Materiały do ZMP

Temat przeniesiony do archwium.
Ma ktoś może jakieś materiały do tego egzaminu? Chodzi mi głównie o jakieś przykładowe testy zeskanowane lub znalezione w necie, oczywiście z kluczem ;)
Teraz raczej ciężko będzie znależć materiały do ZMP, bo ten certyfikat już od roku nie istnieje. Na stronie instytutu goethego ( http://www.goethe.de ) masz przykładowe testy do Goethe Zertifikat C1, choć jest on trochę trudniejszy od dawnego ZMP. Nie wiem gdzie chcesz zdawać certyfikat, ale chyba w ÖSD istnieje on nadal. Możesz poszukać na ich stronie. Dobra jest też książka wydaw. Klett "Mit Erfolg zur Mittelstufenprüfung"
Dzięki za info! Chciałabym zdobyć właśnie takie testy odpowiednie na poziom C1- mogą być też nie strikte do ZMP- jeśli ktoś by miał do tego nowego egzaminu-również nie pogardzę xD
Na tej stronie masz materiały (również Hörverstehen) do Goethe-Zertifikat C1, jest trochę trudniejszy od dawnego ZMP. http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/gc1/mat/deindex.htm
Życzę powodzenia:)
No, Mit Erfolg zum Mittelstufenprufung daje dużo, ale do testów polecam Fit`a Fit furs Goethe Zertifikat C1.

Życzę powodzenia ;)

Warto zwrócić uwagę na ładne zwroty, które są w tej drugiej książeczce bo robią duże wrażenie na komisji ;-)

Pozdrawiam, życzę powodzenia na GZC1.
Poszukuję płyt CD lub kaset do podręczników:
Training Zentrale Mittelstufen-Prüfung Band 1 i 2
Unterwegs zur Vorbeteitung auf die ZMP.
Oczywiście zależy mi na niezbyt wygórowanej cenie.
Witam,
właśnie przeczytałam, że forma i nazwa certyfikatu ZMP się zmieniła... Ja zdałam ceryfikaty ZD i ZMP , ten ostatni w roku 2007. Nie wiecie, czy trzeba wymieniać te dokumenty na nowe, czy te stare też mają jeszcze swoją ważność?

Co do przygotowań do egzaminów, polecam serię Mit Erfolg. Korzystałam też z takiej żółtej książki Langenscheidt, nie pamiętam tytułu, ale była lepsza niż Mit Erfolg.
Pozdrawiam.
Czy trzeba wymieniac te dokumenty na nowe? Hm. Moim zdaniem nie. Certyfikaty językowe są przecież ważne BEZTERMINOWO ale na wszelki wypadek radzę wysłac maila lub odwiedzic osobiście najbliższy Instytut Goethego

Pozdrawiam serdecznie
Książki, testy, opracowania, nagrania, podręczniki do ZMP/GZC1 (wbrew pozorom ich poszczególny stopień trudności jest tylko nieznacznie rozbieżny) znajdziesz na polskich chomikach, 4shared, uztransalations oraz częściowo także na p2p. Jeżeli nie jesteś dzieckiem neostrady/gg/nk/mtv/viva/4funtv, to znajdziesz bardzo szybko :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa