kto w tym roku i kiedy

Temat przeniesiony do archwium.
No wiec wlasnie kto zamierza zdawac ZMP w czerwcu tego roku? KIeyd macie egzaminy? jak sie przygotowujecie? :)
ja zdaje w tym roku zmp w niemczech za dwa tygodnie. Tylko szkoda, ze z tego co wiem nie jest ten egzamin tak samo latwy jak poprzednio. Ale mysle, ze sie uda. A przygotowywalam sie i przygotowuje chodzac na kurs w VHS oraz z ksiazki FIT ZMP lub cos takiego. Zycze Tobie powodzenia.
Deftones, jesli jestes po kursie na VHS przygotowujacym do ZMP, to nie jest tak tragicznie!!! Glowa do gory i nie panikowac. Bardzo duzo osob zdaje ten egzamin bez problemu:-) Ja swoj zdawalam 2 lata temu i z tego co wiem, to z mojego kursu wszyscy zdali:-) Pozdrawiam i zycze polamania jezyka na egzaminie :-)
hej ;) ja planuje zdawac po wakacjach..wyczytalam, ze w olsztynie jest sesja we wrzesnie, wiec chyba sie zdecyduje i bedzie trzeba sie tam wybrac:)choc jeszcze nie wiem czy nie zdecyduje sie na C2.
ja planuję w październiku w Krakowie :-)
Tez mialam zamiar zdawac na poczatku zop albo kds, ale doszlam do wniosku, ze lepiej zdac cos co jest sie w stanie niz wierzyc, ze uda mi sie zdac zop lub kda. Uwierz mi znam wiele osobb w Niemczech, ktore znajy bardzo dobrzee niemiecki a dopiero za drugim razem zdaly zop, albo dwa razy odwiedzaly kurs przygotowujacy do zop czy kds i dopiero wtedy zdawaly wiec jesli masz wytpliwosci to lbo poczekaj rok i zdawaj zop albo zrob zmp, ktory od tego roku jest trudniejszy niz byl poprzednio. Decyzja nalezy do ciebie. Pozdrawiam
Dzieki na pewno polamie jezyk a jak dobrze pojdzie to i dlugopis, jak to na maturze zrobilam wiec powinno byc dobrze. Pozdrawim.
ja w czwartek 19.....
piszecie w koncu o zop czy zmp/ ? ja zdawałam w DE zmp i nie było trudne ale wazna jest systematycznosc na zajeciach ,chodziłam do vhs i było spoko:) powodzenia zycze
o to napisz jak ci poszlo:) I czy byl bardzo trudny czy nie i co mialas :D
Ja zdaje 23 pisemny i 25 ustny i nie wiem za bardzo czego sie spodziewac po tym jak podwyzszyli poziom do C1 w tym roku. Niby widzialam ten przykladowy test na stronie goethego i nie jest jakis kosmicznie trudny ale i tak sie boje ....

No i powodzenia oczywiscie :)


Aha i powiedzcie mi co jest z tym, ze ten zmp jest w kazdym miescie innego dnia? Oni przygotowuja az tyle roznych arkuszy czy one sie powtarzaja czy jak? Bylam bardzo zaskoczona jak to zobaczylam bo caly czas mialam na uwadze egzaminy FCE i CAE ktre cala polska pisze w tym samym terminie....
Witaj,

Jezeli chodzi o mnie to ja zdaje ten egzamin w Niemczech 28 czerwca wiec nie wiem jak to jest w Polsce. Moze zdaje sie w roznych terminach, ale test jest ten sam. A w sumie co to za roznica kiedy siezdaje wazne, ze sie zdaje. NO i np. u mnie jest ustny i pisemny tego samego dnia.
No to fakt zajecia w vhs sa spoko. I mozna sie niezle posmiac. Tylkowkurz mnie ze zmiast opisywania obrazku na ustnym mam jaks konwersacje prowadzic a zamiast listu jakies wypracowanko pisac. No ale w sumie to nie jset trudny, choc z pewnoscia trudniejszy od poprzednej formuly egzaminu zmp. A w tym watku mowa o ZMP w woli scislosci.
No wlasnie a ja sie ciesze jak na razie ze nie ma juz obrazków do opisywania. Nigdy nie wiedziałam o czym mam tam mówić bo dostaje obrazki pieskami i co musze sobie sama ulozyc jakis temat i potem odnosic to do sytuacji w moim Heimatland. Mi się to zupelnie nie podobalo. A teraz taki krotki Vortrag wiadomo na jaki temat wiadomo czego oczekuja no i nie bedzie tak zle :) mam nadzieje. A w dodatku 15 minut na przygotowanie sie do ustnego to tez chyba dostatecznie duo czasu wiec nawet sobie mozna przygotowac co sie chce powiedziec takimi podpunktami i miec ladnie zarysowana kompozycje i pozniej po prostu mowic :P

Co do pisania to nie wiem czy ta statystyka nie jest lepsza z tego jednego powodu ze nie musisz sie uczyc np. ładnych form do Beschwerdebrief ani nic takiego tylko wsyztsko jest na jedno kopyto. Uczysz sie paru ladnych wyrazen do statystyki i potem tylko modlic sie zeby temat podpasowal.

Zobaczymy jak bedzie Powodzenia zycze i trzymam kciuki :D Za siebie i za ciebie :D
Juz jestem po pisemnym!!!! jej! chyba zdam :) nie wiem czy nie na ausreichend albo befriedigend ale zdam :) Jeszcze tylko jutro najgorsze mowienie :/ ale do 11 powinno juz byc po wszytskim :D

A jak wam poszlo?
Witaj,

No to powodzenia na ustnym bo ja to mam ten egzamin dopiero w Sobbote, ale za to pisemny i ustny tego samego dnia. A jezeli zapyatac mozna jakiez to wypracowanko tzn. na jaki temat pisalas, no i czy sluchanie raczeej latwe bylo. Zapewne nic mi to nie da bo ja zdaje ten egzamin w Niemczech i to 8:30 rano ( a o tej godzinie to ja nie przytomna jestem ) wiec jak mozesz napisac w telegraficznym skrocie jak bylo z pisaniem , sluchaniem i czytaniem to bede niezmiernie wdzieczna.

A w sumie to najtrudniejsze masz juz za soba i teraz tylko cos na jakis temat powiedziec i podyskutowac troche i masz egzamin za soba. NO pozniej tylko miesiac na wynik czekac. Bedzie dobrze( I to ja pisze wieczna panikara) POzdrawiam
hej!

i już po ustnym. U mnie wyniki są już w przyszły czwartek, więc dosyć szybko.

Na pisaniu jeden temat, który ja pisalam byl o Öko-Produkten. I trzeba bylo powiedziiec za i przeciw tego typu zywnosci, moje zdanie na ten temat, Vorschläge jakie mi sie nasuwaja na mysl i jak ta sytuacja w moim Heimatland wyglada.

sluchanie. pierwsze zadanie baaaaaaaardzo latwe, drugie bylo trudne :/ tzn niby rozumialam to co mowia, ale o kazdej odpowiedzi cos mowili i trudno mi bylo wybrac jedna z tych trzech co byly. Chociaz w paru przypadkach bylo dosyc jasne ktore zakreslic. A tekst byl o tym co teatr i pilka nozna maja wspolnego i jak dzialaja na spoleczenstwo.

czytanie: byly latwe teksty. Pierwsze zadanie baaaaaardzo proste, 3 nie za latwe ale dalo sie zrobic, a 2 latwe teksty bo o podrozach, ale trudno bylo mi znalezc to o co prosili. tzn zagmatwalam sie tam troche, ale w sumie wyszlo mi 10 wiec moze nie bedzie tak zle :D

a jeszcze do pisania to ten informal-formal byl bardzo latwy tym razem, Wszystkie luki uzupelnilam :D

Wiec w gruncie rzeczy nie bylo az tak zle, pochwale sie jak beda wyniki jezeli bedzie czym, ale mam nadzieje ze zdac zdalam :) A ty jak mieszkasz w niemczech to kurcze nie masz sie czego bac bo pewnie jestes swietna z niemieckiego :)

No i powodzenia i nie panikuj! BEDZIE DOBRZE :)
A i drugi temat pisania byl jakis dziwny ogolnie bardzo malo osob go sobie wzielo. Cos o Ausländer i jaki oni maja wplyw na spoleczenstwo i gospodarke, czy cos takiego. Widzialam ze pani ktora kolo mnie siedziala i ktora sobie ten temat wziela miala bardzooooo duza statystyke (tzn duzo podpunktow w niej bylo) i ze sie troche z tym tematem meczyla
Witaj,

Dzieki za informacje i ciesze sie, ze raczej dobrze Ci poszlo. Ja zdajejutro pisemnyi ustny a na wyniki musze ok 4 tygodni czekac. Napissz jak bedziesz miala wyniki. Pozdrawiam.
Powodzenia jutro :)

Ich drücke dir die Daumen!
Jestem niestety po egzaminie i teraz pozostalo mi miesiac, poltora miesiaca czekania na wyniki. Ogolnie gdyby nie beszensowne Leseverstehen 2 to nie bylo by tak zle. Zreszta sama facetka, ktora ten przygotowywala tp powiedziala, ze jest trudniejszy niz normalnie w ksiazkach i dlatego poszlo mi nie najlepiej.

Z drugiej strony moze mi ktos odpowiedziec na pytanie czy mozna ten sam teast co byl w styczniu dawac. Tzn. dwie osoby z mojej grupy na kursie robily w styczniu ZMP, ale jak 80% zdajacych w calych Niemczech nie zdalo go i teraz robily ten certyfikat ponownie i mowily, ze LEseverstehen i Hörverstehen bylo takie samo jak na poprzednim egzaminie. Czy to sprawiedliwe.

No i ustny to tez byla porazka bo mowic Vortrag na temat Tierversuch gdzie nie mozna bylo mowicc o probie na kosmetykach, tylko inne dziedziny eymyslic to bylo trudno w krotkim czasie poweidziec. A poza tym w dialogu jaki prowadzilam z druga zdajaca osoba bylo tez zle bo lacznie mowilysmy 5-6 minut bo dosyc szybko czyli po 5 min. zdecydowal sie na moja propozycje.

Pozdrawiam, ale i tak wiem, ze sie njie poddam i bede po raz drugi zdawal C1 a jak nie to DSH

MIlego dnia bo przynajmniej u mnie w NIemczech jest garaca i swieci slonce.
Nie moglo byc az tak zle! Na pewno zdasz głowa do góry :)

Co do tego, że egzamin się powtórzył to jest to strasznie nie fair moim zdaniem... Jak już płacisz tyle kasy, zeby przystąpić do egzaminu to chociaż powinni się wysilić i ułożyć nowy test :/

nie moglas mowic o testowaniu kosmetykow na zwierzetach? to dziwnie... mi sie to od razu kojarzy z Tierversuch... a na drugim miejscu to jakis leki, eksperymenty i takie tam... A swoją drogą to żal mi tych zwierzat czasami, na biologii kiedys puscili nam film o badaniu dzialania mozgu i tym biednym malpkom wycinali rozne fragmenty mozgu i patrzyli jaki to ma wplyw na ich zachowanie :( straszne to bylllooo. Ale z drugij strony moze odkryja cos co pozwoli ratowac ludzi... Dobra to bylo troche nie na temat ale coz :P

A na to drugie zadanie jest chyba okolo 7 min nie? To jak skonczyliscie po 5 to i tak nie jest zle... Ja tak wkopał 2 lata temu chłopaka na FCE, kurcze spanikował i skończył za szybko dyskusje bo mi się wydawalo ze mowimy juz za dlugo i zaraz nam przerwa :/ Ale zdałam! :P

To u nas to zupelnie inaczej wyglada bo na ustny wchodzisz sama. I ta dyskusja to raczej cos w stylu drugiego monologu... tylko ze egzaminator czasami cos wtraci. U mie wogole nie patrzyli na czas, tylko zeby caly egzamin wyszedl 15 min. Czyli na poczatku przez 5 min rozmawialismy o wszytskim i o niczym :P Potem moj Vortrag z 5 min i z 5 min drugie zadanie... Ale mi sie trafily latwe tematy bo pierwszy Fernseher als zeitschlucker wiec latwy dosyc, a dyskusja na temat organizujemy impreze z kolezanka i trzeba bylo wybrac miejsce :)

Ale ja jestem pewna że zdasz! Jak bedziesz miala wyniki to napisz :)
Dziwne to ja mam rozumiec, ze ty wchodzilas sama na egzamin ustny bo u nas wchodzono parami, no tylko ostatnia osoba musiala sama mowic bo nie bylo wiecej osob.

ja bylam z dziewczyna z POlski i ona chociaz miala latwy temat bo cos tam o wychowywaniu dzieci( poza tym przyjechala do Niemec jako Au-Pair to miala problemy z mowieniem tak, ze pani, ktora byla w komisji musiala ja napraowadzac co ma powiedziec i ogolnie mowila dobrze, ale ja myslalam, ze jak jeszcze raz powtorzy zdanie z weil lub powie heutzutage to zrobi mi sie jej zal. Kurde fajna dziewczyna jest prawie rok w NIemczech jako Au-pair wiec powinna zdac a tu w koncu jej przerwali i nie mogla do konca powiedziec bo i tak wiekszosc czasu przemilczala.

No a ja mialam o probach na zwierzetach i o tym, ze w USA duzo jest prowadzonych badan na kosmetykach i Lebensmittel i ja mam podac inne dziedziny oraz za i przeciw i wyrazic moje zdanie. Wiec i tak tak jak piszesz medycyna, lekarstwa i jeszcze pare innych dziedzin na sile wymyslilam bo oczywiscie kosmetyki przychodza odrazu do glowy a to co piszesz o meczeniu to i ja powiedziaalam. A i tak na koniec powiedzialam, ze zarowno zwierzeta jak i ludzie sa istotami zywymi i potzebuja powietrza do zycia, z tego wzgledu nie powinny byc poddawane takim katuszom jak zamykanie w ciasnych klatkach i eksprerymenotwanie na nich.

Ale sie rozpisalam , ale to nie na temat w koncu i tak Leseverstehen 2 bylo tak jak by tu powiedziec bescheuert, ze i tak nie zdam a i pisanie w sumie temat latwy a ja nie wiem czy wpelni napisalam to co trzeba. Gdyby nie LV1 gdzie musialam wszystko z glowy a nie z tekstu slowka wymyslac to bylo by dobrze, ale niestety jedna niezdana czesc powoduje nie zdanie calego egzaminu.

ja tez uwazam, ze mogli by ulozyc nowy tst. Wiedzac o tym, ze 80 procent osob, ktore zdawaly ten test rok temu go nie zdala. Ni to obojetne bo ja zdaje ten egzamin w ogole jakis certyfikat po raz pierwszy, ale te osoby co to juz pisaly to maja lepiej.

Sorry za ta cala rozprawke a raczej za moje dlugi wypociny i napisz jak bedziesz miala wyniki.

Pozdrawiam
No u nas na ustny wchodzi się pojedynczo. ale tak chyba nawet lepiej niz w parach, bo przynajmniej drugiej osobie nie zaszkodzisz jak cos zle zrobisz w czasie dyskusji.

Ale teraz boska wiadomość, którą dostałam dziś rano! Dostałam sehr gut!!!!!!! Jupi!!

Teraz czekam na wiadomości od ciebie :) Założę się, że też zdasz na conajmniej guta! :) Pozdrawiam
Witaj,

Pisze dpiero na poczaku sierpnia, chociaż egzmin zdawałam w czerwcu, ale wyniki dostałam dopiero w Piatek.( k to jest jaksie zdje w niemczech) No i jakimś fuksem nie wiem jakim, ale to nieważne w tzm momencie zdałam na sehr gut, chociaż nadal uważam, że Lesevrstehn 2 było jakby tu napisać po prostu bescheuert und alles war Durcheinander a ja po prostu miałam szczęscie, ze znalalam te dzisiec odpowiedzi.

Pozrawiamno i dla wszytkich zdajacych ten gzamin nie jst aki strasznzbo ja zdajac na seh guta orłem z niemc to ja z pwnosci nie jstem jet do przejscia.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Brak wkładu własnego