niemiecki w 1,5 roku?

Temat przeniesiony do archwium.
Halo ! mam pytanie odnosnie studiow w Niemczech, jestem poczatkujaca jesli chodzi o ten jezyk i zastanawiam sie czy bede w stanie w 1,5 roku (zakladam, ze bedzie to intensywna nauka) oponowac ten jezyk w stopniu umozliwiajacym mi studiowanie na niemieckim uniwersytecie ?
i jeszcze jedno pytanie, czy jest mozliwosc rozpoczecia studiow w
Niemczech po uzyskaniu stopnia licencjata ? czy w Niemczech tez sa studia magisterskie uzupelniajace ? to juz byly nawet 3 pytania :) prosze o jakies informacje
1,5 roku, to nie jest mało, ale wydaje mi się, że przy intensywnej nauce jest możliwe nauczenie się języka by móc studiować, zwłaszcza, że już cos zaczęłaś.
Mnie się udało w ciągu roku dojść z poziomu bardzo początkujący na poziom ZMP - ale było to dość intensywne (akurat byłem w Niemczech jako wolontariusz i nikt wkoło nie mówił inaczej niż po niemiecku).
Co do licencjata? W Niemczech jest tytuł Bachelor i po nim mozna kontynuować naukę dalej na innej uczelni. Nie orientuje się zbytnio jak wygląda to z uznawalnością polskiego licencjata. Najlepiej pytaj się bezpośrednio na uczelni, gdzie chcesz się uczyć,
To byles widze w bardzo komfortowej sytuacji, ktora zmusila Cie do nauki niemieckiego ;) ja jestem w Niemczech dosyc czesto ale mam tam polskich znajomych, wiec porozumiewam sie jednak po polsku.. a zakupy robie w hipermarketach, wiec..
Ale pocieszyles mnie mowiac, ze mozliwe jest opanowanie tego jezyka w 1,5 roku,
Ja wlasnie tez nie mam pojecia jak to jest z uznawalnoscia polskiego licencjata, dlatego mialam nadzieje, ze ktos poinformowany mi to wyjasni ?? :)
Dziekuje za odpowiedz, dodales mi otuchy :)
A teraz czekam na jakies konkrety odnosnie studiowania w Niemczech ??
witam!
mam pytanko gdzie byles i ile miesiecy spedziłes w niemczech. Prze jaka fundacje zalatwiales sprawy formalne, poniewaz ja tez chce wyjechac jako wolontariusz do niemiec ale moja fundacja jakos nie spieszy sie z tym aby cos zalatwic i czekam juz 6 miesiecy a tak bardzo chce wyjechac. Jesli mozesz to napisz pare zdan na ten temat. Dzieki pa
Cześć. Na wolontariacie byłem w ramach European Voluntary Service.
Informacje są na stronie www.mlodziez.org.pl w dziale akcja 2 - wolontariat europejski. Najlepiej jest samemu szukać sobie organizacji goszczącej. Baza takich organizacji i ich projektów jest na stronie www.sosforevs.org

pozdrawiam
Kulej
Acha i jeszcze jedno - padło pytanie gdzie byłem . A więc na wolontaraicie byłem w Lipsku (pracowałem w organizacji zajmującej się fair-trade, czyli Fair Handel i przez rok czasu.
Witam serdecznie! Mam pytanie do "Kulej".Czy trudno jest przygotowac sie do takiego wyjazdu.Chodzi mi o zebranie wszytskich niezbędnych dokumentów itd. Czy gdybym chciała wyjechać na okres max 2 miesciecy w lipcu nie jest za poźno na załatwienie wszystkiego?Jak to było w Twoim przypadku?Długo szukałeś odpowiedniego dla Ciebie programu?Z góry dziękuję za odpowiedź!Pozdrawiam
Przejrzalam tą stronkę,która podałeś i okazuje sie,ze j nie mogę wyjechać na program krótkoterminowy:(.Czy znasz może jakąś inną organizację,która sie tym zajmuje?Chciałabym wyjechac ale tylko na okres wakacji poniewaz nie chce przerywac studiów.NIe wiesz czy istnieje taka mozliwosc?
Z krótko terminowymi wyjazdami to może być problem. Są one dla osób, które z różnych względów nie mogą być na projekcie długo (np. niepełnosprawni). Ale są oczywiście szanse i znam osoby, które były na kótkoterminowych w okresie wakacji. Jeśli chodzi o formalności, to minimum na trzy miesiące przed wyjazdem trzeba już mieć organizację goszczącą i wysyłającą, a także złożyć wniosek na Agencji Narodowej Programu Mlodzież. Ja rozpoczołem projekt 1 lipca, ale załatwiony kontakt i chęć przyjęcia mnie przez niemiecką organizację miałem od grudnia, tak więc ponad pół roku wcześniej. Moja koleżanka jednak, zaczeła załatwiać wszystko na 3,5 miesiąca przed wyjazdem i udało jej się.
pozdr.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Programy do nauki języków