ile czasu przygotowania do ZD

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
czy ktos moze mi pomoc - ile czasu potzreba srednio, aby przygotowac sie do ZD i zdac go zaczynajac niemiecki od zera. Dodam, ze uczylam sie kilka lat temu, ale od 5 lat nie mam kontaktu z jezykiem i pamietam tylko podstawowe zwroty, wiec musilabym zaczac wszystko od nowa. dzieki
dwa lata intensywnej nauki starcza, ZD jest wrecz banalnym certyfikatem i nie ma potrzeby sie go bac :) ja osobiscie zaluje ze zdawalam bo do niczego mi sie to nie przydalo, ZMP daje wiecej mozliwosci. buziaki
a opanowanie materialu do matury p.podstawowy na ok 90% srednio daje mozliwosc zdania ktoregos certyfikatu?
zadnego
matura podstawowa to jest porazka :]
jak ktos ma z rozsz kolo 70 % powinien sobie z ZD poradzic
jesli bedziesz zdawac w tej samej szkole w ktorej robisz kurs, to napewno ci pomoga. ja pisemny zdalam bardzo dobrze. po zakonczeniu ustnego mialam rozmowe z moja lektorka, ktora powiedziala, ze mowie szybko i niewyraznie(specjalnie tak robilam, bo nie znalam wtedy dobrze artikeln) i ogolnie do dupy. ale zdalam na 2 i zabraklo mi tylko 1 punkta do 1. pociac sie mozna. zdalam uczac sie od zera. uczylam sie na 3 mcznym kursie w mannheim, 2razy ww tyg. po 3 godziny.
Mnie wystarczył rok na ZD praktycznie od podstaw
Do ZMP raczej rok mi wystarczy, chociaż to zależy, czy lubisz niemiecki i jak intensywnie się uczysz!
Temat przeniesiony do archwium.