Ile lat mieliście podchodząc do ZMP

Temat przeniesiony do archwium.
I ile lat wam zajęło osiągnięcie takie poziomu?
emm... przygotowanie 1,5 roku, a miałem wtedy lat 18 ;)
Ale 1,5roku wcześniej nie znałeś wogóle niemieckiego? Jak tak to chyba załapie doła :)
Tak kompletnie zielony, to może nie byłem. Idąc do liceum byłem załamany, bo strasznie nie lubiłem tego języka, a mieliśmy go mieć poszerzonego! Po pierwszym roku potrafiłem się przedstawić i ewentualnie powiedzieć, co chciałbym w sklepie kupić, co wynikało z mojego lenistwa do nauki tego (dla wielu) okropnego języka ;) Do dzisiaj kumpel mi wygaduje, że to jego zasługa, że polubiłem niemiecki, bo go posłuchałem, żeby iść, gdzie poszedłem:p Po dokładnie 16 miesiącach INTENSYWNEJ NAUKI zdałem ZMP, a po kolejnych 5 ZOP ;) W sumie, to mogłem do ZMP wcześniej podchodzić, ale akurat nie było wcześniejszego terminu. Nie taki diabeł straszny, jak go malują ;)

pozdrawiam
Maciek
jak wyglada ustna czesc ZOP?
1) przeczytać tekst i streścić go + wypowiedzieć się, czy tam rozmowa na jeden temat podany na tej kartce
2) referat na wcześniej przygotowany temat ogólny + rozmowa na ten temat

Jeżeli ma się ustny w ten sam dzień, co pisemny, to po 5h pisemnego ciężko się myśli na ustnym... ;)
*przeczytać tekst, ale na głow
*głos

sorki, nie mój dzień jest dzisiaj ;)
dzieki
Byłam w 4 klasie liceum (w poprzednim systemie edukacyjnym). Zdawałam po 3,5 nauki w tym 2 dość intensywnej. Do ZOP podeszłam w Berlinie na 3 roku studiów, po półrocznym samodzielnym przygotowywaniu.
pozdrawiam - asia
klasa maturalna, czyli 18
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia