Słownictwo i certyfikaty

Temat przeniesiony do archwium.
Ucze się niemieckiego dość długo, dlatego zainteresowałem się certyfikatami, podaje się w info. np, że potrzeba opanować około 2000 słów. W związku z tym mam pytanie, czy można gdzieś znaleść listę tych słówek. Obecnie ucze się słówek z Longmana 80 tys. ale czasami natrafiam na jakieś całkiem prost słówko któego nie znam. Jeżeli ktoś wie coś na ten temat będę wdzięczny.
fantasta jakby to powiedziała moja kolezanka 80 tyś słowek
człowieku do swobodnej konwersacji w obcym jezyku wystarcza Ci 3-4 tyś do czytania wszelakich tekstów ok 10 tys
niegdzie nie znajdziesz listy tych 2 tys, ze to maja byc te i tylko te, a inne sie na pewno nie pojawia chodzi o najpotrzebniejsze najbardziej uzywane
lukassszzzzz ...to Ty jeszcze nie spisz??? :) na kacu...:) jak zdrowko:)?
ano Lukasz nie spi jeszcze, ale z Goofymta fantasta niezly, nie ?
no tak, niezle:):):) przyznam... tez chcialam mu odpisac,ale mnie zaskoczyl! widze, ze nie tylko ja spac nie moge:) a jaki Ty masz certyfikat Lukassssszzzz?
ZOP
Idealista. Nawet logiczne. Tylko z matmą kiepsko.

(Łukasz do jasnej ja nie jestem niaq!)
niaq a jak jestes???:)
ups sorry niag wybacz !!!
hej lukasssszzzzz.... cztalam wypowiedzi Twoje i miriamm i w ogole... ciekawi mnie sporo na temat ZOP, jestem obecnie w berlinie. Rok wczesniej bylam w Kiel, wiec znam juz dobrze niemiecki, tak mysle. powiedz mi czy ZOP jest mocno trudny, bo poczytac na stronie moge, ale ciekawi mnie opinia ludzi...pozdrawiam!
hej no nie powiedzialbym, ze jest latwy, ale Ty masz juz to opanowane czego najbardziej brakuje ludziom uczacym sie jezyka w kraju, wiec HV i konwersacje. Jesli napisalas w zyciu pare rzeczy po niemiecku to tak naprawde zostaje Ci gramatyka pisalem juz ze niezla ksiazka do gramatyki na tym poziomie jest Sag's besser chyba 5 i 6 przerób i smialo idz na egzamin
nie taki straszny jak go maluja
ps jesli sie do mnie usmiechniesz to moge zalatwic ksero tej ksiazki niestety troche juz uzupelnione to zaoszczedzisz z 30 euro
hej lukasssszzzzzz... a niby, co mialabym zrobic:) zebys postaral sie dla o te kserowki? ile mam Ci zaplacic? a czy moge po prostu kupic sobie ta ksiazke? nie ma problemu z dostepem do niej? Pozdrawiam!
hej ona jest dostepna tylko droga, ja Ci moge ja skserowac w polsce w ten sposob zaoszczedzisz troche kasy, niczego nie oczekuje w zamian poza zwrotem kosztów ksero
jest jeszcze taka pozycja tez całkiem niezla ale tamte uwazam za bardziej praktyczne

Karin Hall, Dr. Barbara Scheiner
Übungsgrammatik für Fortgeschrittene
Deutsch als Fremdsprache ceba 25 euro
w takim razie dam Ci jeszcze dokladnie zanc lukassszzzz. No i wtedy podam adres, to mi wyslesz. (wszystko na koszt odbiorcy) Pozdrawiam!
bywam w Berlinie czesto, więc moge Ci ja przekazac osobiscie a ostatnio widzialem te ksiazke na Hermanplatz w Karstadzie (ale to bylo dawno)
chodziłas na jakis kurs przerabialas, jakąs ksiażke do gramatyki ?
no, lukassszzzzzz, jesli bedzie Ci sie chcialo jechac do berlina na 10 minut, to prosze bardzo, ale chyba prosciej byloby wyslac, zaoszczedzilbys czas i pieniadze.
przecież nie bede jechał specjalnie zeby Ci dac ksiązke no sorry ,jak bede w berlinie a jak pisalem wczesniej bywam czesto ( 1 w tygodniu mniej wiecej) moge Ci ja przekazac, moge tez wyslac bez roznicy
a czy dasz rade dostarczyc mi te kserowki jeszcze przed swietami? np. kolo 20 grudnia, masz je aktualnie przy sobie?
nie nie mam, wiec pierwszy mozliwy termin to styczeń
ale to jest wydawnictwo Hueber wiec moze znajdziesz cos na ich stronie albo w ksiegarni wysylkowej.
Temat przeniesiony do archwium.