Zakres Materiałów Goethe-Zertifikat A2

Temat przeniesiony do archwium.
Witam

Czy ktoś dysponuje wiedzą w temacie: Jaki zakres materiałów obowiązuje na egzaminie Goethe-Zertifikat A2??
Cytat: Rainer
Witam

Czy ktoś dysponuje wiedzą w temacie: Jaki zakres materiałów obowiązuje na egzaminie Goethe-Zertifikat A2??
w okolicach sandomierza ostatnio aresztowali guglego i zabrali mu informacje, a potem ukradli internet.
W necie szukałem i znalazłem przykładowe ćwiczenia itd ale mi chodzi bardziej o wypunktowany konkret, jakie zagadnienia z gramatyki obowiązują na egzaminie.
Cytat: Rainer
W necie szukałem i znalazłem przykładowe ćwiczenia itd ale mi chodzi bardziej o wypunktowany konkret, jakie zagadnienia z gramatyki obowiązują na egzaminie.
Nooo, to ci podpowiem, bo praktyczne testy w necie ciebie nie zawodalają...
Wypunktowane konkrety to:
- słówka
- odmiana przez przypadki
- odmiana w czasie
- liczby
- przymiotniki
- czasowniki
- i takie tam inne bzdety, jak:

- zrozumieć wypowiedzi w sytuacjach z życia codziennego, proste pytania, wiadomości przekazywane przez telefon, informacje z radia i krótkie rozmowy,
- wychwycić najważniejsze informacje w krótkich pisemnych komunikatach, ogłoszeniach, opisach, listach i prostych artykułach z prasy,
- napisać krótką wypowiedź na własny temat,
- przedstawić się i odpowiedzieć na pytania dotyczące własnej osoby,
- postawić proste pytania i udzielać odpowiedzi w trakcie rozmowy na tematy dotyczące ciebie,
- formułować typowe prośby, apele lub pytania w sytuacjach z życia codziennego i reagować na nie.

Oczywiście, wszystko na poziomie A2.
Mam nadzieję, że ci ogromnie pomogłem, internauto.
edytowany przez heniekh: 04 maj 2017
Dziękuję za ogromną pomoc :) Pozdrawiam serdecznie.
Cytat: Rainer
Dziękuję za ogromną pomoc :) Pozdrawiam serdecznie.
A, to tego u ciebie w necie nie było, Tomku?
Może to była sieć na ryby, hę?
edytowany przez heniekh: 04 maj 2017
Możliwe. :)
Cytat: Rainer
Możliwe. :)
Na drugi raz czytaj w internecie, zamiast zasyfiać sieć. To takie dla wszystkich i nawet po polsku. Dziwna rzecz!
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Do autora strony - uwagi, propozycje