam sie na germanistyke we Wroclawiu :) i tez zastanawia mnie ten placement test. ale nie przejmuje sie nim az tak bardzo, bo dostalam sie tez na niderlandystyke, od ktorej chce zaczac, a na germanistyce chce zlozyc podanie o odroczenie terminu rozpoczecia studiow i zaczac ja jako drugi kierunek w przyszlym roku. a wam zycze powodzenia :)
Wlasnie przeczytalem info o j. dunskim na Uni we Wroclawiu. Jak wyglada nauka? Kto uczy, jesli moge spytac? Ja sam studiowalem ten jezyk przez 5 lat.
Pozdrawiam i zycze powodzenia.
Stargardzie!
Jestem pierwszakiem na germanistyce na UWr :) i chodze na dunski. Sa dwie grupy, jedna prowadzi dr Stopyra (w jego grupie jestem), druga Jaroszek (nie wiem czy dobrze zapamietalam nazwisko..)
Jezyk dunski bardzo mi sie spodobal, ale z nauka roznie moze byc. Na razie dowiedzialam sie co nieco o historii jezyka i jakis tam tautonimach, za to ledwo potrafie przedstawic sie ;-) duzo trzeba samemu robic...ale i tak jest wspaniale.
Ludziom z drugiej grupy zajecia sie bardzo podobaja, przynajmniej tym, z ktorymi rozmawialam.

Studiowales to przez 5 lat...jestes cenny! ;-) wiec prosba.
Czy moglbys powiedziec cos wiecej o j. dunskim, moze jakies wskazowki co do nauki? Bylabym bardzo wdzieczna za wszelkie informacje :) jesli nie jest to dla Ciebie problemem, zapraszam na priv - [email]
Pozdrawiam wszystkich z pierwszego roku!
hej wam szukam jakies fajnej szkoly we Wrocku...interesuje sie zwlaszcza jezykami
Temat przeniesiony do archwium.