Jak zdać ZD??????

Temat przeniesiony do archwium.
Mam Zertifikat Deutsch dopiero 26 czerwca, a wiem że w niektórych miastach jest on trochę wcześniej!! Dlatego bardzo proszę o jakieś informacje, jaki był poziom i jaki był temat wypracowania(listu) oraz jak wyglądała statystyka!!
Proszę o wpisy osób które zdawały ZD rano o godziny 9.00 (bo są swie wersje: poranna i popołudniowa). Zertifikat zdam bo dużo się uczyłem, ale nie chce żeby mnie coś zaskoczyło. Wolę sie upewnić!!!! Z góry wielkie dzięki i powodzenia. Rozwalimy ten ZD :) :)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
miałem ZD i moge powiedzieć co było!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
witaj. ja nie zdawalem zd, ale za to zdawalem zmp i okazalo sie ze te egzaminy nie sa takie straszne dla kogos kto sie uczy, wiec dla Ciebie tez nie bedzie. ale na pewno warto osluchac sie jeszcze troche z roznymi akcentami niemieckimi i zrobic sporo cwiczen. jak chcesz to Ci moge podrzucic stronke: rnhttp://www.jezykniemieckinet.webpark.plrnjest tam duzo linkow do roznych stron ktore mozna wykorzystywac, aby jeszcze lepiej nauczyc sie jezyka niemieckiego. warto sprobowac cos jeszcze sie nauczyc. a tak w ogole to sie nie stresuj bo bedzie na pewno ok!
ok to ja poproszę o wrażenia jak było :-)
ciezko mowic o wrazeniach. moje byly pozytywne z perspektywy czasu bo zdalem, ale to zalezy od podejscia kazdego zdajacego, od umiejetnosci radzenia sobie ze stresem itp itd. ale ogolnie bylo milo :)
Hejka ! widze ze zlawales ZD- mam pytanko: z jakich podrecznikow najlepiej sie przygotowywac???prosze pomozcie :)))
Witam!

do ZD polecam sie pouczyc z ksiazki Mit Erfolg zum Zertifikat Deutsch.
jesli jednak uczysz sie pilnie niemieckiego i choc troche go lubisz to osobiscie polecam nie zdawac ZD i nie "wyrzucac" pieniedzy w bloto tylko jeszcze troche sie pouczyc, pogadac (to podobno najwazniejsze) i zdawac ZMP. egzamin nie jest jakos strasznie trudniejszy, jednak trzeba juz w miare plynnie mowic. ja mam okazje zdawac pod koniec stycznia, czyli w sumie zaraz, ZD (to w Warszawie) ale dalem sobie spokoj i ucze sie ostro do ZMP.

pozdrawiam!
Hello! Dziekuje bardzo za posta. U mnie sprawa przedstawia sie tak.jestem na V roku studiow i za 1,5 roku chce zaczac LL.M w Zürichu. Niemieckiego ucze sie rok i wyceniam sie na ZD. Myslalam o tym co napisales, ze lepiej pouczyc sie do ZMP. dla mnie ostateczny termin kiedy moglabym go zdac(ZMP) to 16.10 2007, bo papiery na uniwerek w Zürichu musze zlozyc do stycznia. i teraz pytanie: czy uczac sie megaintensywnie przez 9 miesiecy bylabym w stanie zdac ZMP?jaka jest do tego najlepsza ksiazka:)?(mam pelna swiadomosc tego ze pomysl Zmp w moim przypatku moze przemawiac za moja ograniczona poczytalnoscia;))) )mimo tego licze na szczere posty:)
jak chcesz sie sprawdzic to zapraszam na skype (juri-m) lub gg (3906164). ja sam nie jesem jakis super swietny w niemieckim ale mysle ze juz ZMP bym zdał. ja sam w domu ucze sie z przeroznych ksiazek, co mi wpadnie w rece, polecem EM ale to jest ksiazka raczej do pracy w grupie wiec tu jest troszke glupio ale ksiazka sama w sobie jest super do ZMP. duzo gadaj, najlepiej z niemcami..to podobno najwazniejsze na ZMP jest.
a ile trzeba sie mniej wiecej uczyc zeby zdac ZD?
blagam o odpowiedz
Das hängt von deine Gedächtnis ab :P
Mam zdawac ZD w sobotę. Jak ten egzamin wyglada? Moze ktos sie ze mna skontaktowac, prosze o rady....mój [gg] . Prosze o szybki kontakt
jak było nna ZD? prosze o kontakt. Moj [gg] . Prosze o pilny kontakt!!!!!
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa