Alles klar a ZD

Temat przeniesiony do archwium.
Uczę się z podręczników Alles Klar i bardzo mnie interesuje, po ukończeniu której części można przystępować do ZD. B2...?
i dlaczego nikt nie odpowiedzial...? :((
Proszę podaj dokladniej autora tej książki ,jestem zainteresowana ZD
Czy to jest ksiązka z płytą lubą kasetą? Jestem początkującą osobą w ZD
Mam FCE ale nie ZD.
Pozdrawiam\
Autorzy: Krystyna Łuniewska, Zofia Wąsik, Urszula Tworek, Maria Zagórna.
Wydawnictwo: WSiP.
a pytanie ponawiam.
PS. do każdej książki jest płyta CD.
witam!!! nie znam tej książki co podałaś,ja w roku 2006 chcę zdać ZD w Łodzi.przygotowuję się z ksiązki "Fit fur ZD" autorstwa Sabine Dinsel i Moniki Reimann, a także z różowego repetytorium Ewy Rostek, właśnie zamówiłam sobie książkę "Mit Erfolg zum ZD" z serii ćwiczenia i do tego płytę,zamierzam jeszcze dokupić sobie zielone repetytorium E.R. i z tego wszystkiego się przygotowywać.mam nadzieję że to wystarczy i zdam :o)
zapraszam na stronę internetowej niemieckojęzycznej księgarni wysyłkowej
http://www.vers.pl
Dobra jest też Tangram Z i wszystkie tangramy
Moim zdaniem Alles Klar nie za bardzo przygotuje Cie do ZD. To jest poziom pods. i to tylko przy około 3 godzinach nauki języka w tygodniu. Radze zaopatrzyć sie w jakiś podręcznik przeznaczony specjalnie do ZD.
Czy znacie może jakąś dobrą książkę do ćwiczenia Hörverstehen i Mündliche Prüfung? Przygotowuję się sama do ZD i z tymi częściami mam najwięcej problemów. Może są jakieś podręczniki ukierunkowane właśnie na te dwie umiejętności.
Ddobra i tania ksiazka: Zertifikat Deutsch 10 Modelltests, wydawnictwo WSiP, Kośliński, Ostalak, cena koło 40 zł, w www.empik.com mniej, słuchanie na CD i CD-ROM z symulacją 4 różnych egzaminów, rewelacja.
Ja też polecam ten zbiór testów WSIP. Książka bardzo fajna i tania. CD-ROM z testami też super.
Osobiscie nie polecam alles klar jako przygotowania do ZD. Alles klar jest dobre dla leniwców ktorzy potrzebuja tylko teoretyczna wiedze. Cwiczenia sa wytlumaczone po polsku, co znacznie moze nie tyle utrudnia co dekoncentruje, tzn jesli chcesz sie przygotowac do ZD to lepiej znajdz jakas ksiazke w calosci po niemiecku . Pozatym poziom merytowyczny Alles klar daje wiele do myslenia. Ja mam je w szkole i baaardzo ciezko sie pracuje. Jesli jednak KONIECZNIE chcesz zdac ZD z Alles Klar, to chyba po ukonczeniu wszystkich czesci (po 3a3b)Jesli chodzi o Alles klar to jedyne co moge polecic to "Alles Klar Grammatik" - pomimo tego ze ma cwiczenia po polsku, to jest naprawde dobra do utwalenia zasad gramatyki niemieckiej. Pzdr :)
Alles Klar nie przygotuje Ciebie do ZD , sam wiem bo uczę się z niego, a jeśli chodzi o podręczniki do ZD to polecam Themen Nue Aktuell 3 z Zertifikatband'em i Tangram Z.
hey rodacy,
z doswiadzenia moge powiedziec, ze ksiazki ze szkoly nie przygotowuja do zadnego egzaminu z niemieckiego.najlepiej kupic sobie zbior testow z odpowiedziami, zeby miec pojecie jak taki test wyglada.w ksiegarniach lingwistycznych jest duzo ksiazek przygotowujacych do zd.
Alles klar to nawet do szkoly nie polecam na lekcje a co dopiero na ZD. Proponuje ZD_Der schnelle Weg albo inna ksiazke - zeby tylko byly przykladowe testy, teksty do sluchania i odpowiedzi do samosprawdzania.
Temat przeniesiony do archwium.