święta w niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
Czy mógłby ktoś napisac cos niemieckich świętach, daniach, Wigili, prezentach, tradycjach itp. Czy jest tam taka szczególna atmosfera jak u nas, miasta, drzewa i ulice ładnie oświetlone, ludzie kupujący prezenty w sklepach ten pośpiech, zapach potraw, choinka? Czy jest tam łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd, śnieg no i potrawy jakie tam są? Pozdrawiam,
tam szczegolny czas to aswent. sa rozne jarmarki itd. sprzedaje sie tam rozne ozdoby i tego typu rzeczy. a atmosfera... jest na pewno. tloski inna jak w polsce, ale jest tez zarabista
Tu masz ladnie i krotko wyjasnione po polsku i po niemiecku:

http://euroszkola33.webpark.pl/niemiecki/tradycje.html

a tu wyczerpujaco, ale tylko po niemiecku:

http://www.delernen.de/mwbrauch/weihnach.htm

pozdrawiam:-)
Do -mieke- sluchaj, jestem Ci bardzo, bardzo wdzięczna!!Nic nie moglam znalezc o swietach w niemczech, a Ty mi ogromnie pomogleś!!
Dzięki!Dzięki!Dzięki!Dzięki!Dzięki!Dzięki!Dzięki!Dzięki!Dzięki!Dzięki!Dzięki!Dzięki!Dzięki!Dzięki!Dzięki!Dzięki!Dzięki!Dzięki!Dzięki!Dzięki!Dzięki!Dzięki!
Jak będę mogła to Ci się zrewanżuje!!Napisz i znajde wszystko!
nie ma sprawy;-))) (fühl mich geschmeichelt;-)))
Nie wiem ale chyba jedzą taką dziw na potrawe z czegoś tam to ich tradycja
Witaj
Bardzo chciałabym dowiedzieć się coś jeszcze o swietach napiszesz mi coś?
fd
cześć wszystkim, potrzebuje kilku zdań na temat tradycji Bożego Narodzenia po niemiecku.szybakooooooooooooooooooo
jedna tradycja bardzo mi się podoba :)
chowanie słodyczy w domu:), w dzień świąt wszystkie dzieci (te co w tym domu mieszkają, kuzyni itd) szukają czekolad, ciastek itd :)
Najfajniej jest jak się po 3 tygodniach w butach rozpuszczoną czekolade znajdzie=D
Witam!!! Ja też pilnie potrzebuję info na temat świąt w Niemczech jeśli ktoś był by taki uprzejmy to serdecznie proszę mój adres: [email]
Z góry bardzo dziekuję!!!!!!!!!!!!!!!
mnie najbardziej podobaja sie Christkindlmarkte (Weihnachtsmarkte). Na tych kiermaszach swiatecznych, ktore trwaja caly miesiac i koncza sie w przeddzien Wigilii, mozna kupic mase bibelotow, ozdob swiatecznych, napic sie grzanego wina (Glühwein) samego lub z owocami i orzechami, oraz Feuerzangenbowle (goracy napoj z wina, rumu, pomaranczy lub cytryn, cynamonu, gozdzikow i cukru). Smakuje super i kopa tez daje niezlego :) Oczywiscie nie moze zabraknac strucli marzepanowej (Marzipanstollen) oraz norymberskich piernikow (Nürnberger Lebkuchen).
tez jestem fanem Weihnachtsmarkt, dla mnie hitem jest Glühweih mit Schuss czyli z kropelka czegos mocniejszego, oraz Met - goracy likier z miodu. Pozdrawiam :)
co chcesz konkretnie wiedziec
moze jakiejś słówka
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Kultura i obyczaje

 »

Pomoc językowa