Studia na KJO w Łodzi

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc wszystkim! Zamierzam podjac studia na KJO w Łodzi, czy mogłby mi ktos powiedziec coś o tych studiach? Zdawalem mature tylko z niemieckiego, jesli chodzi o jezyki obce wiec pozostaje mi tylko kierunek: Jezyk niemiecki (specjalizacja główna) + Pedagogika wczesnoszkolna (specjalizacja dodatkowa) Co to jest pedagogika wczesnoszkolna i co trzeba napisac w tym liscie motywacyjnym? Na stronie rekrutacji jest napisane ze trzeba wyslac "list motywacyjny w języku polskim sprawdzający predyspozycje kandydata do studiów specjalności nauczycielskiej".

Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich ;)
Moj nr [gg]
bedziesz uczyc jakies straszne dzieciaki w podstawowce.... masakra.... wspolczuje :]
dlaczego od razu straszne?jak ktos chce to czemu nie?Nie kazdy musi byc jakims z...bistym tłumaczem czy tam kims zeby byc zadowolonym ze swojej pracy. Chociaz trzeba przyznac ze dzieci dzis coraz gorsze...Ktos musi odwalic ta brudną robotę;) i nauczyć polskie dzierlatki mowy obcej:))
ja bym dzieciaki pozabijal. powyrzucal przez okno. jak patrze na mojego brata.... :]
no wiesz własnego brata? no chyba ze jest starszy, to ich stimme dir zu;)))
ale pewnie jest młodszy skoro mowa o dzieciach, Boze ja juz o tej porze całkiem nie myslę;) W kazdym razie radziłabym koledze który zamiescił temat zastanowic sie raczej;))
hey! co do studiow w KJO to jest calkiem niezle. Ja jestem na niemieckim z angielskim tutaj, egzamin mialam tylko ustny z angola,wiec poszlo gladko,ale jesli Ty znasz tylko niemiecki to idz na angielski z niemieckim albo francuski z niemieckim, bo wtedy zdajesz ustnie tylko niemiecki,co by Cie raczet usatysfakcjoinowalo. angielski badz francuski masz wtedy od podstaw.ja niby mam niemiecki,ale zwiekszane sa obroty, troche nauki,ale dosc ciekawe sa przedmioty,wszystko praktyczne, w grupach,nie jest duzo osob, wiec mozna o wiele wiecej sie nauczyc. Co wiecej, po tej szkole masz dwie specjalizacje, z dwoch jezykow, wiec dodatkowy plus,bo mozesz nauczac dwoch jezykow w szkolach:) warto sprobowac! powodzenia!!
W tym roku nie ma wogole ustnych, liczy się tylko wynik matury. Nie wiem czy dalbym sobie rade z tym angielskim, nie jestem za dobry z angielskiego :(
Ja złożyłam papiery na język niemiecki z angiielskim i język francuski z niemieckim.Obawiam się że sie nie dostanę.najbardziej zalezy mi na biem+ang,ale z maturki miałam 75%ustny rozsz,96%pisemny podst i 75%rozsz.Nie orientuję sie wogóle jakie są przeciętne wyniki.Ile trwają egzaminy wstępne?
ale zaraz zaraz-czy to oznacza,że jak ktoś jest w kjo na niemieckim+pedagogice wczesnoszkolnej to pozostaje mu po studiach tylko uczyć małe dzieci? przecież to jest specjalizacja dodatkowa!więc czy nie będzie można potem uczyć normalnie w ogólniaku czy gimnazjum? powiedzcie jeśli ktoś wie-please.
możesz uczyć niemieckiego w podstawówce,gimnazjum i chyba liceum a dodatkowo w klasach 1-3.Ja się dostałam i na pedagogike z niem i na niem z angielskim a wybrałam filologię rosyjską.ale wiem ze kolegium jest naprawde dobre
dzięki za odpowiedz. też tak myślałam ale wolałamsię upewnić.pozdrawiam.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa