Chcę być nauczycielką-jakie studia??Pomocy!!

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo prosze o pomoc!! Bardzo chciałabym zostać nauczycielką języka niemieckiego,bo kocham ten język. W maju piszę maturę i nie wiem,gdzie miałabym iść na studia,żeby moje marzenie się spełniło.Filologia germańska??Kolegium językowe?Czy może studia pedagogiczne?Na studiach pedagogicznych też sie wybiera czego sie chce uczyć??Czy można potem być tylko zwykłym pedagogiem?? Poosze pomóżcie!!!
Z góry dzękuję!
sluchaj, najlepiej wybierz jedna z dwoch drog:
germanistyka (5 lat) polecam dziennie, bo studiowanie zaoczne jezyka niemieckiego...uwazam za niemadre
po drugie mozesz zrobic tak: kolegium jezykowe, zrobic licencjat, zalapac sie do pracy w szkole i zaczac dorabiac magistyerke zaocznie...to mozna zrobic, bo kolegium jezykowe dobrze przygotowuje do pracy i dasz rade...a do tego szkola moze Ci wspolfinansowac studia...moze ale nie musi...
na sama pedagogike nie idz, bo nic to ci nie da...tam nie studiuje sie niemieckiego...mozesz jedynie byc pania od wszystkiego w zeroce lub klasach 1-3 podstawowki
Ja tez mam podobne plany jak ty. Wybieram sie do PWSZ na germanistyke. Tam robie licencjata a poźniej chce pracować i zaocznie robić magistra. Mam jednak lekkie obawy czy sie dostane. Nie umię niemca az tak super, ale też całkiem kiepsko nie jest. Mam nadzieję jednak ze sie dostane.Ppozdrawiam
hej ja tez myslałam o germanistyce na PWSZ we włocławku ale nie wiem co zrobic. Bardzo lubie ten niemiecki i chce wiązać z nim przyszłośc ale nie bardzo wiem gdzie mam iść do szkoły.Jeśli macie jakies propozycje to pomóżcie.
Ja wybrałam PWSZ w mniejszych miastach, Racibórz, Zabrze, Tychy. Mam nadzieje ze sie dostane. A póżniej to już zobaczymy
Cześć.Moja dziewczyna też chce studiować j.niemiecki.Mieszka pod Tomaszowem Maz. i chce się przenieść do mnie na Śląsk. Czy oprócz Kolegium Języków Obcych w Zabrzu jest jeszcze jakaś inna uczelnia.Misia pisze o PWSZ w Zabrzu-nie mogę takiej znaleźć?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Brak wkładu własnego