Jak najlepiej przygotować się do ZMP ???

Temat przeniesiony do archwium.
ZD mam juz za sobą... nadszedł więc czas na ZMP!
Poradźcie, jak najlepiej przygotowac się do tego egzaminu!
Oczywiście...chodzę na kurs przygotowywujący, ale chcialabym uzyskać kilka porad od tych, którzy mają już ten egzamin za sobą!

Z góry dziękuję!

[email]
ja rowniez dolaczalm sie do powyzszej prosby.. przy okazji chcialem spytac czy mozliwe jest samodzielne przygotowanie sie do ZMP ? do ZD przygotowywalem sie sam - kupilem sobie ksiazke, przerobilem troche cwiczen, napisalem kilka listow, ktore sprawdzila mi znajoma germanistka i przerobilem z nia tematy ktore byly przy ustnych przykladach w ksiazce - ale to byly doslownie 2 spotkania. Niestety odposcilem sobie cwiczenia ze sluchu. ZD zdalem na sehr gut (choc czesc ustna w porownaniu z pisemna poszla mi slabo..). Czy mozliwe jest przygotowanie sie rowniez samodzielnie do ZMP w przeciagu.. powiedzmy 6 miesiecy ?
hej zanzen. mam pytanie odnośnie ZD. zamierzam jesienia zdawać ten egzamin. czy mając materiały z kursu na ZD i pomoc korepetytorki jestem w stanie zdać ten egzamin bez zapisywania sie na kurs przygotowawczy? Czy egzaminatorzy w jakiś sposób jednak faworyzują osoby na owy kurs uzęszczające?
Z góry dzięki za odpowiedź:)
pozdrawiam serdecznie:) pa
wiesz.. tak jak mowie, ja sie sam przygotowywalem i zdalem i to na sehr gut. Wiec mysle ze dla chcacego nic trudnego :) Jesli faktycznie nad tym posiedzisz.. zalezy tez na jakim poziomie jezykowym jestes.. Ja na kurs nie chodzilem do nich wiec nie zauwazylem zeby kogos w jakikolwiek sposob faworyzowali. Bylem za to na takim.. nie wiem jak to sie nazywa.. spotkanie 5h odbywajace sie 1 dnia, omowione na nim zostaly wszystkie czesci egzaminu, zrobilismy przykladowy test, pokazano nam sale gdzie bedziemy pisali, mozna bylo zadawac pytania. nie kosztowalo to jakis majatek (ok 50 zl) a dalo mi to sporo - wiedzialem dokladnie co mnie czeka :) Zycze powodzenia z ZD - nie bede niestety w stanie odpowiedziec przez jakis czas bo wyjezdzam dzis do Niemiec poszlifowac moj niemiecki :)
hej:) wielkie dzięki za odpowiedź:) mam nadzieję że jeszcze cię zastałam przed wyjazdem bo mam jeszcze jedno pytanie:) zdawłe w Katowicach? ile przed egzaminem należy się zgłosić na takie spotkanie? z góry dzięki za odpowiedź :) Życzę miłego wypoczynku i powodzenia w szlifowaniu języka:)
pozdrawiam:)
w Katowicach :) w Structurze (tylko oni na Slasku przeprowadzaja examiny Inst.Goethego) lookij sobie na ich stronke http://www.structura.edu.pl/ tam znajdziesz informacje na temat kursow, cen itd.. to na czym ja bylem nazywalo sie kurs wprowadzajcy czy jakos tak.. koszt tego wynosil jakies 50-60 zl.
mam wielka prosbe. czy ktos moglby mi polecic ksiazki przygotowujace do egzaminu ZMP ? mam zamiar zdawac ten examin za pol roku i chcialbym sie do niego przygotowac..
bardzo dobra jest seria książek: \"EM (Deutsch als Fremdsprache für die Mittelstuffe)\"; są to trzy części, które naturalnie różnią sie poziomem; zestaw zawiera książkę, ćwiczenia i kasetę. Polecam również: \"Mit Erfolg für die Zentralle Mittelstufen Prüfung\"; książka zawiera praktyczne ćwiczenia oswajające z materiałem, potrzebnym do zdania ZMP; natomiast ćwiczenia zawierają zestaw przykładowych testów ZMP.

Życzę powodzenia!
W zasadzie odpowiadam wszystkim,ktorzy sa zainteresowani ZD. ZD nie jest trudnym Certyfikatem-wrecz przeciwnie,jedynym haczykiem na jaki mozecie trafic to ,to ze odpowiedzi sa czesto bardzo podchwytliwe i moze Wam sie wydawac,ze wszystkie pasuja.Ja osobiscie wogole nie przygotowywalam sie do niego,ale tak jak Wasz kolega poszlam na egzamin probny-okazal sie nawet nieco trudniejszym niz rzeczywisty:) Glowa do gory nie jest trudny!!!Ja zdalam na SEHR GUT.POWODZENIA
co do ksiazek ktore sa odpowiednie do przygotowania sie na mittelstufenprufung to ja polecam \"mit erfolg zur mittelstufenprufung.
Caly zestaw sklada sie z ksiazki do cwiczenz ktorej mozesz dowiedziec sie na co konkretnie nalezy zwrocic uwage przygotowujac sie do tego egzaminu.kazdy dzial jest wczesniej opisany i podane sa wskazowki jak nalezy rozwiazywac podane zadanie. tu konkretnie jest przedstwaine co jest od ciebei wymagane.
kolejna pozycja tego zestawu jest kaset z ktorejmozesz sobie posluchac przykladowych egzaminow ze sluchu.
ostatnia czescia jest ksiazka z testami.sa to oryginalne testy z zeszlych lat wiec warto do nich zagladnac. dla zainteresowanych podam wydawnictwo i autorow.
wydawnictw:klette
autor:Habs Jurgen Hantschel, Paul Krieger
gramatyke masz juz za soba wiec, glownie brakuje Ci obycia z jezykiem i slownictwa
tak wiec Kaacha czytanie ksiazek i ogladanie niemieckiej telewizji
ja ponadto chodze na 2 godzinki na korepetycje (tylko ja i nauczycielka yyyy ;) - ale staram sie skupiac glownie na moim niemieckim - i naprawde widze poprawe mojego niemieckiego - sam jestem zaskoczony ze tak szybko mi to idzie
masz rację !!! ..obycie z jezykiem :)
Tylko szkoda, że nie mam czasu na oglądanie telewizji :/

Aleee ...jeżeli ktoś zna jakieś ciekawe strony internetowe, gdzie mogę coś więcej dowiedzieć się o tym egzaminie lub sprawdzić swoje umiejętności, a najlepiej (!) podszlifować swój niemiecki... to proszę o podanie linków. :)

Z góry dziękuję!
Hm... Na początek linki, które już kiedyś podawałam:

http://www.goethe.de/os/tok/sp/ZMP/zmp.htm (standard, od tego trzeba zacząć)
http://www.goethe.de/os/tok/sp/ZMP/zmp.htm (strona GI wTokio ;) trochę zadań, jeśli chodzi o ustny, to mozesz nawet ściągnać przykład - mp3)

Z innych ciekawych stronek, polecam:
http://deutsch.interaktiv.prv.pl (wieeele ciekawych i wcale nie łatwych ćwiczeń)
http://deutsch.matura.pl (zobacz dział \"126 testów\")
Sorki, kopłam się - dwa razy skopiowałam to samo ;) Pierwszy link miał brzmieć:
http://www.goethe.de/dll/prf/pba/zmp/mat/web/deindex.htm
Niesamowicie jestem Ci wdzięczna za te linki !!!

Nie pozostaje mi teraz nic innego, jak tylko zacząć przygotowania do egzaminu! W razie czego...będę jescze pytać :)

..bin ich wirklich sehr dankbar!
HEJ! POLECAM WSZYSTKIM BARDZO CIEKAWĄ KSIĄŻKĘ : AUF NEUEN WEGEN. DROGA JEST CO PRAWDA (52-59 ZŁ) ALE BARDZO MI SIE PODOBA. OPRÓCZ PODRĘCZNIKA JEST TEŻ KSIĄŻKA Z ĆWICZENIAMI. kSIĄŻKA PRZEZNACZONA JEST DLA OSÓB PRZYGOTOWYWUJĄCYCH SIE DO ZMP I ZOP
troche mało obrazków;) też się z niej uczę (za 3 michy zamierzam zdawać ZMP) i jestem z niej zadowolony
hej mam do was jedno pytanie : do czego przyda mi sie ZMP ..? jestem aktualnie w Niemczech jako au-pair, za cztery miesiace mam mozliwosc zdawania tego egzaminu tylko tak wlasciwie nie wiem do czego moze mi sie on przydac ? bylabym wdzieczna za informacje :)
Napewno Ci się przyda. Jeśli masz możliwość to zdawaj. Nie wiem jakie masz plany na przyszłość ale warto mieć certyfikat.
a ja na befriedingend!!!!!:(((9 troche lipa..ale co tam sie łamac
Cześć! Ja zdawałem egzamin ZMP w czerwcu 2004 w Kielcach. Wcześniej przez 1 semestr chodziłem na kurs przygotowawczy Mittelstufe i korzystałem z książki EM Hauptkurs. Samodzielnie przygotowywałem się przy pomocy książek "Training Zentrale Mittelstufenprüfung" (2 części) i "Mittelstufe Deutsch" (Uwaga! Ta ostatnia jest dosyć trudna. Jestem teraz na kursie ZOP i do tej pory niektóre ćwiczenia sprawiają mi spore trundości - szkoda, że nie kupiłem klucza do książki). Mnie te publikacje bardzo pomogły i mogę je z czystym sumieniem polcecić każdemu zdającemu ZMP. Powodzenia na egzaminie :)
no a jak wam poszlo wogole na tych egzaminach jakie wyniki? i wrazenia???????
Jeżeli przygotowujecie się do certyfikatu, albo po prostu chce lepiej mówić p o niemiecku, napiszcie do mnie. Mam książki w formacie .pdf oraz nagrania np Auf neuen Wegen, Ubungsgrammatik fur Fortgeschrittene, Das Oberstufnebuch, Zmp Training itp.
[email]
Temat przeniesiony do archwium.